Kalymnos Ferry

Kalymnos pasagjerëve dhe Car Tragete

Kalymnos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kalymnos të Astypalea, Kios, Kastelorizo, Kos, Lesvos, Sigri, Naxos, Nisyros, Paros, Pire, Rodos, Samos, Karlovassi, Selanik dhe Tilos.

Krahaso gjithë në dispozicion Kalymnos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kalymnos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kalymnos, Astypalea, Kios, Kastelorizo, Kos, Lesvos, Sigri, Naxos, Nisyros, Paros, Pire, Rodos, Samos , Karlovassi, Selanik dhe Tilos me tragete Blue Star Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kalymnos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kalymnos Ferry
me Blue Star Ferry Line për anijet me vela nga Kalymnos të Astypalea, Kios, Kastelorizo, Kos, Lesvos, Sigri, Naxos, Nisyros, Paros, Pire, Rodos, Samos, Karlovassi, Selanik dhe Tilos online në paraprakisht për të shijuar lirë në biletë në dispozicion traget çmimi.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kalymnos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kalymnos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kalymnos

Kalymnos është një ishull të bukur të Dodekanezë, në afërsi të bregut të Turqisë perëndimore.

Ekonomia e ishullit grek u bazuar në peshkim sfungjer në të kaluarën dhe ishullin hapi kufijtë e saj të turizmit vetëm kohët e fundit, pas zhdukjes së këtij aktiviteti, dhe u bë i famshëm për rock ngjitje. Kjo është arsyeja pse banorët kanë mbajtur mënyrën e tyre tradicionale të jetës dhe zakoneve, që i jep ishull një atmosferë të veçantë dhe shumë bukuri.

Njerëzit këtu jetojnë nga peshkimi dhe shitjen e sponges, turizmin dhe disa bujqësi: fruta, ullinj dhe perimet janë rritur në luginat. Ka edhe bletarë këtu dhe mjaltë Kalymnos është i njohur në të gjithë Greqinë.

Populli i Kalymnos kanë një dialekt të ndryshme dhe të fortë nga banorët e tjerë të Dodekanezë disa thonë se kjo është për shkak të rrënjëve të tyre dorik.

Kalymnos Ferry Port
Çfarë duhet të Shiko në Kalymnos

Në kryeqytetin e ishullit Pothia (Kalymnos) ju do të gjeni një muze të bukur në lidhje me ishullin. Ekziston edhe një kishë e bukur këtu dedikuar për Krishtin. Ekziston edhe një manastir grash, Ag Savas, i cili është i hapur për publikun dhe është e vlefshme edhe një vizitë. Mos harroni të veshin një skaj të gjatë dhe për të mbuluar shpatullat tuaja në qoftë se ju jeni një grua, dhe të veshin pantallona të gjata në qoftë se ju jeni një njeri. Ka edhe disa fabrika sfungjer ju mund të vizitoni.

Chorio është kryeqyteti i vjetër, dhe këtu ju mund të vizitoni kështjellën e Hand Artë (Kasto Chrysocheiras), ku Kalorësit e Shën Gjonit banuar. Ekziston edhe një kështjellë nga 9th qind. AD, Pera Kastro, dhe mbetjet e një kishe të shekullit 5th: "Jezusi i Jeruzalemit". Mbi kodër në lindje të portit një kryq i madh dominon mbi qytetin e Pothia. Vendpushimet turistike të Kalymnos janë Vathy të fshehin lindje brenda një liman të thellë dhe pothuajse i padukshëm në qoftë se ju jeni duke kaluar me anije. Vathy është zona më e gjelbër e Kalymnos, ajo është vetëm disa vite më parë, para se të zhvillimit të turizmit, që Vathy ishte një fshat i vogël i fermerëve dhe peshkatarëve.

Masouri vendosur pranë Myrties në veri perëndim të Kalymnos. Ai është më i zhvilluar turistik pushime e Kalymnos me mjaft hotele pak dhe strehimet e tjera. Myrties vendosur në pjesën veriore të ishullit shumë afër në ishullin e vogël të Telendos që përdorin të jetë mijëra vjet para se të lidhen me pjesën tjetër të ishullit. Nga Myrties nuk është një anije që çdo ditë shkon në Leros në 13.00 në portin e vogël jugor të Leros Xirokampos.

Ka pasur disa plane në lidhje me lidh Kalymnos me Leros me një urë në Straights më të ngushtë të të dy ishujt në veri. Kjo mund të jetë jo aq e vështirë sa duket për shkak se ka disa ishuj të vegjël në Straights Glaronisia dhe Leriko Nisi të cilët mund të përdoren si lidhjet me atë urë.

Ishulli i vogël i Telentos është disa minuta larg me anije nga Myrties, ka disa taverna e bukur dhe është me vlerë vizituar.
Një fshat i largët i Kalymnos është Agios Petros në veri lindje të ishullit. Fshati i vogël ka vetëm një banorë pak dhe një tavernë të vogël. Shumë duroj ka pasur një rrugë që lidh Agios Petros me kapital Kalymnos Pothia. Fshati ka një plazh të vogël dhe është një vend ideal për peshkim dhe zhytje.

Pserimos është një ishull i vogël në mes të Kalymnos dhe Kos, ka disa plazhe të bukur dhe tavernat në këtë ishull të vogël. Ka excurtions përditshme në Pserimos nga Pothia dhe është një ide e mirë për një ditë udhëtim.


Çfarë duhet të bëni në Kalymnos

Ka watersports në ishull, dhe snorkelling është një domosdoshmëri për tifozët. Ju duhet patjetër të shkoni në një ekskursion në Telendos dhe Pserimos si. Kjo është një ishull i vogël, ndonjëherë i quajtur Fjetur Princesha, dhe ishte pjesë e Kalymnos deri në një shpërthim vullkani ndau dy ishuj në AD 535.

Ju duhet gjithashtu të përpiqen banjot e nxehtë në THERMA të cilat janë thënë të shërimit. Për ata që duan ngjitje Kalymnos në një përpjekje për të nxitur turizmin e saj në vitet e fundit është bërë një destinacion popullor për alpinistë nga e gjithë bota. Ishulli është ideal për këtë sport, sepse është malore dhe ka shumë shpella.

Në Sykati në veri përballet Leros është një nga shpellat më të njohura që përdoret për ngjitje. Shpella disa dekada mbrapa ishte një vend ku barinjtë kishin dhi dhe anijen e tyre atje.
Në Kalymnos ju do të gjeni të anije ekskursion që ofrojnë daytrips në Kos, Leros dhe Turqia.
Nëse ju jeni këtu në korrik 27, shenjtori të ishullit, Agios Pandeleimon, festohet me një festë të madhe.

Plazhet Kalymnos

Të vetmet plazhe me rërë në Kalymnos janë në bregun perëndimor: Elies dhe Kantouni. Myrties dhe Masouri plazhe të njohura, dhe ju do të gjeni plazhe të bukur me guralecë në Arginontas dhe Agios Petros. Plazhi Paradise është për ishullin nudists.The ka zhvilluar një infrastrukturë të mirë rrugore kështu që është e lehtë për të hyrë në të gjitha plazhet e ishullit me makinë apo motoçikletë.

Kalymnos Nightlife

Natës në Kalymnos është mjaft i mirë dhe të ndryshme. Shumica e bare, restorante dhe kafeteri janë në Pothia, Myrties dhe Masouri. Ka shumë restorante përgjatë shëtitores së portit në Kalymnos. Taverna me specialitete lokale ju do të gjeni edhe në Horio.

Kalymnos ushqim: Ka shumë, taverna dhe kafenetë në ishull. Mirmizeli dhe Mytzithra janë specialitete lokale me vlerë një provoni! Në furrat e Kalymnos ju do të gjeni më shumë ëmbëlsirat si Baklavas dhe Galaktoboureko. Provoni rasks lokale "Paximadia". Peshk të freskët ju do të gjeni në të gjitha taverna dhe restorante. Provoni oktapod i pjekur në skarë dhe frutat e detit variouw si urchines, pinnes (oysters të mëdha), achivades (oysters) dhe fouskes që janë kapur nga zhytësit lokale. Të gjitha këto shijshme shijshme e detit janë Meze mirë për uzo.

Kalymnos shopping Ka disa dyqane në ishull ku ju mund të merrni një sfungjer famshëm Kalymnos. Ju duhet të merrni edhe një enë me mjaltë lokal.

Getting Rreth Kalymnos

Autobusët lokal lidhur Pothia me disa nga plazhet, si dhe fshatrat Myrties, Masouri, Vathy dhe Emporio. Ka edhe taksi dhe automjete me qira.

Getting Ka

Lokale Aeroporti i ri dhe modern.There fluturime të përditshme për në dhe nga Athina. Kalymnos është i lidhur edhe me tragete me Pireus, si dhe ishujt Rodos, Patmos, Samos, Lipsi, Leros dhe Crete.There edhe Catamarans dhe hydrofoils që lidh Kalymnos me ishujt e tjerë të Dodekanezë. anijet e vogla kanë lidhje të shpeshta me Kos (Mastihari), pra, në qoftë se vjen me fluturim çarter ju mund të fluturojnë në Kos dhe për të marrë për Kalymnos brenda një ore. vija e vogël deti ANEK është i bazuar në Kalymnos dhe traget të vogël Kalymnos lidh përditshme Kalymnos me Leros, Lipsi, Samos dhe Agathonisi.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kalymnos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kalymnos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kalymnos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kalymnos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kalymnos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kalymnos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kalymnos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kalymnos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kalymnos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kalymnos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel