Kalamata Ferry

Kalamata pasagjerëve dhe Car Tragete

Kalamata çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kallamatës në Kythira dhe Rethimno.

Krahaso gjithë në dispozicion Kallamatës çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kallamatës makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kalamata, Kythira dhe Rethimno me tragete Lane Lines Detit online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kalamata Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kalamata Ferry
me Lane Lines Detit për anijet me vela nga Kallamatës në Kythira dhe Rethimno në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kalamata pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kalamata biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kallamatës

Kallamatës është kryeqyteti Messinia dhe qyteti i dytë më i madh në Peloponez.

Krahasuar me më paqësore e saj rrethon, ajo është një destinacion më pak frymëzues për vizitorët, por të dashuruar e muzeut do të ngopen. Ndërtuar në vendin e Pharai lashtë, qyteti merr emrin e vet moderne nga një ikonë mrekulli-pune të Virgjëreshës Mari njohur si kalo mata (sy të mirë).

Qyteti mund të arrihet nga qytetet e tjera greke me autobus dhe tren. Për më tepër, qyteti ka një aeroport ndërkombëtar dhe një port të rëndësishëm. Anijet janë në dispozicion në vende të tilla si ishujt grekë të Kythira dhe Kretë.

Kallamatës është i njohur si qyteti i pemëve të ullirit, dhe si portë për Mani.

Kalamata Ferry Port
Si qyteti i parë që ju të hyjë si ju lënë Mani, Kalamata pasur nderin e të qenit qyteti i çliruar parë gjatë luftës greke për pavarësi. Pas Kalamata u çlirua, në mars 23rd, një mbledhje e forcave çlirimtare u zhvillua në qendër të Kallamatës, në kishën e Agioi Apostoloi [apostujt] e cila Kalamatians mbajnë si një qendër e revolucionit. Tetë ditë pas shpalljes Maniot, pjesa tjetër e Greqisë zyrtarisht u bashkua me rebelimin.

Kallamatës vetë krenohet me një Kalaja frank, dhe një hekurudhor muze-park, dhe të gjitha banjë moderne (duke përfshirë pesë internet kafe). Ka edhe Muzeu Arkeologjik Benakeion, si dhe muzeve të artit popullore, dhe ekspozita arti. Kalaja e Kallamatës është i njohur në zonë, dhe për më shumë se 10 e kilometra në çdo drejtim. Ekziston edhe një Qendër për intelektit, ku ngjarje të ndryshme kulturore të zhvillohet gjatë gjithë vitit.

Në jug: Ajo ka mrekullitë e Mani vetëm një makinë të shkurtër larg. Shpellat ndërkombëtarisht e famshme në Pirgos Dyros janë të vendosura në jug të Areopolis, dhe për të tërhequr turistë nga e gjithë bota. Plazhet në Stoupa dhe Kardamili janë të njohura me turistë britanikë dhe evropianë, dhe me vlerë edhe duke parë. Pika më jugore e kontinentit evropian, Cape Tainaron ashtuquajturave nga grekët e lashtë si "Portat e ferrit", ka të bëjë me 50km jug të Kallamatës, dhe qyteti i Vathia me kullat e tij masive guri është afër aty. Rajoni në jug është i famshëm për guri ngrihej fshatrat që përbëjnë figura të tilla të mrekullueshëm.

Në lindje: Ajo ka qytetin e Mystras vetëm mbi kodër, dhe kjo është edhe vlerë duke parë, ai është afër Spartës moderne, e cila nuk është me vlerë të shohim) [e "Kodra" e përmendur është Tygetos, mali më i lartë në Peloponnesos, me një. ngritjen e 2400m (7500 + këmbë) dhe të gjithë e di se ajo është edhe vlerë duke parë]. Rruga në mes të Kallamatës dhe Sparta është një nga terrenet më emocionuese malor në jug të Greqisë.

Në Perëndim: Koroni (me kështjellën e saj imponuese) është një udhëtim me autobus lokal larg. Nëse ju shkoni në Koronit nga Kallamatës, unë rekomandoj Taverna në Ag. Andreus (quajtur "Petron"? Drejtuar nga një poet publikuar grek!), Si një vend i mirë për të ngrënë si një nga Taverna vetëm me dikë që flet anglisht në rrugë.) Kalaja e Methonit është edhe vlerë duke parë gjithashtu, duke qenë një nga kështjellat më të imponuar dhe mbresëlënëse të Peloponnesos, dhe shfaqet në kartolina të shitura në të gjithë Greqinë. Një lehtë mund të kalojnë pjesën më të mirë të ditës eksploruar rrënojat e qytetit të vjetër me mure. (Sigurohuni që të marrë rrugë e shtruar jashtë në ishull në fund të mureve të qytetit). Më larg në perëndim keni Pylos, vendi i betejave më të famshme detare të luftës greke të pavarësisë dhe të shpellës Mbretit Nestor së nga Iliada e Homerit. Aty do të gjeni pallatin Nestor-së, me një nga banjot më të mirë të ruajtura mbretërore në Greqi. [Ajo që është e njohur si Pallati Nestor është në veri-lindje nga Pylos, në një vend që quhet Eglianos, në afërsi të fshatit chora].

Nga veriu në Perëndim: Një makinë të shkurtër ju merr në Olimpia, vendi i Olimpiadës origjinale. Edhe më afër është vendi i Messini lashtë, e cila ka pësuar rindërtimi të madh dhe ju lehtë mund të merrni një pamje shumë të mirë të asaj se si gjërat ishin kur vendi ishte i banuar. Zona gjithashtu ka disa të mira të linjave hekurudhore të mbetura të ngushtë-matës në botë. Për entuziastët e trenit, ka shembuj të vërtetë të shquar të urave guri jashtë në linjat, si dhe Park hekurudhave, brenda Kallamatës.


Ata në Greqi Klasike do të jenë të interesuar në faktin se shumë nga qytete të vegjël përreth Kallamatës janë të listuara në mënyrë specifike në Homerit "Iliada", dhe zona e Messenia është shkruar në lidhje me shkrimtarët e lashtë Pausanias dhe Straboni. Shumë nga faqet që përshkruajnë janë të lehtë për të gjetur dhe për të vizituar sot. Zona është jo më pak e vlefshme shkrim për sot. Qyteti është i rrethuar nga vende të ndryshme të luftërave Messinian me Sparta. I tërë Messinian Bay (e cila Kalamata duket nga mbi) është e pasur me tregimet e Aristomenis ndeshur spartanëve, dhe tregimet e shumë heronj të tjerë lokalë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kalamata garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kalamata Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion LANE Deti Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kallamatës. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kalamata, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kalamata traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kallamatës makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Kalamata tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Kallamatës jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kallamatës në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kallamatës dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel