Ibiza Tragete

Ibiza pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Ibiza pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ibiza në Barcellona, ​​Denia, Formentera, Palma Majorka, Palma dhe Valencia.

Krahaso gjithë në dispozicion Ibiza çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ibiza makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ibiza, Barcellona, ​​Denia, Formentera, Palma Majorka, Palma dhe Valencia me ACCIONA Anijet apo tragete Balearia Ferry Line online me çast konfirmim.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ibiza Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ibiza Ferry
me ACCIONA Anijet apo Balearia Ferry Line për anijet me vela nga Ibiza në Barcellona, ​​Denia, Formentera, Palma Majorka, Palma dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ibiza pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ibiza biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ibiza

Ishulli mesdhetar i Ibiza (Eivissa për vendasit) është i vendosur në gjysmë të rrugës në mes të bregdetit të kontinent Spanjë dhe ishullin më të madh të Majorka, rreth 100 kilometra nga njëri.

Ibiza dhe të fqinjit të saj më të vogël, Formentera, janë të referuara si Pitiuses, dhe Pitiuses, së bashku me Mallorca dhe Menorca, formojnë një grup ishujsh të njohur kolektivisht si Balearics.

Ibiza i përket Spanjës, edhe pse nuk do të mendojnë kështu që nga përhapja e turistëve, kryesisht britanikë dhe gjermanë, të cilët zbresin mbi ishull gjatë muajve të verës. Në të vërtetë, Ibicencos priren të mendojnë për Ibiza si një vend në të drejtën e vet; kontinent spanjoll është edhe shaka referuar si "e gadishullit".

Gjuha kryesore e Ibiza është Catalan, një formë e spanjisht që ndryshon pak nga Kastilianisht më të mirë të njohur. Shenjat e rrugëve dhe menus përdorin të dy format e spanjisht, por ka një preferencë të caktuar për katalanisht lokale - kështu 'Eivissa' në vend të 'Ibiza ", ose" bon dia' në vend të 'buenas dias'.

Ibiza Tragete

Shpesh është supozuar se Ibiza është asgjë nëse nuk është i parashikueshëm: imazhi i saj popullor është i një ishull të mbushur me klube dhe plazhe të mbushur me njerëz, mungon në kulturën apo qetësisë. Ky imazh është shumë larg nga e vërteta, dhe ajo merr vetëm një vizitë në Isle e Bardhë për të kuptuar se ka shumë më shumë për të ofruar se pije mbiçmuara dhe clubbers lirshme-moralled.

Qytetet vetë - të cilat ato kryesore janë Ibiza Town (Eivissa), San Antonio dhe Santa Eularia - janë ku shumica e klubeve të natës dhe hotelet janë të bazuara. Ibiza Town në mënyrë të veçantë, megjithatë, është një çelës i madh për shumë nga histori të gjatë dhe interesante e ishullit. Dalt Vila - Ibiza Qytetin e Vjetër - është ndërtuar si një fortifikim mbrojtës në mes shekullin e tetë dhe XIV, edhe pse vendi i qytetit ka qenë strategjike jetike për pushtuesit që kanë pushtuar Ibiza gjatë mijëvjeçarëve të fundit. Në ditët e sotme, Dalt Vila është një nga objektet më të bukura dhe kulturore të ishullit, e bëri edhe më mbresëlënëse nga fakti se ajo është e banuar kryesisht nga familjet spanjolle. Rrugët me kalldrëm dhe korsi dredha-dredha janë shumë larg të vërtetë nga rrugët mbushur e West End San Antonio.

Kur është fjala për plazhet, Ibiza ua kalon. Nëse jeni duke kërkuar për një plazh të partisë në mesin e njerëzve të bukur - Salines dhe Platja d'en Bossa - ose një plazh me rërë të familjes së madhe - Cala Llonga dhe Cala Tarida - ose një njollë e vetmuar - Cala Conta dhe plazhi fshehtë të njohur si Atlantis - Ibiza ka të gjitha në ofertë. Shumica e plazheve ranore, dhe shumë janë të rrethuar nga shkëmbinjtë mahnitëse në të dyja anët. Në bregdetin në veri, në veçanti, ka disa shëtitjet sfiduese bregdetare për t'u bërë.

Natyrisht tipar më i njohur i ishullit është natës e saj, dhe, edhe pse të shtrenjta, ajo sigurisht nuk do të gaboj. Nga klubet avion hangar-të stilit të tilla si privilegj të më intime dhe modës (Pacha) dhe çiltër përrallore (hapësirë), ka diçka për të gjithë. Klubet mënjanë, ka kafene të shumta, bare dhe restorante në të gjithë ishullin, dhe një natë jashtë nuk duhet të jetë i tepruar ose të shtrenjta.

Si dhe duke u njohur për natës e saj hedoniste, Ibiza ka një trashëgimi të pasur shpirtërore nga vizitorët e saj Hippie Ibiza në 1950s dhe 1960s. Si rezultat, Ibiza është e njohur për partitë e saj ekstazë dhe sunsets Chillout, hedhur-mbrapa qëndrimin dhe hipi tregjet e saj - qenia më të njohura në Es Cana.

Reputacioni i dyshimtë Ibiza është një përhapur nga njerëz që kurrë nuk kanë qenë atje; ajo merr vetëm një vizitë të kuptojnë se ishulli është pa dyshim një nga përvojat më të ndryshmet, emocionuese dhe të paharrueshme të Mesdheut.

Ibiza Tragete

Si një ishull të vogël mesdhetar, tragete dhe anije janë pjesë përbërëse të rrugëve të brendshme dhe ndërkombëtare të transportit Ibiza së. Nëse arritur në ishull ose duke kërkuar një mënyrë roman për të marrë nga një plazh në një tjetër, anijet mund të jenë më të këndshme - në mos më efikas - mënyrë për të udhëtuar.

Tragete nga kontinent Spanjë
Është e mundur për të arritur Ibiza me traget nga qytetet më të mëdha të portit të bregdetit lindor kontinentale të Spanjës, edhe pse ia vlen të kujtohet se shërbimet e trageteve kanë tendencë të jenë më të shpeshta gjatë muajve të verës. afërt Qyteti port kontinentale është Denia, e cila ofron dy kalime në ditë nga hydrofoil (dy dhe një çerek ore në Ibiza Town) dhe dy kalime në ditë nga traget (katër dhe një orë e gjysmë në San Antonio). Nga Barcelona ka mesatarisht katër kalimet traget në javë, që zgjat rreth nëntë orë, dhe nga Valencia nuk është një ujë, duke kaluar çdo ditë, që zgjat tre dhe një çerek orë. Nga Alicante ka një shërbim të përditshme në ujë për San Antonio, që zgjat rreth tre orë.

Tragete nga Mallorca
Kompani të ndryshme ofrojnë kalimet e rregullta trageteve dhe hidrofile mes Mallorca (Palma) dhe Ibiza. Hydrofoil Kalimi zgjat rreth dy orë e gjysmë, ndërsa traget zgjat pak më shumë se pesë orë.

Ibiza në Formentera
Ky shërbim shpejtë shkon gjatë gjithë vitit, edhe pse orë janë zgjeruar gjatë sezonit të lartë (nga herët në mëngjes deri 10pm). Ka pothuajse 30 kalimet çdo ditë në verë, dhe rreth një orë në mes të çdo 7am dhe 7pm jashtë sezonit. Tragete arrijnë në portin Formentera e La Savina, ku është e mundur për të punësuar makina dhe bikes, dhe kalimi kthimit për person kushton rreth njëjtë si një vakt të arsyeshme restorant.

rreth Ibiza
Boats anijes rregullisht në mes të tri qytetet e mëdha të portit të Ibiza - Ibiza Town, San Antonio dhe Santa Eularia - dhe plazhet përreth. Këto udhëtime të shkurtra janë edhe me vlerë duke u përpjekur jashtë, dhe në përgjithësi të kushtojë jo më shumë se çmimi i një birrë. Zona e nisjes në portin e Ibiza-së është në Passeig Maritim, dhe në San Antonio është në Passeig de SES Fonts. Ndërmjet mesnatës dhe 3am, ka edhe një shërbim anije mes Passeig Maritim Ibiza Town dhe klub nate El Divino, e vendosur vetëm nëpër port.

Me të gjitha udhëtimeve të trageteve në dhe rreth Ibiza dhe Formentera, me përjashtim të shërbimit varkë El Divino, është e këshillueshme që në librin e parë kur është e mundur. Mos harroni të merrni krem ​​dielli me ju për të gjitha udhëtimet ditës anije, pasi shpesh nuk ka ikje nga dielli në bord.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ibiza garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ibiza Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Tragete ose Balearia Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ibiza. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ibiza, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ibiza traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ibiza makinë dhe bileta trageti pasagjerësh ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ibiza tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ibiza jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ibiza në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Ibiza dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel