Karlovassi Ferry

Karlovassi pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Karlovassi pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Karlovassi, Pythagorion dhe Samos qytetit.

Krahaso gjithë në dispozicion Karlovassi çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Karlovassi makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Karlovassi, Pythagorion dhe Samos qytetit me tragete GA Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Karlovassi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Karlovassi Ferry
me GA Trageteve Lines për anijet me vela nga Karlovassi, Pythagorion dhe Samos qytetit online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Karlovassi pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Karlovassi biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Karlovassi

Karlovasi është një qytet modern i vogël i vendosur në bregdetin veriperëndimor të ishullit, disa kilometra 32 perëndimore të qytetit të Samos.

Qyteti modern zhvilluar pas 1950 kur vendbanimet veçanta u bashkuan së bashku për të formuar komunën e Karlovasi; sot qyteti është zgjeruar nga Arabahut poshtë për të detit dhe portit; ajo është një nga qytetet më të populluara dendur të Greqisë.

Karlovasi ka një shumë të objekteve turistike dhe infrastrukturë për të ofruar për vizitorët. Ka shumë alternativa për strehim, si brenda qytetit dhe në zonën përreth, duke u ofruar shërbime me cilësi të lartë. Ka edhe shumë taverna dhe restorante me pjata të ndryshme.

Qasja në Karlovasi nga qyteti i Samos është shumë e lehtë me autobusë publikë drejtimin shpesh, si dhe me makinë me qira ose private dhe motorrë. Si në Karlovasi ajo është e vendosur një nga dy portet kryesore të ishullit, qyteti është i lidhur edhe nga anijet me ishujt e tjerë dhe bregdetare të Greqisë.

Karlovassi Ferry Port

Qyteti i dytë më i madh në Samos, Karlovassi është disi jashtë hartës kryesore turistike. Për një gjë që është në veri-perëndim të ishullit rreth 33km nga Samos qytetit. Për një tjetër më të madhe të qytetit është e thjeshtë dhe jointeresant dhe as nuk kanë shumë në rrugën e një plazh.
Karlovassi është i lidhur jashtë përgjatë bregdetit në fund të një luginë të gjerë, harlisur.

Karlovassi është disa qytete të vogla rritur në një dhe shumë nga vendasit i referohen asaj në Karovasia shumës.

Karlovassi është e përhapur edhe më shumë se një zonë shumë të gjerë dhe të bie në pesë rrethe - të vjetër, i ri, mes, gji dhe port, edhe pse gji dhe port të vërtetë mund të konsiderohet si një.

Karlovassi dikur ishte një qendër e madhe tregtare dhe industriale të përpunimit të lëkurës, me një vëllim të madh të eksporteve dhe pasuri të mëdha mjek i cili ka rezultuar me ndonjë numër të kishave madhështore dhe pallate madhështore, si dhe disa tanneries të braktisura dhe të braktisura.

Karlovassi ka një plazh të vogël lerosur e rërës dhe zall rrethuar në mes valepriteseve dhe pranë rrugës port. Nuk është një taverna vogël plazh dhe një sunbeds pak ku ju mund të shikojnë anijet shkojnë në dhe jashtë portit - ndoshta gjëja më interesante në lidhje plazh.

Nuk është një karnaval i dukshëm në Karlovassi në fund të shkurtit / fillim të marsit dhe në verë nuk është një festival rreth muzikanti greke Manolis Kalomoiris Tre festat lokale fetare gjithashtu te behen Karlovassi - Profitis Ilias në korrik 20, Metamorfosis në gusht 6 dhe supozimi një javë më vonë.

Ka autobusë të rregullta të përditshme nga Karlovassi në Samos Qyteti dhe shumë makina dhe bikes për qira. Si Karlovassi është gjithashtu një port i konsiderueshëm ka shumë lidhje të trageteve në ishujt e tjerë dhe në kontinent Greqi.

Neo Karlovassi qëndron në qendër të zonës, ndarë nga një gryke nga Meseo Karlovassi, i cili ndodhet 1 km në perëndim. Paleo Karlovassi ndodhet 1 km në perëndim, fshehur nga sytë pranë kodrës Agia Triada. Më tej në perëndim është porti i Karlovassi. Në ditët e sotme, Neo Karlovassi, Meseo Karlovassi, porti dhe Ormos shtriva në rrafshnaltën dhe janë të bashkuar në zgjidhjen më të mëdha dhe më të banuar paktë në ishullin e Samos, më e madhe edhe se sa disa qytete në Greqi.

Karlovassi është një qendër e zënë tregtar. Tre departamentet e Universitetit të Egjeut janë të vendosura edhe atje: të Departamentit të matematikës, Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit Sistemet inxhinierike, Departamenti i Statistikave dhe aktuarial Shkencës.

Pamjet e interesit në Karlovassi janë kishat e Krishtit, të Nënës së Shenjtë dhe e Shën Nikollës, të cilat janë pjesë e historisë kishtare e ishullit. Gjithashtu i rëndësishëm është kishëz e Shën Antonios, e cila është ndërtuar në një shpellë aty pranë, si dhe manastirin e Shën Joan Theologut, e cila ka qenë gjithmonë e adhuruar nga banorët e Paleo Karlovassi.

Vine dhe rritje ulliri është puna kryesore për banorët e Karlovassi.

Manastiri i Prophitis Elias (Profeti Elias) është afër, rreth 3 km në jugperëndim të Karlovassi, i vendosur në një lartësi prej 200 m. Ajo është ndërtuar nga Neophilos murgjit dhe Gregorios në 1739. Kisha i saj ka një ikonostase gjobë druri të gdhendur dhe shumë të enëve të shenjta.

Në perëndim të Karlovassi është fshati bregdetar Potami, ku janë gjetur burime minerale të nxehtë. Një tjetër pamje e interesit në këtë zonë është kisha e vogël e Metamorfozis (Shpërfytyrimi i Krishtit), që daton në shekullin e 11th, e cila konsiderohet tempulli më i vjetër i krishterë në ishullin e Samos. Në vitet e fundit, Potami zhvilluar në një vendpushim.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Karlovassi garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Karlovassi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion GA Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Karlovassi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Karlovassi, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Karlovassi traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Karlovassi makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Karlovassi tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Karlovassi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Karlovassi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Karlovassi dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel