Hydra Tragete

Hydra pasagjerëve dhe Car Tragete

Hydra çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Hidra në Ermioni, Pireut, Poros, Porto Heli dhe Spetses.

Krahaso gjithë në dispozicion Hydra çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Hydra makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Hidra, Ermioni, Pireut, Poros, Porto Heli dhe Spetses me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Hydra Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Hydra Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Hidra në Ermioni, Pireut, Poros, Porto Heli dhe Spetses në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Hydra pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Hydra biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Hidra

Hidra në Gjirin Saronik është një nga ishujt më të afërt në Athinë dhe është ndoshta port më e bukur në ishujt grekë.

Ajo ishte shtëpia e Leonard Cohen dhe kafenetë e saj ujore kanë pritur të famshëm nga e gjithë bota, duke përfshirë Henry Miller i cili këndoi lavde e saj në The Collossus e Marousi.

I famshëm për natës e saj, restorante gjobë, B & B stil hotele, vila, dyqane dhe arkitektura tradicionale, Hydra është një destinacion i preferuar për fundjavë athinasit për shkak se ajo merr pak më shumë se një orë për të arritur atje nga Pireaus.

Hidra është një i gjatë, i hollë island karakterizohet nga kodrave shkëmbore dhe pjesa e brendshme është pothuajse i pabanuar me përjashtim të shtëpi në fermë të çuditshme dhe disa manastireve disa largëta. Beautiful 18th shtëpi rezidencë shekullit janë një kujtesë se Hydra dikur ishte shtëpia e tregtarët e pasur dhe ndërtuesit e anijeve.

Hydra Ferry Port

Hidra TOWN përbëhet nga një port hënë-formë, fringed nga taverna, kafene, dyqane Boutique dhe mini-tregjeve. Port është e mbushur shpesh me rezultatet e jahte dhe anije të tjera me vela në verë dhe taverna dhe kafenetë rreth tij janë të mbushura me njerëz.

rrugët e pjerrëta guri që të çojnë dhe të dalë nga zona Hydra Town port janë të veshur me shtëpitë e tyre më të fuqishme gri, disa pallate mbresëlënëse dhe shumica e tyre janë në krye me çati të kuqe me tjegulla.

pallate të tilla mbresëlënëse nuk janë parë në bollëk të tillë në ndonjë ishull tjetër grek. Hydra Town është populluar dikur nga tregtarët e pasur dhe ndërtuesit e anijeve dhe ata ndërtuan disa shtëpi luksoze në shekullin 18th dhe 19th.

Shumica e shtëpive janë të gjatë dhe të ngushta, si pasojë e duke u ndërtuar në tokë steeply rritje, dhe shumë prej tyre janë restauruar nga athinasit e pasur të cilët kanë zgjedhur për ngjyra të ndritshme në shutters, dyert dhe disa mure.

më i populluar Zona Hydra Town është Kiafa cilat vende të larta mbi port dhe është zona më i vjetër banimi duke ofruar pamje të mirë mbi gjirin. urat hark kalojnë disa rrugë të pjerrët për të lidhur shtëpitë. Stone ndërtuar mullinjtë e erës në samitin përfunduar skenën së bashku me disa kisha të dukshëm në vetë Hydra qytetit.

Kisha e Zonjës së qëndron jashtë. Ajo ulet në qendër të qytetit Hydra, me madhështore tre-katëshe zile kulla e saj e mermerit nga Tinos. Ajo u themelua në 1643 si një manastir, por vetëm kisha ka mbetur.

Disa qeliza të vjetra murg strehuar zyrat komunale dhe një muze të vogël kishtare. Muzeu Kountouriotis, prapa kishës është edhe një vlerë të vizitës. Vendosur në një ish-shtëpi rezidencë ajo ka shumë ekspozitave nga shekulli 19th dhe shembuj të trashëgimisë detare Hydra-së. Nëpërmjet qemer nën kullë orën ujore është Muzeu Bizantin i cili ka një koleksion të mirë të objekteve fetare.

Hydra Tragete

Ka tragete të rregullta të përditshme nga Pire dhe nga Nafplion, në bregdet afër Peloponezit. Shumica e vizitorëve të fluturojnë në Athinë dhe të kapur autobusin #E96 Express në Pire.

Në Pire hydrofoils lënë në intervale të rregullta nga 8am. Ka edhe tragete të Poros dhe Spetses.

Taksitë e ujit të vijë bankinën në portin kryesor dhe shumica e pronarëve kanë telefonat celular në mënyrë që ata mund të kontaktohet në çdo kohë. Nuk ka tarifa zyrtare, por pronarët kanë rënë dakord çmimet e caktuara dhe ka një telefon qendror 0298 53690 përgjigje nga pronari së parë anije në dispozicion.

Shumica autobusët e ujit mund të marrin deri në 10 njerëzit dhe ju mund të shkurtojë shpenzimet duke bashkuar me fqinjët për të marrë një barkë në të njëjtën kohë.

Caiques gjithashtu të shkojnë në plazhe të ndryshme rreth ishullit. Boards në bankinë shpallin çmimet dhe herë e vela. Problemi është se ndonjëherë ju duhet të prisni një kohë të gjatë, derisa anija është e mjaftueshme të plotë për kapitenin për të menduar atë vlerë me vela. Caiques të shkoni edhe në islets në det të hapur e Dokos, Kivotos dhe Petasi, si dhe në restorante izoluar në mbrëmje.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Hydra garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Hydra Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Hidra. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Hidra, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Hydra traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Hydra makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Hydra tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Hydra jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Hidra në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Hidra dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel