Jersey Ferry

Passenger Jersey dhe Car Tragete

Çmimet pasagjerëve Jersey dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Jersey në Guernsey, Poole, Portsmouth, St Malo dhe Weymouth.

Krahaso gjithë në dispozicion Jersey çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Jersey makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Jersey, Guernsey, Poole, Portsmouth, St Malo dhe Weymouth me tragete Condor Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Xhersi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Jersey Ferry
me Condor Ferry Line për anijet me vela nga Jersey në Guernsey, Poole, Portsmouth, St Malo dhe Weymouth në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Jersey pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Jersey biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Jersey

Ishulli i Jersey mbulon një kompakt 45 milje katrore (116 km katrorë), shumica e saj fshat paprishur. Dhe që nga ky fshat luan një rol kaq të madh në apel Jersey, ligjet e rrepta të planifikimit janë në vend për të mbrojtur atë. Plani Island, siç është e njohur, kufizon llojin e zhvillimit që mund të zhvillohet në një fushë të caktuar:

  • Në zonat e gjelbra, nuk ka zhvillim është i lejuar.
  • Në zona të ndjeshme Peisazhi, ka një supozim të fortë kundër zhvillimit, me përjashtim të rastit në bujqësi.
  • Në zonat prioritare Bujqësisë, vetëm zhvillimi i bujqësisë është i lejuar.

Jersey-së Mjedisi rural përbëhet kryesisht nga fusha të hapura, pyjore, shkëmbinjtë dhe kep, pemë dhe gardhe. Shumica e fushave janë të vogla, kufizohet nga mure graniti ose gardhe. Pjerrta jug-ballafaqohet shpatet, ose cotils, mund të shihen të gjitha rreth ishullit dhe janë përdorur gjerësisht për bujqësi e patate Jersey Mbretërore dhe kultura tjera.

Jersey Ferry Port

Getting rreth
Edhe qoshet largëta të Xhersi janë lehtësisht të arritshme, megjithatë, me 450 milje (720 km) e rrugës që mbulon Island. Ndërsa St Helier dhe rrugët kryesore arterial mund të jetë i zënë, shumica janë shumë më të qetë, me 45 milje (72 km) nga rrugët e vendit në brendësi të caktuara si "gjelbër Lanes".

Këto kanë një kufiri i shpejtësisë i 15 mph (24 kph), me prioritet të dhënë për rrethoresh, çiklistët dhe riders kalë, dhe ekzistojnë në të gjitha, por tre nga famullitë e ishullit. "Gjelbër Lanes" shpresojmë se do të shtrihet në të gjitha famullitë 12 gjatë disa viteve të ardhshme, për të siguruar një rrjet ishull të gjerë.
Çiklistët, ndërkohë, do të kënaqet në 96 milje (154 km) e rrugëve të ciklit, duke filluar nga bregdetare në zonat rurale dhe duke përfshirë një në aeroportin. Shumica e rrugëve janë në-rrugë, edhe pse ka një udhë jashtë rrugës running gjithë rrugës përgjatë bregdetit në jug të La Corbiere. Biçikleta janë në dispozicion për qira dhe ciklit turne mund të organizohet privatisht me shumë guidave turistike të ishullit.

Kafshë të egra
Jersey tejmbushur pozitivisht me kafshë të egra, përfshirë specie të rralla nuk shihet në ndonjë pjesë tjetër të Britanisë.

Pyjor
Flora përfshirë Bluebell, aguliçe, stitchwort dhe dafodil egra me bollëk në pranverë. Dhe shumë lloje të zogjve, të tilla si chiffchaff, Blackcap, shelg warbler, Goldcrest dhe ndotur Flycatcher, të gjithë mund të shihet në verë.

Gardhe
Në pranverë të gardhet vijnë të gjallë me verdhë, stitchwort, presh tre-qoshe dhe alkanet, ndërsa në verë murriz, kalë dori, campion dhe hogweed shpërtheu në lulëzim. I vetmi banor buf është barn owl, por speciet më të zakonshme të zogjve mund të jetë i ndotur gjatë gjithë vitit. Në mesin e atyre më pak të njohur duke e bërë shtëpinë e tyre në ishullin janë të shkurtër me majë treecreeper, çafkëlore Cetti së, çafkëlore Dartford, flamuj Cerla dhe Serin. Ju gjithashtu mund të jenë me fat të mjaftueshme për të parë një ketri kuqe në Jersey, si ketri gri - e cila ka shkaktuar numrat e tyre të zvogëlohet në kontinent në Mbretërinë e Bashkuar - nuk mund të importohen.

Dunes
Në këto zona ju do të gjeni pederast xhuxh, Cress bariut, orkide fillim-purpurt dhe orkide lirshme-lulëzuan. Në muajt e verës, dunat janë në shtëpi të centaury përbashkët, aguliçe mbrëmje dhe crocus rërë.

Cliffs / headlands
verdhë Wild, lulëzim, vetch patkua dhe campion deti mund të gjenden nga shkurti deri në prill, dhe në muajt e verës luletogëz, perspektivë të përgjithshme këmbë-tërfil, tormentil, vjeshtë squill, shufra egër artë dhe crocus rërë janë të gjitha me bollëk. Në vjeshtë, betony, bell shqopë dhe të pa-Wort mbizotërojnë, dhe në dimër, gjineshtër verdhë mund të shihet.
Shkëmbinjtë dhe headlands janë edhe shtëpia e llojeve të ndryshme të zogjve. Këto përfshijnë zog deti, razorbill, Fulmar, Petrel dhe tri sende të përbashkët në verë, dhe redstart, bishtlëkundës verdhë, pupëzën dhe wheatear në vjeshtë.

fushë të hapur / habitate të brendshme
Në pranverë ju mund të vend të wheatear, rërë Martin, Flycatcher laraman, redstart dhe bishtlëkundës verdhë. Në verë, Swallows, swifts, cuckoos, linnets dhe whitethroats janë pamjet e zakonshme.

Shëtitjet janë të rregulluar për anëtarët e publikut duke u dhënë atyre mundësinë për të parë, të mësuar rreth dhe gëzojnë historinë natyrore në afërsi. Këto 'ecën në anën e egër ", e udhëhequr nga udhëzon me përvojë, të shqyrtuar dunat ranore, pyje, zonat shkëmb bregdetare, plazhet dhe Heath detare. Tri zona me vlerë të veçantë të lartë ekologjike - Les Quennevais Dunes, Les Landes dhe Le Lande du Ouest (Gorselands) - janë miratuar si faqet me Interes të Veçantë (SSI), me një ndryshim të Ligjit të Planifikimit Island në 1983 që synon mbrojtjen e spote të tilla .

 


Më të mirë në dispozicion Jersey trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Jersey Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Condor Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Jersey. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Jersey, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Jersey traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Jersey makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Jersey tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Jersey jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Jersey në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Jersey dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel