Ikaria Tragete

Ikaria pasagjerëve dhe Car Tragete

Ikaria çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ikaria në Athinë (Pireaus Port), Paros, Naxos, Samos, Founoi, Mykonos, dhe Kios.

Krahaso gjithë në dispozicion Ikaria çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ikaria, Athinë (Pireaus Port), Paros, Naxos, Samos, Founoi, Mykonos, dhe Kios me Nel Lines Trageteve Ikaria, ANEK apo helen SEAWAYS tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ikaria Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ikaria Ferry
me Nel Lines Trageteve, ANEK apo helen SEAWAYS për anijet me vela nga Ikaria në Athinë (Pireaus Port), Paros, Naxos, Samos, Founoi, Mykonos, dhe Kios online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ikaria pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ikaria biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ikaria

Ikaria është pjesë e ishujve të Egjeut të Lindjes dhe është e vendosur 144 NM lindje të Pireut (Athinë). Ishujt Pranë përfshijnë Mykonos në perëndim, Patmos në jug, Samos në lindje, & Xios në veri. Lidhjet me dhe nga Turqia janë gjithashtu të mundshme me anë të Samos.

Linjat kombëtare anije traget rregullt lidhur Ikaria me Athinën (Pireaus Port), Paros, Naxos, Samos, Founoi, Mykonos, dhe Kios. Një traget javore nga NEL Lines në kohën e verës gjithashtu lidhet Ikaria në Limnos, Lesvos dhe Kavallës.

Ikaria ka 2 portet: Evdilos në veri dhe Agios Kirikos, kryeqyteti, në jug. Të ferryboats aktuale shërbejnë Ikaria zakonisht të marrë në mes 7: 30 - 9: orë 00 varësi të anije, moti dhe porte të ndërmjetme. Nëse jeni duke qëndruar në ose afër Armenistis është më mirë për të arritur në port e Evdilos sepse makinë për Armenistis është vetëm 20 minuta, në krahasim me 1 orë dhe 30 minuta nga Agios Kirikos.

Për ata që kërkojnë për një pushim ishull grek jashtë udhë rrahur dhe preferojnë një shije të botës autentike vjetër Greqi, larg nga turmat, Ikaria ishull mund të jetë e vlefshme edhe një vizitë.

Ikaria Ferry Port

Ikaria është një ishull relativisht e madhe dhe, deri kohët e fundit, të lënë pas dore padrejtësisht. Ishulli nuk është menjëherë tërheqës për shumë vizitorë. Një masë e gjatë mal kap forcën e plotë të erës pastrim Meltemi dhe të pjerrët shpatet malore rënie në det në një vijë bregdetare të gjatë që ka disa gjiret strehuar apo portet të mira.

Në brendësi të Ikaria peizazhi është i thyer, fshatrat çrregullt, dhe ka vetëm një pjesë të vogël të plazhe të mira. Por ishulli ka aderuesit e tij të forta dhe më të mirë të plazheve Ikaria mund të krahasohet me ndonjë të gjendet në ishujt grekë.

Festa plazhet në Ikaria
Ikaria mund të jetë jashtë mundi zakonshme turistike, por ajo është një ishull i bekuar me disa nga plazhet më të mira në Egje. Plazhet pushime shkojnë nga periudha të gjata me rërë me atraksione turistike sezonale të qetë limane me guralecë, ku ju do të jetë me fat për të parë një çift të vendorëve. Nëse ideja juaj për një pushim të mirë plazh është rides të banane dhe bare muzikë beach pastaj jepni Ikaria një miss. Por në qoftë se ju vlerësojmë paqësore, peisazhet e bukur dhe lounging nga një lagune plazh ujërave të ëmbla, atëherë Ikaria mund të jetë vend për ju. Plazhet më të mira me rërë janë në bregdetin në veri, por kufiri në jug ofron disa limane të bukur dhe të izoluar.

Ikaria Tragete
Ka lidhje të përditshme traget nga Piraeus (Athinë) në të dy portet në Evdilos dhe Agios Kirikos me kohës së udhëtimit prej rreth 7hours. Ka edhe trageteve lidhje të Samos, Mykonos, Tinos, Syros, Naxos dhe Paros.

Gjithashtu nga Agios Kirikos Nuk është një shërbim Flying Dolphin tre herë në javë në Patmos, Leros dhe Kos, si dhe një shërbim të përditshme varkë në FOURNI. Nuk është një një javë traget nga Evdilos në Kios. Një traget javore verore në NEL Lines në lidh Ikaria në Limnos, Lesvos dhe Kavallës. taksitë Ikarian ujit të quajtura 'venzinas' të lidheni Agios Kirikos me THERMA gjatë gjithë ditës dhe tre herë në javë një vizitë Plazhet në Faros, Manganitis dhe Karkinagri. Taksitë e ujit mund të punësohen për ekskursione ditore dhe udhëtime rreth-e-ishull.

Transport lokale
Transporti lokal në Ikaria është me autobus, taksi, anije, apo të punësuar makinën / biçikletë. Gjatë sezonit veror shërbimi planifikuar përditshme autobus lidh Agios Kirikos me THERMA, Evdilos, Armenistis dhe Raches. Autobusë private mund të punësohen nga agjentët e udhëtimit dhe qëndron taksive lokale janë gjetur në Agios Kirikos, THERMA, Evdilos, Armenistis dhe në aeroport në Faros.

Shërbimi i autobusëve Ikaria nuk është i njohur për efikasitetin e saj dhe është përshtatur më shumë për vendasit se turistët kështu që ju mund të preferojnë të punësojë një makinë apo motoçikletë për të eksploruar ishullin. pompat e benzinës mund të gjenden në Agios Kirikos, Ploumari, Miliopo, Evdilos, Avlaki dhe Kristos Raches. Të paralajmëruar se në veri - jug rrugët përmes maleve mund të jetë nervore tortues drives me shumë kthesa gjilpëre dhe pika absolut shkëmb.

Alpinistët duhet të shkojnë për zonën rreth Rahes, në brendësi nga turistik vetme e ishullit të madh plazh të Armenistis. Ju mund të eksplorojnë fshat ideosinkretik e Khristos Rahes dhe fshatrat e tij fqinje në këmbë me ndihmën e dy udhëzon mira lokale -Zyra raundin e Rahes në këmbë dhe të Udhërrëfyesit dhe Hiking të Ikaria perëndimore. Të dyja janë në dispozicion në librari ishull.

 


Më të mirë në dispozicion Ikaria trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ikaria Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Nel Ferry Lines, ANEK apo helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ikaria. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ikaria, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ikaria traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ikaria makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ikaria tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ikaria jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ikaria në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ikaria dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel