iOS Tragete

Ios pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Ios pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga IOS në Anafi, Folegandros, Heraklion, Kimolos, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Sifnos, Sikinos, Siros dhe Thirassia.

Krahaso gjithë në dispozicion iOS çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion iOS makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga IOS, Anafi, Folegandros, Heraklion, Kimolos, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Sifnos, Sikinos , Syros dhe Thirassia me Anek Lines, Lane Lines Detit, helene SEAWAYS, Blue Star Ferries ose Aegean Speed ​​Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ios Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ios Ferry
me Anek Lines, Lane Lines Detit, helene SEAWAYS, Blue Star Ferries ose Egje Speed ​​Lines për anijet me vela nga IOS në Anafi, Folegandros, Heraklion, Kimolos, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Sifnos, Sikinos, Syros dhe Thirassia online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ios pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një IOS biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About IOS

IOS është një ishull i bukur, por i ashpër me mjaft disa gjëra për të bërë dhe të shohin, por për shkak të audiencës shumë të re, shumë udhëtarë "pjekur" nuk preferojnë të vijnë këtu. I cili është një turp, sepse ju mund të gëzojnë të mëdha, plazhet bosh para mesditës, kur të gjithë "clubbers" janë në gjumë.

Njerëzit në IOS jetojnë kryesisht jashtë turizmit, dhe pjesërisht jashtë bujqësisë dhe peshkimit. Për ta, reputacioni i ishullit është diçka e një dileme. Nga njëra anë pushuesit e rinj të sigurojë një burim të rëndësishëm të të ardhurave, por nga ana tjetër e ishullit është bërë shumë pak komercializuar, dhe vendasit janë të lodhur mjaft nga sjellja e turistëve të rinj.

Nuk ka asnjë ishull në Greqi si IOS. Nuk ka asnjë vend në botë si IOS! Disa mund të ju tregojnë se si është Pushim pranvere në Daytona Beach apo qytetit të Panamasë apo edhe Kankun, por realiteti është se ato vende janë zbutur në krahasim me IOS. Ios është një parti e të gjithë jashtë ndërkombëtar i njerëzve të moshës kolegj që zgjat nga qershori deri në fund të gushtit në një nga më të bukur të ishujve grekë.

ios Ferry Port
Historia Ios

Banorët më të hershme e ishullit ishin ndoshta një fis pellazge, pasi pothuajse të gjitha ishujt filluar me dhe "I" janë zakonisht. Kjo nuk është e sigurt pse.

Në 2nd Mijëvjeçarit të Minoanët ishin shumë të ngjarë këtu, dhe në shekullin e 8th dorianët mori një pikëmbështetje në ishull. Tradita lokale e ka atë që Homeri ka vdekur këtu, dhe mbetjet e varrit të tij ende mund të jetë seen.The venecianëve vendosi ishull në 13th të 17th shekull me Naxos si kryeqytet i Dutchy. Turqit pastaj pushtuan dhe Ios nuk u çlirua deri në shekullin e 19th.

Në të 1960 e ishullit u zbulua nga hippies nga e gjithë bota, dhe çdo herë pas here ata ende dal. Kjo është pjesërisht arsyeja pse ajo është e tillë një ishull parti sot.

Çfarë duhet të Shiko

Krenaria i ishullit është varri i Homerit, e cila në thelb është vetëm një grumbull gurësh. Është e vështirë për të gjetur, por në qoftë se keni arritur të gjeni atë që bën gudulis fantazi. Legjenda lokale e ka atë që ai donte të varrosej në IOS që nëna e tij ishte nga këtu.

Ka disa kisha interesante në ishull, si dhe, por shumica e vizitorëve të donte për të shkuar në manastirin e Shën Gjonit (Ag Ioannis). Kalaja.

Çfarë duhet të bëni: E pra, përveç të dukshme, piknik, nuk është gjithmonë watersports, snorkelling, zhytje, BeachVolley etj Çdo gjë të bëjë me beachlife.

Plazhet iOS

Ka mjaft plazhe pak. Më të njohura janë plazh Mylopotas, Yialos dhe Koubaras, ku shumë shkojnë thatë zhytje. Nëse ju mund të, me qira një biçikletë me motor dhe të përpiqen për të gjetur vetë vendin tuaj, nëse ju nuk bëni si turma të mëdha.

Jetë nate

Ios është mbipopulluar me bare dhe klube, dhe ritmi është i lartë gjatë gjithë natës. Shumica e vendeve janë në CHORA, por ka edhe beachparties ndodh. Për shkak të audiencës së tij të re, ju do të shpejt të kuptojë se shumica baret janë për të rinj në fund, me muzikë dhe të pijshëm garat me zë të lartë.

Food On IOS

Rrushi janë rritur, kështu që ju duhet të provoni disa prej verë lokale. Tjetër, të mençur që ju mund të merrni ushqim ndërkombëtare, si dhe greqisht. Kujdes nga shumë taverna turistike në kërkim pse pasi cilësia nuk është gjithmonë më të mirë.

pazar

Në CHORA ju mund të merrni pothuajse çdo gjë: nga kopjet e statujave të lashta të rrobë plazhi dhe stoli. Për shkak të fund të natës, shumë pronarë të dyqaneve të zgjedhin për të qëndrojë e hapur deri në mëngjes herët, duke shpresuar se clubbers "lumtur" do të blejë diçka shtesë.

Getting Rreth

Ka lidhje shumë të mira me autobus, dhe ju gjithashtu mund të marrësh me qira një makinë, si dhe anijet që do të ju merr në plazhe të ndryshme.

Getting Ka

Që Ios nuk ka një aeroport, shumica e njerëzve të zgjedhin për të fluturuar direkt në Naxos, Paros Mykonos apo dhe nga atje të marrë trap. Ishulli është i lidhur edhe me Athinën.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ios garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ios Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Anek Lines, Lane Lines Detit, helen SEAWAYS, Blue Star Ferries ose Egje Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga IOS. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve IOS, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta IOS traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin IOS makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me iOS tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë iOS jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga IOS në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të IOS dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel