Karlskrona Ferry

Karlskrona pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Karlskrona pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Karlskrona të Gdynia.

Krahaso gjithë në dispozicion Karlskrona çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Karlskrona makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Karlskrona, Gdynia me tragete Stena Line Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Karlskrona Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Karlskrona Ferry
me Stena Line Ferry për anijet me vela nga Karlskrona të Gdynia online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Karlskrona pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Karlskrona biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Karlskrona

Karlskrona, I vendosur në një arkipelag, është përshkruar si një miniaturë Stokholm.

Themeluar në ishullin e vogël të Trossö në 1680 Karlskrona është ndërtuar për të siguruar një bazë jugore detare për suedeze pas pushtimit daneze e Skåne në 1689.

Edhe pse zjarri shkatërroi pjesën më të madhe të qendrës së qytetit, në fund të shekullit 18th, shumë ndërtesa të stilit barok ende mbijetojnë. Një vizitë në Karlskrona duhet të përfshijnë një udhëtim me varkë në Kungsholms Fort me portin e saj të shquar Sally dhe ishullin e ASPO me kullën Drottingerkärs Kastell.

I tërë qyteti i Karlskrona u emërua një Trashëgimisë Botërore Site UNESCO në dhjetor 1998 për shkak të arkitekturës së saj 17th dhe 18th shekullit detare.

Karlskrona Ferry Port

Karlskrona ka më shumë për të ofruar se anijet dhe historisë detare.

Ecin rreth Stortorget dhe mrekulli në arkitekturën e mrekullueshme baroke të kishave të sheshit.

Frederikskyrkan - shenjtëruar në 1744 - dhe Trefaldighetskyrkan (Kisha Trinity) janë dy ndërtesa mbresëlënëse. Ose, vizitoni një nga muzeumet e qytetit.

Edhe pse një herë ish-vendin e kazermave një detar së, Båtmanskasernen është tani në shtëpi për të Konsthall, një lirë të artit modern dhe artizanat muze. da Vinci Ideale Muzeu Leonardo ka një pikturë Nativity daton nga fillimi i shekullit të 16th në shfaqje.

Vizitoni Muzeu Blekinge dhe kopsht e saj të bukur barok për më shumë informacion mbi rajon. Përndryshe, të marrë një udhëtim karrocë inspektimit nëpërmjet tunelit ushtarak hekurudhor që kalon në sheshin e qytetit dhe përfundon deri në bazën e një kullë të madhe zile.

Ka shumë restorante, bare dhe kafene për të mbajtur të kënaqur. Të shkojnë në zonën e portit dhe të gëzojnë ushqimin tuaj ndërsa duke marrë në pikëpamjet e madhe e detit.

Nuk ka rëndësi nëse ju e udhëtimit në biznes apo kënaqësi, ose mënyrë ju do të keni një përvojë e mrekullueshme në Karlskrona.

Trip ditë të ASPO

Merrni madh verdhë traget ASPO nga Karlskrona Harbour (në afërsi të urës në Stumholmen) në ASPO (30 min) dhe kalojnë ditën duke shijuar plazhet e thyer ishull, dyqane të vogla dhe të vjetra ushtarake fort.

Rruga Unaza rreth ASPO është rreth 6km të gjatë dhe, përveç plazhet dhe fort, ASPO gjithashtu pret një klub të vogël jahteve dhe një numër të cottages verës. Amenities janë mjaft të rralla edhe në muajt më të ngarkuara të verës, kur ka vetëm pak vende themelore për të ngrënë dhe të qëndrojnë. Në muajt e dimrit (dmth jashtë periudhën qershor deri në gusht), i vetmi vend për të blerë gjëra është lokale supermarket ICA dhe shumica (nëse jo të gjitha) gjëra të tjera do të jenë të mbyllura.

Traget është zyrtarisht pjesë e sistemit rrugor suedeze dhe kështu është e lirë për automjete, biçikleta dhe pasagjerët këmbë në të dy drejtimet.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Karlskrona garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Karlskrona Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stena Line Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Karlskrona. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Karlskrona, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Karlskrona traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Karlskrona makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Karlskrona tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Karlskrona jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Karlskrona në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Karlskrona dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel