Kiel Ferry

Kiel pasagjerëve dhe Car Tragete

Kiel çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kiel të Goteborgut, Klaipeda dhe Oslo.

Krahaso gjithë në dispozicion Kiel çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kiel makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kiel, Gothenburg, Klaipeda dhe Oslo me Stena Line, SEAWAYS Lisco ose Color Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kiel Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kiel Ferry
me Stena Line, SEAWAYS Lisco ose Color Line për anijet me vela nga Kiel të Goteborgut, Klaipeda dhe Oslo në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kiel pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kiel biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kiel

Anije është kryeqyteti gjendja e Schleswig-Holstein dhe ka një ndërtimin e anijeve të gjatë dhe traditë detare. Sot, ajo është e karakterizuar nga skena gjallë studentore e saj, mënyrën e jetesës hedhur-mbrapa dhe dhunti urbane. Kjo mund të shihet në vendosjen e saj mahnitëse në Kiel fiord, qendra moderne dhe të gjerë të qytetit dhe Dänische Strasse, një rrugë plot me bukuri detare në zemër të Kiel me shumë ndërtesa të ruajtura nga fund të shekullit 19th.

Qyteti i detyrohej e saj të shpejtë - rritje në shekullin e 19th të rëndësisë së saj për ndërtimin e anijeve dhe marina - dhe jo kaotike.

Pas shkatërrimit të gjerë të Luftës së Dytë Botërore, plani ishte për të krijuar një qytet bashkëkohor me një të ndjehen moderne, të hapur dhe të gjerë. Fokusi më i madh ishte vendosur në vendndodhjen e qendrës së qytetit dhe lidhje Kiel me ujë, dhe asnjë nga ndërtesat historike që ishin të shkatërruara ishin duke shkuar për të rindërtuar. Megjithatë, gjatë dekadës së kaluar apo më shumë, në qendër të qytetit është zgjeruar në mënyrë sistematike, dhe një pjesë e tremujorit të vjetër është edhe duke u rindërtuar nga rivendosja Eggerstedtstrasse historike dhe ridizajnimin shesh Alter Markt.

Kiel Ferry Port

Kiel rreth 90km nga Lübeck në anën Baltik është një plandosem rëre urban në këtë rajon të bregdetit dhe të lopëve. Mbi nëntëdhjetë bastisje në 1945 vetëm lëshoi ​​shkatërrim të tillë në atë që ishte baza parim Gjermanisë nëndetëse se port në fund të një Firth thellë kishte për të filluar nga e para kur u largua tymi. blloqe saj Lumpen betoni ndërtuar me shpejtësi në 1950s nuk janë vendi për të parë për historinë - kur broshura flamurin deri në rrugë parë për këmbësorë në Gjermani (Holstenstrasse në 1525), ju e dini se autoritetet turistike janë duke luftuar.

Megjithëse mungojnë duket e Lübeck - kandidatin më të qartë për kryeqytetin - Kiel ka vend portin e cila e bëri atë pasuri e saj. Ai u bë imperial lufta-port në 1871, dhe kur Kiel Canal (Nord-Ostsee-Kanal) u hap për të lidhur detet Balltik dhe Veriut në 1895, Kiel të kontrolluar se çfarë ishte më i madh i bërë nga njeri lumë i lundrueshëm në botë. Mbetet të ngarkuar, dhe forma moderne Kiel: i zakonshëm dhe elastike, me një knockabout, ajrit thjeshtë, sidomos gjatë vela ndërkombëtare regatës Kieler Woche. disa muzetë e saj do të kalojë një mëngjes, por vetë-vetëquajtur "Kiel Lundrim City" është rreth ujit të saj më të mirë: parë nga shteg Kiellinie ose në cruises në Kieler Förde dhe kanalit.

Uji është tipar dominant në këtë qytet nga ana e detit, siç mund të shihet nga të zgjeruar portin e Detit Baltik të, vinça të mëdha në të ndërtimit, anijet gjigante ankorua në Skandinavi Quay dhe, natyrisht, regata Kiel Week, e cila ka fituar Kiel reputacionin e saj si kryeqytet me vela në botë.

Vendet e interesit në Kiel përfshijnë shkëmbinjtë piktoreske Friedrichsort, plazhe të shumta brenda kufijve të qytetit, shëtitore përgjatë brigjeve perëndimore të Firth, flokët në Canal Kiel në Kiel-Holtenau, portin detar dhe e katërta, Xhennete Botanik e të christian Albrecht University, Holstenstrasse - një nga më të vjetra rrethinat e këmbësorëve në Gjermani - dhe ura bri me mekanizmin e saj të zgjuar kanate. Ka edhe shumë muzeume interesante për të vizituar, të tilla si Muzeu Detar në Sartori Quay, Muzeu Kompjuterike, art galeri Kunsthalle me mbledhjen e saj të antikave dhe Muzeu Inxhinieri. Skena arteve të ndryshme përfshin Teatri Kiel, Teatri polake dhe i Filharmonisë së. Një ngjarje e popullarizuar në verë është Schleswig-Holstein Music Festival mirënjohur, e cila tërheq dhjetëra mijëra vizitorë. Kiel është gjithashtu një destinacion i madh në raste të tjera, ndoshta për shkak se ajo është vendi më i mirë për të ngrënë sprotten Kieler - një specialitet lokal bërë nga sprats.

Emri i Kiel shfaqet në fillim të shekullit të 10th në formë Kyl (ndoshta nga anglo-saksone Kille = një vend të sigurt për anijet). Kiel përmendet si qytet në shekullin e ardhshëm; në 1242 ka marrë të drejtat Lübeck; në shekullin e 14th të fituar privilegje të ndryshme tregtare, duke pasur 1284 hyrë Lidhjes Hanseatike. Në tinies fundit Kiel ka qenë e lidhur me paqen përfundoi në janar 1814 mes Britanisë së Madhe, Danimarka dhe Suedia, me të cilën Norvegjia është ceduar në Suedi. Në 1773 Kiel u bë pjesë e Danimarkës, dhe në 1866 kaloi me pjesën tjetër të Schleswig-Holstein në Prusi. Që kur u bë një arsenal të madh detare, Kiel ka zhvilluar me shpejtësi në prosperitet dhe popullsisë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kiel të garantuar çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kiel Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stena Line, DFDS Lisco ose Color Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kiel. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kiel, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kiel traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kiel makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Kiel tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kiel jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kiel në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Kiel dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel