Karlshamn Ferry

Karlshamn pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Karlshamn pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga KARLSHAMN në Klaipeda.

Krahaso gjithë në dispozicion Karlshamn çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Karlshamn makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga KARLSHAMN, Klaipeda me tragete DFDS Lisco Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Karlshamn Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Karlshamn Ferry
me DFDS Lisco Ferry Line për anijet me vela nga Karlshamn të Klaipeda online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Karlshamn pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Karlshamn biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Karlshamn

KARLSHAMN është një qytet në provincën Blekinge të Suedisë jugore.

Karlshamn është i lidhur me rrugë hekurudhore, stacionet më të afërt të mëdha janë Kristianstad në perëndim dhe Kalmar në lindje.

DFDS SEAWAYS ofron disa vende për pasagjerë në shërbimin e tyre në afërsi të përditshme në Klaipeda në Lituani, në anijet bord ro-ro mallrave. Udhëtimi zgjat rreth orë 15.

KARLSHAMN mori një Karta Mbretërore dhe privilegjet e qytetit në 1664, kur Mbreti Charles X Gustav realizuar vendndodhjen strategjike në afërsi të Detit Baltik dhe rivale trupat daneze atje. Në 1666 qyteti ndryshoi emrin e saj nga Bodekull në Karlshamn, fjalë për fjalë Port Karl.

Në Karlshamn Gungvalamasten, një metër i gjatë 335 mast guyed për FM- dhe TV-transmetimit, është së bashku me tre të tjerë direkun guyed të njëjtën lartësi strukturën e lartë të Suedisë.

Karlshamn Ferry Port
Historia Kalshamn

Në dalje të derdhet "Mieån" është gjetur një port peshkimi dhe fshatin "Bodekull" dhe një fermë "Bodetorp". Në pjesët më të ulta "Mörrumsån" ishte një salmon peshkimit begatë.

Suedia fitoi epërsi mbi territorin përmes Traktatit të Roskilde 1658. Mbreti Charles X Gustav menjëherë inspektuar bregdetin dhe të gjeni këtu një port të jashtëzakonshme të bukur dhe të pakrahasueshme. Fortifikimet projektuar nga Erik Dahlberg janë ngritur në Boon 1659 dhe në Friesholmen 1675, i quajtur "Kastellet". Trupat besnike të mbretit danez sulmuan qytetin dy herë në 1676-78. Vendndodhja tërhequr tregtarët e huaj dhe në 1664 privilegjeve mbretërore janë lëshuar për të krijuar një qytet të quajtur pas mbretit, që do të thotë "Port Karl". Vendbanimi zgjeruar me shpejtësi të llogarisin qytetarët 647 në vitin 1700. Murtaja reduktuar popullsinë në 1710.

Industries në bazë të produkteve bujqësore dhe minerale janë themeluar gjatë shekullit 18th. A 1763 zjarr shkatërroi pjesën veriore të qytetit, një tjetër zjarr rrënuar në 1790. Lufta ndërkontinentale e 1810 dha Karlshamn një mundësi të rrallë për të tregtuar mallrat dhe qytetarët të mbarë. Punch, duhan dhe duhani pluhur janë prodhuar në qytet. Zejtaria ishte e zakonshme deri 1880 rreth vitit, kur prodhimi industrial mori. Qyteti kishte 6529 qytetarët 1883, plani qyteti mbuluar hektarë 63 dhe në parcela 693 janë ndërtesat ngritur.

Hekurudha inauguroi 1874 lidhur Karlshamn të Vislanda në krahinën veriore. 1890 hekurudha bregdetar është ndërtuar. 1876 LO Smith themeluar prodhimin e aquavit në qytet dhe ndërtuar një fabrikë pijesh alkoolike të ri në 1884 e cila ishte në fuqi deri më 1893, ku me u konvertuar në një rafineri sheqeri. Në 1912 është themeluar prodhimin e vajit vegjetal në rafinerinë e vjetër, një operacion ende vazhdueshme nën AAK etiketë.

prerja e gurit në guroret granit ishte një industri e rëndë eksporti rreth 1850-1940. Në Mörrum një fabrikë letre është ndërtuar në 1962. Porti i Karlshamn ka gradualisht që 1975 transferohen operacionet e saj në perëndim lokacionit Stilleryd të qytetit. 1965 ishte një ndërtesë e re spital në operacion.

Qendra e Kulturës Karlshamn-së

Ndërtesat historike të Karlshamn janë të ruajtur mirë dhe Qendra e Kulturës ka disa atraksione shumë interesante. Fabrika suedeze punsch, trillojnë argjendin, galeri arti, punëtori i printerit dhe shtëpitë tregtar. Një nga mirën shtëpive antike tregtare të Suedisë është vendosur në kopsht Skottsbergska. Ndërtesat janë nga 1700-së dhe në bodrumet ju mund të shihni se si biznesi është bërë 200 vjet më parë.

Terreni dhe katin e parë janë përdorur si strehim për biznesmenët dhe dyqanet, magazinat dhe stallat janë të vendosura pranë lumit Mieån që shkon në fund të kopshtit.

Në muze ka ekspozitave pasqyrojnë peshkimit dhe industrinë e transportit detar, si dhe një seksion të paguar haraç për kujtimin e Alice Tegnér. Një ndërtesë e cila është një shembull i shquar i një shtëpie nga të 1600 të quhet Holländarhuset.

Galeria e artit është e vendosur në një depo të vjetër dhe ka një ekran i përhershëm i pikturave nga niveli 40-së.

KARLSHAMN tërheq vizitorë të peshkimit salmon në "Mörrumsån", të bregdetit shkëmbor dhe arkipelag Hallaryd dhe në brendësi të pyllëzuar. Në lindje të qendrës së qytetit të famshëm Eriksbergs Viltpark ndodhet. Kjo është një fermë me gjithë godina e vjetër me rrethon tokën tani të presë për një shumëllojshmëri të kafshëve të native si bizon Evropian, Crown Deer, Moose dhe derri i egër mes tjerash. Majat e turizmit në qershor-gusht, kur ka lidhje të rregullt barkë dhe shërbimeve të akomodimit në ishujt si Tärnö.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Karlshamn garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Karlshamn Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DFDS Lisco Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Karlshamn. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Karlshamn, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Karlshamn traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Karlshamn makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Karlshamn tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Karlshamn jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Karlshamn në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Karlshamn dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel