Kennacraig Ferry

Kennacraig pasagjerëve dhe Car Tragete

Kennacraig çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kennacraig në Port Ellen dhe Port Askaig në Islay.

Krahaso gjithë në dispozicion Kennacraig çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kennacraig makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kennacraig, Port Ellen dhe Port Askaig në Islay me Calledonian Mac Brayne Ferry (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kennacraig Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kennacraig Ferry
me Calledonian Mac Brayne Ferry (Calmac) për anijet me vela nga Kennacraig në Port Ellen dhe Port Askaig në Islay online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kennacraig pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kennacraig biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Kennacraig

Kennacraig është një fshat i vendosur në West Loch Tarbert, disa milje në jug të Tarbert në gadishullin Kintyre.

Shumica e makinave, mallrave dhe pasagjerëve të trafikut për në dhe nga Islay shkon me traget përdorur rrugën nga Kennacraig në West Loch Tarbert në Port Ellen apo Port Askaig.

Kennacraig ndodhet 6 km në jug të fshatit të bukur peshkimi i Tarbert në Gadishullin Kintyre. Operatori në këtë rrugë është Caledonian MacBrayne, kryesisht të referuara si Calmac, dhe është në pronësi nga qeveria skoceze. Calmac operuar rrugën Kennacraig për Islay nga 1970s e hershme dhe e ka bërë në mënyrë që atëherë.

Caledonian MacBrayne anijet lundrojnë nga Kennacraig në Port Ellen ose Port Askaig në Islay. Anijet që operojnë rruga gjatë gjithë vitit janë Ishujt Hebridean dhe MV Finlaggan.

Kennacraig Ferry Terminal

Rruga Traget kryesore për Islay lë kontinent nga Kennacraig në West Loch Tarbert, disa milje në jug të Tarbert në gadishullin Kintyre. Në verë frekuenca normale timetabled prej rreth katër sailings në ditë nga Kennacraig të Islay është plotësuar me sailings ad hoc në kohë të zënë dhe me vela javore nga Oban, e cila gjithashtu ofron një lidhje midis Islay dhe Colonsay. Islay është një destinacion gjatë gjithë vitit dhe shërbimi dimrit është pothuajse aq i mirë sa në verë. Në fund Islay, shërbimet zakonisht të ndarë në mënyrë të barabartë në mes të arritur në Port Askaig dhe Port Ellen.

Nga 2001 të 2011 shërbimi është dhënë nga dy anijet që veprojnë së bashku, të TM Hebridean Isles dhe MV Isle of Arran. Ish është ndërtuar në 1985 në Cochranes në Selby në Yorkshire dhe mund të mbajnë makina 68. Kjo e fundit u ndërtua nga Ferguson Ailsa në Port Glasgow në 1983 dhe mund të mbajnë makina 76. Para futjen e Hebridean Ishujt TM onto rrugë, TM Isle of Arran ishte mbajtur shërbimin shkuar kryesisht në vete që 1993.

Nga pika e pasagjerit të parë, MV Finlaggan është një anije e mirë me të gjitha banjë dhe objektet që ju do të presim nga një traget moderne. Nuk është e mjaftueshme hapësira lounge pasagjerëve në dy kate, plus i gjerë "Mariners" lokal. Dritaret janë të mëdha dhe të shumta, dhe tapiceri është projektuar mirë dhe të rehatshme. Ka edhe mjaft hapësirë ​​të jashtme kuvertë, në pjesën e pasme dhe, në kohë të mirë, para së Deck 4, dhe në gjysmën e pasme të kuvertë e sipërme. Ka heq pasagjerëve për të gjitha katet e aftë për të karrigeve me rrota akomoduese dhe lounges pjerrësi, një sallë pritjeje TV, dhe zonat manar.

Kuvertë makinë është një makinë nëpër hapësirë ​​me një pjesë e pasme të hapur. Akomodimi për makinat është rritur me futjen e një kuvertë ndërmjetëm i cili ul për ngarkimin dhe shkarkimin. Nëse rritja e akomodimit automjeteve nga Isle of Arran ajo në mënyrë efektive zëvendëson është e mjaftueshme për të përmbushur kërkesën në rritje mbetet për t'u parë, por nuk ka dyshim se në çdo mënyrë tjetër, MV Finlaggan sjell një ndryshim hap në aftësinë. Kjo është e qartë në urë shumë të automatizuar, e cila vjen me krahë këtë projekt përtej anët e anijes. Panelet xhami në katin e krahëve që ofrojnë pikëpamjet poshtë anën e anijes janë një surprizë, nëse ju vetëm të vini re ato, ndërsa në këmbë në një.

Gjatë rrugës për Islay TM Finlaggan parë sails poshtë West liqen Tarbert. Siç del nga liqen gjinjtë e pranverës Jura në pamje, dhe ata pastaj urdhëroj në horizont, pasi ata do të të gjithë qëndrimit tuaj në Islay. Si keni hyrë ujë të hapur, pikëpamjet e mrekullueshëm të hapur deri në lindje nëpër ishullin e ulëta të Gigha në gadishullin Kintyre, dhe të gjithë të dy Gigha dhe Kintyre në male akoma më të largëta të Arran. Ajo merr sytë e mprehtë në vend shtimin më të reja në horizont Kintyre, të Windfarms mëdha poshtë shpinë të gadishullit.

Ardhja juaj në Islay mund të ju merr kaluara bardhë pikturuar distilleries bregdetare të Ardbeg, Lagavulin dhe Laphroaig en route në Port Ellen, me të saj në mënyrë të barabartë pikturuar bukur, por jo më funksional, fabrikë pijesh alkoolike. Ose ju mund të merren në Sound of Islay me pamje të ngushtë-up të fund jugore të Jura rrugës për terminalin e dytë Islay traget në fshatin Port Askaig.

Ky është një shërbim me një prejardhje të gjatë. sailings e parë me avull deri më sot Islay prapa në 1825, dhe duke 1876 PS Islay ishte duke u operuar dy herë në javë nga Glasgow rreth majës së Kintyre në Islay nga një kompani e paraardhësve të CalMac sotme.

Një orar nga 1880 tregon një alternativë për ata që janë në një nxitim për të arritur në ishull. PS Columba lënë Glasgow në 7.00am, dhe pas thirrjeve në Greenock, Dunoon dhe Rothesay (në mesin e vendeve të tjera) arriti Tarbert në 11.45am.

Një trajner kalë tërhequr pastaj mori pasagjerë në të gjithë qafën ngushtë të tokës në një skelë në West Loch Tarbert, jo shumë larg nga terminalin e sotme trageteve. Nga këtu ata mund të kapur 12.40pm "Swift avullore", e cila, pas një telefonate në Gigha, arriti në Port Ellen në 3.40pm apo, të hënave, Port Askaig në 3.30pm.

Nëse ju e bëri të njëjtin udhëtim sot, ju do të jetë në gjendje për të ruajtur disa orë në atë kohë totale udhëtim vetëm. Dhe në ditët përpara rrugëve moderne dhe roll-on roll-off anijet ka pasur ndoshta periudha kur orari 1880 dukej një marrëveshje mjaft të mirë.

Nga 1960s, përpjekjet për të siguruar lidhje më të mira dhe më të shpejta për të Islay prodhuar një propozim për një lidhje të trageteve në të gjithë kalimin e shumë më të shkurtër të detit nga Keillmore në anën perëndimore të Argyll për Lagg në Jura. Një rrugë e përmirësuar pas do të ndërtohet deri në lindje të Jura, lidh me një lidhje traget të gjithë Sound ngushtë të Islay në Port Askaig. Për fat të mirë për qetësinë e vazhdueshme të Jura, zgjidhja Kennacraig u zgjodh përfundimisht në vend. Më shumë kohët e fundit kanë parë të propozimit të ri-shfaqet në një shkallë më të vogël, por raportet e shtypit sugjerojnë se kjo nuk ishte në gjendje për të fituar mbështetjen e nevojshme për të vazhduar.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kennacraig garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kennacraig Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Calledonian Mac Brayne Ferry (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kennacraig. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kennacraig, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kennacraig traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kennacraig makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kennacraig tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kennacraig jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kennacraig në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kennacraig dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel