Iráklia Tragete

Iraklia pasagjerëve dhe Car Tragete

pasagjerëve Iraklia dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Iraklia në Amorgos, Aegiali, Katapola, Donoussa, Koufonissi, Naxos, Paros, Pire, Schinoussa dhe Syros.

Krahaso gjithë në dispozicion Iraklia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Iraklia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Iraklia, Amorgos, Aegiali, Katapola, Donoussa, Koufonissi, Naxos, Paros, Pire, Schinoussa dhe Syros me Blue Star Ferries ose Anek Trageteve Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Iraklia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Iraklia Ferry
me Blue Star Ferries ose Anek Lines Trageteve për anijet me vela nga Iraklia në Amorgos, Aegiali, Katapola, Donoussa, Koufonissi, Naxos, Paros, Pire, Schinoussa dhe Syros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Iraklia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Iraklia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Iraklia

Iraklia është ishulli jugor shumica e Cyclades vogla lindore.

Për lodhur, të dëshpëruar për të shpëtuar presionet e jetesës moderne, ose nëse është vetëm i lodhur nga destinacionet tradicionale në Mesdheun lindor, ky ishull duhet të jetë një konkurrent i fortë. Megjithatë, nuk presim që kjo vetmia të vijë me comforts krijesë të tilla si taksi, autobusë apo një zgjedhje të gjerë të dyqaneve dhe taverna.

Me vetëm 100 banorë të përhershëm, ka sigurisht asnjë problem switching off dhe relaksuese në Iraklia.

Dikush mund të vizitoni rërë, plazhi Livadi, më të mirë në ishull dhe të ulet në taverna shaded me pisha në Agios Georgios. Ndoshta ecin në rrugën mbijetuar mushkë nga Agios Georgios përgjatë bregut perëndimor të shpellë me stalaktite pranë Vourkaria gji do të joshur më shumë gjallë. Pas eksploruar shpellë në një thellësi prej metra 120 mund të vazhdojë në rrugën e rërë, plazh Alimia.

Iraklia Ferry Port

Iraklia është një ishull i vogël dhe këtu ju do të gjeni paqe totale dhe të qetë. Nëse keni probleme gjumi në vende të zhurmshme ju keni ardhur patjetër në ishullin e drejtë: nuk ka në thelb ka të trafikut në të gjitha, nuk ka disko dhe në përgjithësi, jo shumë njerëz as. E vetmja gjë që mund të mbani ju zgjuar gjatë natës është gomari rastit apo qen, por kjo vlen për çdo ishull grek anyway.

Ju keni për të si në këmbë, nëse ju doni të shqyrtuar këtë ishull, pasi që nuk ka pothuajse asnjë mjetet e transportit. Ka disa gjëra për të parë, dhe plazhet janë mjaft të bukur. Kjo mund të jetë pak e vështirë për të komunikuar me vendasit, pasi ata nuk janë përdorur shumë për turistët dhe për këtë arsye nuk mund të flasin shumë anglisht apo ndonjë gjuhë tjetër. jashtë vendit.

Historia Iraklia
Ishulli është aq i vogël se ajo ndoshta kurrë vuajtur me të vërtetë në çdo lloj të pushtetit shtypës përveç piratët, të cilat, sigurisht, ishte mjaft e keqe.

Iraclea ishte ndoshta një Kretës - zgjidhje Minoan në Millenium të 2nd pes, pasi nuk është një qytet me të njëjtin emër në Kretë. Ajo mund të ketë pasur një lloj të adhurimit të Herakliut, pasi kjo është ajo që emri i ishullit do të thotë. Taksat janë mbledhur nga të dy sundimtarët e veneciane dhe turke, por përveç kësaj, ishulli u la shumë e shumë për atë vetë. Kastro tregon edhe se njerëzit kanë jetuar këtu nën sundimin Ventian.

Ishulli i përkiste edhe manastirin e Virgjëreshës Mari (Panagia) Chozoviotissa të në Amorgos gjatë Mesjetës.

Çfarë duhet të Shiko
Iraclea ka një shpella pak dhe kishat me interes, por ju do të duhet të ecin për të gjithë ata.

Shpella më e njohur është Shpella e Shën Gjonit (Ag Ioannis). Legjenda e ka atë që ai qëndroi këtu për një kohë, dhe se altari në shpellë është shumë i njëjtë ai do të luten në të. Ajo merr rreth dy orë për të ecur këtu.

Chora, është kryeqyteti, dhe vendasit e quajti atë Virgjëra Mari: Panagia. Këtu, koha qëndron ende, dhe ju migt ashtu si edhe kemi rritur në shekullin 19th po të mos ishte për tregjet mini.

Çfarë duhet të bëni
Lexo, paint, bëj banja dielli, ecin, të pushojnë. Kjo është në lidhje me të. Ka edhe ekskursione të organizuara në Naxos e cila është një pushim i mirë nga të qetë.

plazhet
Ka Ara disa plazhe pak, pak a shumë të lehtë për të arritur. Livadi është një plazh të bukur me rërë, dhe port Ag Georgios gjithashtu ka një plazh të vogël.

Jetë nate
Përveç disa taverna pak, nuk ka asnjë!

Ushqim
Ushqimi shërbehet këtu është i mirë, ushqim tradicional grek. Ka taverna pak në Ag Georgios. Provoni disa nga kos lokale dhe djathë.

pazar
Pothuajse asgjë, me përjashtim të disa kartolina dhe suvenire në Ag Georgios.

Getting Rreth
Nuk ka autobusë, taksi apo makina. Nëse jeni me fat, ju mund të jetë në gjendje të marrësh me qira një biçikletë me motor gjatë sezonit të lartë.

Getting Ka
Ka ferryboats përditshme nga Naxos, dhe disa anije në javë nga Pire, kështu që të marrë një fluturim direkt nga Athinë Greqi atje dhe të lundrojnë mbi. Të jenë të kujdesshëm në ditën e nisjes, edhe pse, pasi nuk është vetëm një varkë në ditë!

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Iraklia garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Iraklia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferries ose Anek Lines Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Iraklia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Iraklia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Iraklia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Iraklia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Iraklia tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Iraklia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Iraklia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Iraklia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel