Igoumenitsa Tragete

Igoumenitsa pasagjerëve dhe Car Tragete

Igoumenitsa çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Igumenica në Ankona, Bari, Brindisi, Korfuzit, Patras, Venecia dhe Zakynthos.

Krahaso gjithë në dispozicion Igumenicës çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Igumenica makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Igumenica, Ankona, Bari, Brindisi, Korfuzit, Patras, Venecia dhe Zakynthos me ANEK superfast, Minoan Lines, superfast, Agoudimos Lines, Endeavor Lines ose Sealines tragete evropiane online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Igoumenitsa Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Igoumenitsa Ferry
me ANEK superfast, Minoan Lines, superfast, Agoudimos Lines, Përpiqen Lines ose Sealines evropiane për anijet me vela nga Igumenica në Ankona, Bari, Brindisi, Korfuzit, Patras, Venecia dhe Zakynthos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Igoumenitsa pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Igumenica biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Igumenicës

Igumenicë është një qytet në Greqinë veri-perëndimore. Ajo është kryeqyteti i prefekturës Thesprotia.

Igumenicë është km 480 nga Athina dhe 460 km nga Selaniku. Igoumenitsa është Porti i Korfuzit e cila shërben rrugët trageteve në ishujt e Korfuzit dhe Paxoi (përfshin Paxos dhe Antipaxos), me Italinë (Bari, Brindisi, Venecia, Ankona, provon) dhe Patra.

Qyteti i Igumenica është shtëpia e bankave të shumta, hotele, zyrat de ndryshim dhe dyqane të cilat janë të gjitha brenda ecin distanca e portit. Porti është shtëpi për telefonat publikë, zona të pastra dhe të rehatshme duke pritur, makinat shitëse dhe WC.

Porti i Igumenica trajton disa kompani trageteve, vela në disa destinacione greke dhe italiane dhe gjatë gjithë javës. Këto përfshijnë: Ventouris Ferries, Anijet superfast, ANEK Lines, Minoan Lines, Agoudimos Tragete, Fragline Anijet dhe Maritime Way Ferries (zakonisht të referuara si MyWay). Shumica e trageteve kanë ndalesa të mëparshme për të arritur në destinacionin e tyre kryesor.

Igumenicë Ferry Port

Vendpushimet kryesore pushime dhe plazhet janë: Acharavi, Agni, Arilas, Avlaki, Barbati, Benitsas, Dasia, Ermones, Saint Georgios (veri dhe jug), Glyfada, Agios Gordios, Gouvia, Ipsos, Kalami, Kaminaki Kassiopi, Kavos, Kerrasia, Kontokali, Messonghi Agios Nikolas, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Roda, Sidari, Agios (Shën) Stefanos (NE) Agios (Shën) Stefanos (NW).

Kalami
Kalami gji është e vendosur të përfundojë nën kodrat North East Korfuzit dhe i njohur për 'Shtëpinë e Bardhë' e Durrel dhe plazhit të bukur. Kalami është një destinacion popullor për çiftet dhe gjithashtu i përshtatet një festë familjare; familjet me dy fëmijë të vegjël dhe të rinj do të gjeni këtë resort një festë ideal larg nga ngutje dhe nxitim nga qytetet më të ngarkuara në ishull dhe ende tipike greke.

Kassiopi
Kassiopi është një vendpushim gjallë në këndin veri lindore të Korfuzit. Një fshat simpatik vogël peshkimi, me një port tradicionale. Turizmi ka sigurisht të kishte ndikimin e vet, por ju mund të gjeni peshkatarët lokalë duke sjellë në shtëpi kapur në mëngjes deri në port. Kassiopi Corfu
Roda Korfuz Roda është një fshat Corfufishing dhe një të vogël plazh turistik familjes, ajo është përdorur kryesisht nga operatorët turistikë paketë britanike. Nuk është një plazh super rërë. Qyteti origjinal është zhvilluar, por ju ende do të gjeni vendasit vazhdueshme jetën e tyre të përditshme. Roda Korfuz
Sidari Corfu Sidari është ideale për familjet në kërkim për një pushim paketë. Turistik është shumë më i madh se sa Roda. Ka disa plazhe dhe shumë aktivitete të gjallë.

Roda
Saint Stefanos Corfu Agios Stefanos është një fshat i vogël peshkimi, e vendosur në bregdetin në veri lindje të Korfuzit. (Në vend konfuze, pasi nuk është një Agios Stefanos vendosur në bregdetin e North West) Ky fshat i vogël peshkimi është bërë tani një shumë e famshme 'up treg' turistik me shumë vila elegant me qira.

Arilas
Turistik i Arillas është e qetë dhe kryesisht për familjet dhe çiftet. Fatmirësisht. nuk ka shumë rreth Arillas përveç plazh dhe not!

Paleokastritsa
Paleokastritsa është vendosur rreth tre gjiret kryesore. Ai është i famshëm për të qenë vend më i cmuar i Korfuzit bukuri, dhe bëhet i zënë me turistë ditorë të gjithë sezonit. jahte luksoze lundrojnë në të admirojnë rënie e pasme të kodrave të bukura të gjelbra përreth Paleokastritsa.

Glyfada
Nëse jeni duke kërkuar për një plazh mahnitëse rërë - ndoshta më të mirën ishull ka për të ofruar - atëherë Glyfada duhet të jetë në listën tuaj. Ka disa bare dhe taverna rreth plazhin Glyfada si dhe hotelet e zakonshme dhe një apartamente disa.

Nissaki
Nissaki do të thotë pak Island dhe qindra vjet më parë kjo është ajo që ishte. Në krye të ishullit, tani qëndron një Taverna. Në vitet e kaluara, njerëzit lokal punuar në këtë ishull, formësimin gurë dhe gurë lokale blerë atyre me anije. Gurët janë përdorur për ndërtimin. Pas shumë vitesh, çakëll rënie në det formuar një devijim dhe në fund u bashkua me tokën. Tani ekziston një rrugë e ngushtë që tashmë shkon në mes të ishullit të vjetër ku Taverna qëndron dhe kontinentale. Nissaki ka një plazh të vogël dhe është shumë e bukur. Plazhi është një formë e vogël patkua me pebbles gjobë, duke ofruar not shkëlqyer, edhe pse ajo mund të bëhet pak të mbushur me njerëz, kur anijet daytrip arrijnë për drekë.

Kaminaki
Kaminaki është një nga sekretet më të mira Korfuzit mbahen. Një fshat i vogël shkelje-fronted, tucked larg në mesin e pemët e ullirit. Gjiri është një sekret i bukur mbajtur mirë me gaz pebbles bardhë dhe një me ujë bruz butë lapping kundër plazh. Kjo është pothuajse një ëndërr dhe ndoshta ajo që shumë prej nesh kanë kur ne foto një destinacion të vogël greke pushime. Një Taverna ulet të drejtë në plazh, ndërsa një tjetër ulet deri të lartë në shkëmbinj me pamje gjirin. Atmosfera është miqësore - nuk e ndryshëm të vendpushimet e tjera më të vogla bregdetare në zonë. pronarët e varkë me qira lokale bisedojnë për ju si ju shëtitje përgjatë buzë ujërave. Gjiri ka mbetur i paprekur nga turizmi.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Igoumenitsa garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Igoumenitsa Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion tonë ANEK superfast, Minoan Lines, superfast, Agoudimos Lines, Lines përpiqet ose Sealines pasagjerëve dhe anijet e makinave çmimin e biletës evropiane për të dhe nga Igumenica. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Igumenicë, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Igumenicë traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Igumenicë makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Igoumenitsa tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Igumenica jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Igumenica në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Igumenicës dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel