Kimolos Ferry

Kimolos pasagjerëve dhe Car Tragete

Kimolos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kimolos të Folegandros, IOS, Milos, Naxos, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos dhe Syros.

Krahaso gjithë në dispozicion Kimolos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kimolos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kimolos, Folegandros, IOS, Milos, Naxos, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos dhe Syros me Egje Speed ​​Lines ose Anek Trageteve Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kimolos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kimolos Ferry
me Egje Speed ​​Lines ose Anek Lines Trageteve për anijet me vela nga Kimolos të Folegandros, IOS, Milos, Naxos, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos dhe Syros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kimolos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kimolos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kimolos

Kimolos është e vendosur në verilindje të ishullit të Milos, ndarë nga ngushticën e Kimolos, dhe më në përgjithësi në pjesën Jug / Perëndimit të Ishujve cikladik.

Popullsia e Kimolos është i përkushtuar ende për bujqësi dhe blegtori. Pak peshk dhe shumë punë në veprimtarinë minerare si në Kimolos dhe në Milos, dhe turizmi tani është në zhvillim. Në përgjithësi, ajo është një vend ku thjeshtësi, njerëzit mikpritës dhe plazhet, së bashku me restorantet e nevojshme dhe kafene lejojë momente unike të qetësisë.

Ka Disa tragete një javë nga Pire dhe Kythnos, Sifnos, Milos Serifos ishuj.

Kimolos është vetëm gjysmë milje larg nga Apollonia (North bregdetin e Milos) që i bën anijet të rregullta për të kaluar kanalin brenda 30 minuta. (Ka fluturime të përditshme në mes të Athinës dhe Milos). Kimolos është e lidhur edhe me Sikinos, Kimolos, IOS dhe Santorini.

Kimolos Ferry Port

Çfarë duhet të Shiko

Shumica e njerëzve të Kimolos sot jetojnë në kryeqytetin e ishullit chora. Për shkak të shumë sulmeve pirate fshati është ndërtuar si një labirint i vërtetë, në mënyrë për të ngatërruar armiqtë. Këtu, ju mund të vizitoni muze arkeologjik me objekte kryesisht nga gërmimet në Ellinika, dhe ka edhe një kishë mbresëlënëse me një kupolë blu, si dhe një kastro vjetër.

Në Ellinika ka një shkollë zhytjeje, ku ata të marrë ju në zhytet rreth qytetit fundosur. A mos presin për të parë shumë pse. Fshat peshkimi Goupa është shumë e bukur dhe patjetër me vlerë një vizitë.

Puset e nxehtë e Prassa janë të njohur për të pasur fuqitë shëruese.

Çfarë duhet të bëni

Kjo është shumë e shumë një ishull për relaksim dhe rekreacion, kështu që të marrë disa libra të mira, ngjyra ose lapsa dhe le rrjedhjen e krijimtarisë. Ju mund të shkoni zhytjeje në shkollë zhytjeje në Ellinika ose të marrë një daytrip të Milos. Snorkelling është e mirë, si dhe peshkim.

Plazhet Kimolos nuk është i njohur për plazhet e saj të mëdha, por ka disa vende për të shijuar detin. Mavrospilia është një kohë të gjatë, plazh braktisur, Aliki ka një mjaft të mirë rërë dhe gur plazh dhe në Goupa ka disa cliffs ju mund të merrni në ujë nga. Ju gjithashtu mund të merrni taxiboat ndaj Polyaegos pak ishull ku plazhet më të mira janë.


Jetë nate

Ju do të gjeni disa, bare qetë në Psathi dhe CHORA. Shpesh, vendasit organizoni kënduar dhe vallëzuar, dhe ju jeni më se i mirëpritur për t'u bashkuar në.

Ushqim

Ushqimi shërbehet në Kimolos është greke tradicionale. Ju do të gjeni taverna në CHORA ose port, dhe specialiteti i ishullit është një lloj i pica quajtur "Ladenia". Ju duhet gjithashtu të përpiqen enët e vogla, mezedakia, këtu.

pazar

Nuk ka shumë dyqane në Kimolos, por ju do të gjeni kartolina, ndoshta disa rroba apo suvenir rastit. Ka objekte të gdhendura të drurit, si dhe tekstile dhe embroideries.

Getting Rreth

Për shkak të mungesës së transportit: nuk ka autobusë, carrentals ose biçikletë me motor-së, ju do të duhet për të zgjidhur me këmbë. Distancat nuk janë shumë të mëdha edhe pse, dhe në qoftë se ju jeni me fat ju mund të jetë në gjendje për të autostop. Në port nuk është zakonisht një taxiboat, dhe ndonjëherë ju mund të merrni një peshkatar për të marrë ju, ku ju doni të shkoni për një tarifë të vogël.

Getting Ka

Ju mund të merrni një fluturim për Milos apo Athinë Greqi dhe nga atje të marrë trageteve. Kimolos është e lidhur edhe me Paros, Santorini Greqi, Serifos dhe ishujt e tjerë cikladik.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kimolos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kimolos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Lines Egje Speed ​​ose Anek Trageteve Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kimolos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kimolos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kimolos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kimolos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kimolos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kimolos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kimolos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kimolos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel