Kastelorizo ​​Ferry

Kastelorizo ​​pasagjerëve dhe Car Tragete

Kastelorizo ​​çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kastelorizo ​​të Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Paros, Nisyros, Pire, Rodos dhe Tilos.

Krahaso gjithë në dispozicion Kastelorizo ​​çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kastelorizo ​​makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kastelorizo, Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Nisyros, Paros, Pire, Rodos dhe Tilos me tragete Blue Star tragete në internet me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kastelorizo ​​Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kastelorizo ​​Ferry
me Blue Star Ferries për anijet me vela nga Kastelorizo ​​të Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Paros, Nisyros, Pire, Rodos dhe Tilos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kastelorizo ​​pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kastelorizo ​​biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kastelorizo

Kastelorizo, Ishulli më i largët i Greqisë, përmbahet nga brigjet turke milje pothuajse 2 detare. Emri i tij zyrtar Meyisti është dhënë për të, sepse ajo është më e madhe e një grup të ishujve të vegjël 14.

Kastellorizo, e vetmja zgjidhje e ishullit, është edhe port dhe kryeqyteti i ishullit. Ai përbëhet nga rrethet Pigadia, Horafia dhe së fundi Mandraki (port i vogël piktoresk). Picturesqueness e peizazh pas mbërritjes në ishull, nuk mund të përshkruhet lehtë.

Ka dy lidhje bregdetare dhe ajrit me Athinën, si dhe një varkë të vogël të Azisë brigjet. Udhëtimi me traget nga Rodos zgjat pothuajse 5 orë.

Për shkak të faktit se nuk është një zgjidhje e dytë në ishull nuk ka transport publik. anije të vogla janë një mënyrë e mirë alternative për transportin.

Kastelorizo ​​Ferry Port

Kastellorizo, E vetmja zgjidhje e ishullit, është edhe port dhe kryeqyteti i ishullit. Ai përbëhet nga rrethet Pigadia, Horafia dhe së fundi Mandraki (port i vogël piktoresk). Picturesqueness e peizazh pas mbërritjes në ishull, nuk mund të përshkruhet lehtë.

Pikturuar në ngjyra mbresëlënëse dy dhe tre katëshe rinovuar pallate me shkallët e tyre prej druri dhe ballkone, bëjnë të pakrahasueshme në bukuri mes ishuj të tjerë. Qyteti është shpallur ruajtur dhe ofron vizitorëve bukurinë e një peizazh idilik dhe nostalgji e lavdisë së kaluar.

Në kohët e kaluara e kapitalit, i cili është edhe porti i ishullit, ishte dhurata më e rëndësishme gjeofizik i Kastellorizos, që për shkak të pozicionit të saj gjeofizik ajo ishte një udhëkryq i tregtisë midis Evropës, Lindjes së Mesme dhe Egjipti. Ishte e natyrshme që të gjeneruar një sasi të rëndësishme të tregtisë ekonomike dhe detar i cili shpjegon ajrin fisnik rreth ishullit që pasqyrojnë lavdinë e kaloi dhe prosperitet. Në ishull nuk ka autobusë - vetëm një taksi! Car dhe motor qarkullimi është i ndaluar dhe ju do të mbulojë të gjitha distancat në këmbë. Shtigjet mirë-ruajtur këmbë janë ideale për shëtitje të gjata. Ju do të notuar në Faros, Plakes, Mandraki dhe plazhet e islets të Ro, Aghios Georgios dhe Strogilli.

Vendet që do të shihen janë:

  • Kalaja e Knights e urdhrit të Shën Gjonit daton në shekullin e 14th.
  • Gur-prerë të ruajtura të përkryer Lycean varri nën kështjellë në hyrje të portit.
  • Palaiokastro - Vendi më i madh në ishullin Kastellorizo. Aty do të shihni mbetjet e ndërtesave të lashta, sternat e ujit dhe mjetet neolitike.
  • Të Metropolis e Shën Konstandinit dhe Helen - Klientët e saint e ishullit Kastellorizo.
  • Muzeu arkeologjik.
  • Aqua-colored Shpella e famshme e Kastellorizos është një nga fenomenet më të rralla gjeologjike dhe një nga formacionet më të mahnitshme në Tokë; Kastellorizo ​​është vlerë vizituar vetëm për këtë vetëm shpellë.

Pak dihet për historinë e lashtë të ishullit për shkak të llogarive të disa shkruara të bëjnë me të dhe gërmimet pak ende sistematike të kryera në ishullin Kastellorizo. Mjete Neotlithic, muret e para-historike, guri i latuar varret, një kurorë ari nga periudha miken, mbishkrimet dorik dhe gjetje të tjera dëshmojnë për faktin se ishulli ka qenë i banuar vazhdimisht që nga kohët shumë të lashta.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kastelorizo ​​garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kastelorizo ​​Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kastelorizo. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kastelorizo, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kastelorizo ​​traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kastelorizo ​​makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kastelorizo ​​tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kastelorizo ​​jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kastelorizo ​​në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kastelorizo ​​dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel