Kea Ferry

Kea pasagjerëve dhe Car Tragete

KEA çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kea në Kithnos, Lavrio dhe Siros.

Krahaso gjithë në dispozicion Kea çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kea makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kea, Kithnos, Lavrio dhe Siros me tragete Anek Lines Ferry online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kea Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kea Ferry
me Anek Trageteve Lines për anijet me vela nga Kea në Kithnos, Lavrio dhe Siros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kea pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kea biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Kea

Kea është pjesë e grupit Cyclades e ishujt grekë. Ajo është e njohur edhe me emrin Tzia dhe shtrihet në jug të qytetit Lavrion, Attican pranë Athinës.

Kea numëron në vende të rëndësishme arkeologjike, vende me bukuri unike natyrore, plazhet e mrekullueshme dhe fshatrat piktoresk me siguri me vlerë vizituar. Nightlife është përqendruar kryesisht në Vourkari dhe shumica strehim në Korissia.

Ky ishull jashtëzakonisht piktoresk shtrihet në afërsi të bregdetit në jug-lindje të Atikës. Ajo ngrihet në pikën e detit aktuale të Cavo D'oro, në kufi me detin Egje dhe Jugore Eboic Gjirit (Gjirit në pjesën jugore të ishullit Evya). Ishulli ka 1790 banorë. Masat malore, të cilat janë hasur në shumicën e Cyclades, janë shkatërruar nga lugina të vogla të mbjella paktë me rrushi dhe fruta të pemëve dhe të drejtuar poshtë për të drejtën e detit, duke hapur jashtë në gjiret e bukur pak. Në anën perëndimore të ishullit është Agios Nikolaos gji, dhe të thellë brenda saj porti i Korissia, e cila konsiderohet të jetë një nga portet më të sigurta natyrore në Mesdhe.

Kea Ferry Port

Kea është i njohur për shumë gjëra. Ajo ka plazhe të jashtëzakonshme dhe një sistemi më të mirë të rrugëve në këmbë dhe shtigje të çdo ishull grek. Kea është një parajsë e hiker me rrugët e numëruara që ju merr nëpërmjet një shumëllojshmëri të landcapes në limane të largëta dhe rrënojat e qyteteve antike.

Restorantet në Kea janë ndër më të mirat në Greqi dhe verë përmban një numër të ngjarjeve kulturore, dhe një teatër në natyrë film me filma të reja të parë drejtuar (zakonisht në anglisht) që të ndryshojë çdo ditë 2.

Për shkak të afërsisë me Athinën (vetëm 2 orë me autobus dhe traget) Kea ka qenë gjithmonë popullor me athinasit të cilët kanë shtëpitë e pushimit këtu se ata përdorin vetëm në fundjavë të rastit në verë dhe për shumë të gushtit. Por vijnë çdo kohë tjetër dhe ju nuk do të shohin ato. Nëse jeni duke kërkuar për një ishull që është afër Athinës, por ka ndjenjën e një ishulli shumë më larg, atëherë Kea mund të jetë vend për ju.

histori

Kea ishte quajtur dikur Island Water, Ydroussa, dhe besohet se emri është i lidhur me nymphs ujit, që kanë jetuar këtu, sipas mitologjisë. Për shkak se ajo ishte një ishull i tillë mjaft, perënditë 'mori xheloz, dhe i dërgoi një luan të shkatërrojnë tokën. Të nymphs ikën, dhe si një subsequence, ishulli të thata jashtë. Keans pyeti djalin e Apollonit Aristaeus për ndihmë, dhe ai ndërtoi një tempull të Zeusit, i cili pavarësisht nga të qenit zot i lartë, po ashtu ishte ai që dërgoi shi. Kjo i pëlqeu, dhe nymphs dhe ujërat u kthyen, duke i dhënë Kea një tokë pjellore me kultura të mira.

Ishulli ka qenë i banuar që nga kohët e Neolitit, dhe më vonë, në 6th qind., Poeti Simonides ka lindur këtu. Ishulli ishte mjaft i begatë dhe ai ishte i njohur për ligjin e saj Kean, i cili bëri të gjithë qytetarët të cilët jetonin të jetë 70 vetëvrasje duke pirë kukuta, e cila ende rritet në ishull. Në shekullin 13th, ishulli u qeveris nga venedikasit, dhe 300 vjet më vonë nga turqit. Ndërkohë, Kea ishte bastisur shpesh nga piratët, dhe vendasit vuajtur shumë. Prandaj nuk është për t'u habitur që Kea ishte një nga ishujt e para greke të regjistrohen në Luftën e Pavarësisë në 1821. Në 1930, ajo u çlirua.


Çfarë duhet të Shiko

Pamja më e njohur në ishull është Luani i Kea, ose Lionda. Kjo është një skulpturë e madhe, arkaike e luanit mitik (shih histori). Manastiri i Panagia Kastriani është gjithashtu me vlerë një vizitë, dhe ju mund të qëndroni këtu në një nga qelizat e saj. Manastiri daton në shekullin e 18th.

Në Ioulis ka edhe disa kisha interesante, si dhe një akropol i lashtë. Ka edhe mbetjet e lashta të tempujve në Korissia.

Çfarë duhet të bëni

Më shumë nga plazhet e Kea janë sportet e ujit dhe breshëri plazh. Nëse ju pëlqen peshkimi, ju nuk do të jetë vetëm, dhe ka edhe një kurs golfi mini.

plazhet

Ka shumë plazhe me rërë në Kea, dhe vetëm për të përmendur disa, nuk është Otzias, Koundouros dhe Korissia. Në Koundouros ju do të gjeni shumicën e watersports.


Jetë nate

Nuk ka shumë natës për të folur për këtu. Ioulis dhe Koundouros duket të jenë vendet më të mira për të shkuar për një grimë të saj, por të dy fshatrave në vend kanë taverna dhe kafenetë sesa bare dhe klube.

Ushqim

Ka disa specialitete të shkëlqyer lokale për t'u provuar në taverna e Ioulis, Koundouros, Korissia dhe Vourkari. Salcice lokale, derri pjatë "Paspala", djathë dhe verë janë një domosdoshmëri, si dhe disa nga ëmbëlsirat e bërë nga mjaltë lokale.

pazar

Nuk ka shumë dyqane suveniresh ngjitës në Kea, në vend, ju do të gjeni një shumë të qeramikës punuar me dorë, druri të gdhendur dhe të lëkurës.

Getting Rreth

Ka një autobus lokal i cili do të ju merr në fshatrat kryesore. Unë nuk e kam gjetur ndonjë informacion mbi makinë apo biçikletë marrë me qera, edhe pse ..

Getting Ka

Kjo është pak e vështirë për të marrë këtu që nuk ka shumë lidhje varkë. Gjëja më e mirë për të bërë është për të fluturuar në Athinë, dhe pastaj të marrin trageteve ose në ujë gjatë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kea garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kea Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Anek Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kea. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kea, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kea traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kea makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kea tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kea jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kea në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kea dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel