Kefalonia Tragete

Kefalonia pasagjerëve dhe Car Tragete

Kefalonia çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kefalonia në Brindisi, Argostoli, Killini, Lixuria dhe Poros.

Krahaso gjithë në dispozicion Kefalonia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kefalonia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Cefalonia, Brindisi, Argostoli, Killini, Lixuria dhe Poros me përpjekje Lines Trageteve apo tragete Jon tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kefalonia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kefalonia Ferry
me përpjekje Lines Trageteve apo tragete Jon për anijet me vela nga Kefalonia në Brindisi, Argostoli, Killini, Lixuria dhe Poros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kefalonia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kefalonia traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Cefalonia

Kefalonia është padyshim një nga destinacionet më popullore në Greqi dhe është konsideruar si peizazhet më spektakolare në Greqi.

tragete të përditshme të lidhë portin e Patras, në qendër të Greqisë, të Samiut, 22 km në lindje të Argostoli, dhe udhëtim merr rreth 2 orë dhe 30 minuta. Ka edhe tragete nga Killini, në bregdetin perëndimor Pelopenessian, në Argostoli (orë 4), Poros (1 orë e 30 minuta) dhe Lixuri (orë 2 dhe 30 minuta).

Nuk ka tragete të lidhur direkt Kefalonia të Pireut, por anijet Kefalonia gjithashtu ofrojnë lidhje të rregullta në Patra, Ithaca dhe Korfuzit, si dhe për disa porte të Italisë (Venecia, Ankona, Bari, Brindisi).

Ka edhe tragete mes Zakinthos dhe Kefalonia. Tragete nga Kefalonia largohet nga Pessada, në anën jugore të Kefalonia, dhe anijet nga Zakinthos largohet nga Agios Nikolaos Schinari, në anën veriore të ishullit. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë dhe 20 min.

Cefalonia Ferry Port

Kefalonia është më e madhe e Ishujt Jon dhe mbulon një sipërfaqe prej 781sq km, ka një vijë bregdetare prej 253km dhe rreth 45,000 banorë.

Kefalonia është i vendosur midis ishujve të Lefkada në veri dhe Zakinthos në jug. Ajo është në distancë prej 52 milje detare nga Patras dhe 22,5 nga Kyllini. Kjo është një pjesë e Kefalonia dhe Ithaki Prefekturës me nëntë komuna, tetë në ishullin Kefalonia dhe një është Ithaki një ishull të veçantë. Prefektura e Kefalonia gjithashtu përfshin ishujt e Kastos dhe Kalamos. Kefalonia është emëruar pas forma e tij do të thotë "ishull me një kokë" pas fjalës greke për kokë 'kefali'. Kryeqyteti i ishullit dhe gjithashtu një port është Argostoli shtëpi për një të tretën e banorëve të ishullit. Ka tri portet më shumë në ishull Sami, Poros dhe Lixouri.

Kefalonia është malor me lartë Mount Ainos (1629m) dhe Paliki malet në veriperëndim. Mount Ainos është shpallur Park Kombëtar, sepse është mali i vetëm në Mediterrenean të posedojë një specie unike Bredhi Forest quajtur Abies Kefallia dhe brenda parkut kuajt e egër e Ainos mund të shihet. Turne rreth ishullit ka shumë fshatra piktoreske të tilla si Fiscardo një zgjidhje tradicionale me ndërtesa të bukura neoklasike, Asos një nga fshatrat më piktoreske, Sami porti i dytë busyiest me gjetjet arkeologjike të shumta dhe shumë të tjerë.

Kefalonia karakterizohet nga një peizazh me bukuri mahnitëse natyrore me male të larta me pyje interchanging me kodra shkëmbore, luginat se si ata arrijnë te detit janë shndërruar në fushat pjellore dhe plazhet e artë, liqene dhe lumenj të mahnitshme dhe shpella natyrore, të sinkholes mbresëlënëse. Kefalonia është padyshim një nga destinacionet më popullore pushime në Greqi jo vetëm për shkak të peisazhet e mahnitshme, por edhe për banorët miqësore fisnike karakterizuar nga fryma e tyre të paqetë dhe të shpirtit.

Shumë njerëz të shquar të lindur në Kefalonia të tilla si: Juan De Fuka (Ioannis Fokas) kapiten dhe eksplorues (1536-1602), Nikos Kavadias (1910-1975) autorit dhe poetit, Andreas Gerasimos Michalitsianos (1947-1997) astronom grek-amerikan dhe NASA astrofizikani, Dionisis Zakynthinos i madhi Byzantinologist greke, Gerasimos Sklavos skulptori më i madh grek i shekullit 20th, Panagiotis Kavadhias babai i arkeologjisë greke dhe shumë të tjerë.

 


Më të mirë në dispozicion Cefalonia trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kefalonia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Ferry Lines Endeavour apo Jon anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Cefalonia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Kefalonia traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kefalonia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kefalonia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Cefalonia trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kefalonia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kefalonia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Kefalonia dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel