Kalundborg Ferry

Kalundborg pasagjerëve dhe Car Tragete

Kalundborg çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kalundborg për Hou, Saelvig dhe Kolbi Kas.

Krahaso gjithë në dispozicion Kalundborg çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kalundborg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kalundborg, Hou, Saelvig dhe Kolbi Kas me tragete Samsotrafikken Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kalundborg Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kalundborg Ferry
me Samsotrafikken Ferry Line për anijet me vela nga Kalundborg për Hou, Saelvig dhe Kolbi Kas në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kalundborg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kalundborg biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kalundborg

Kalundborg është një qytet i vogël port që daton në shekullin e 12th.

Kalundborg është e vendosur në brigjet perëndimore të Zelandës Island në Danimarkë rreth 75 milje në perëndim të Kopenhagenit.

Ajo është e njohur si shembull më të shquar në botë të simbiozë industriale. Termi i referohet një komuniteti të bizneseve të vendosura së bashku në një pronë të përbashkët që kërkojnë performancë të zgjeruara mjedisore, ekonomike dhe sociale nëpërmjet bashkëpunimit në menaxhimin e çështjeve mjedisore dhe burimeve.

Kalundborg është i njohur edhe si vendndodhjen e një strukture të madhe të transmetimit, me transmetues Kalundborg. Qyteti ka edhe më të madh me qymyr termocentralin në Danimarkë.

Tragete lidhur Kalundborg perëndim në drejtim të Arhus në gadishullin Jutland, dhe në ishullin e Samsø.

Kalundborg Ferry Port
Kuriozitetesh Kalundborg & History

Në 13th C. Kalundborg kryer në tregtinë e gjerë detare. Privilegjet e vjetra të qytetit datojnë nga 1485. Pas Valdemar Atterdag kishte marrë Kalundborg lidhje 1340 e sheshoi kështjellën e vjetër në tokë dhe e zëvendësoi atë me një më të madh në lindje të qytetit. Ajo ishte këtu se "Danehof" (më vonë parlamenti) u takuan në mes të 14th dhe shekujt 17th dhe mbretit shpesh qëndruar në Kalundborg. Deri në fund të Mesjetës ditë HALCYON e qytetit ishin mbi. Nga 1658 të 1660 trupat suedeze pushtuan qytetin, dhe kalaja është marrë nga ana e tyre dhe të hedhur në erë.

Që nga anijet 1684 janë vela dy herë në javë në mes të Kalundborg dhe Arhus; pas 1874 një lidhje hekurudhore u formua me Kopenhagen dhe tregtisë është themeluar me Norvegjinë dhe Angli. Në fund të industrive 19th C. ndryshme janë ngritur në Kalundborg.

Zona e Kalundborg u vendos për herë të parë në 1170 si një port natyror përgjatë gjirit. Qyteti filloi të marrë më të urbanizuara gjatë shekullit të nëntëmbëdhjetë dhe u bë një qendër e madhe industriale në mesin e shekullit të njëzetë.

Komuna Kalundborg ka banorë afërsisht 20,000, dhe rrjeti i tij është shembulli më i publikuar i simbiozës Industriale. Historia e aktiviteteve Kalundborg Industrial simbiozë filloi në 1961, kur një projekt është zhvilluar dhe implementuar për të përdorur ujin sipërfaqësor nga Liqeni Tisso për një rafinerie të re të naftës, për të ruajtur furnizimet e kufizuara të ujit në tokë. Qyteti i Kalundborg mori përgjegjësinë për ndërtimin e tubacionit, ndërsa rafineria financuar atë. Duke u nisur nga ky bashkëpunim fillestar, një numër i projekteve të tjera bashkëpunuese më pas u njohën dhe numri i partnerëve rritur gradualisht.

Deri në fund të 1980s, partnerët e kuptuan se ata kishin në mënyrë efektive "vetë-organizuar" në atë që është ndoshta shembulli më i njohur i simbiozës Industriale. Shkëmbimet materiale në rajon Kalundborg përfshijnë: ruajtjen e burimeve natyrore dhe financiare; reduktim në kostot dhe detyrimet e prodhimit, materiale, energji, sigurimit dhe të trajtimit; efikasitetin e përmirësuar operativ; kontrolli i cilësisë; përmirësuar shëndetin e popullsisë lokale dhe imazhit publik; dhe realizimi i të ardhurave të mundshme nëpërmjet shitjes së nënprodukteve dhe materialet e mbeturinave.

Kalundborg është shquar për kishën e saj pesë-spired dhe shtëpi Lerchenborg, konsiderohet shembulli më i mirë i arkitekturës Rokoko në Danimarkë. Shtëpi është gjetur në periferi të Kalundborg.

Perëndim të Kalundborg, në hell e tokës të quajtur Rosnæs, mund të shihet një mulli rivendosur, të Ulstrup molle. Kjo është një holandez "mulli gallery", që do të thotë se cap e mullirit mund të, nëse është e nevojshme, të shndërrohet dorë nga galeria e cila e rrethon atë mënyrë që sails qëndronte erës. Mulli ishte në përdorim deri në 1950s dhe është emblema e fshatit Ulstrup.

 


Më të mirë në dispozicion Kalundborg trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kalundborg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Samsotrafikken Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kalundborg. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kalundborg, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kalundborg traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kalundborg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kalundborg trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kalundborg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kalundborg në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kalundborg dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel