Kirkwall Ferry

Kirkwall pasagjerëve dhe Car Tragete

Kirkwall çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kirkwall në Aberdeen dhe LERWICK.

Krahaso gjithë në dispozicion Kirkwall çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kirkwall makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kirkwall, Aberdeen dhe LERWICK me tragete Northlink Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kirkwall Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kirkwall Ferry
me Northlink Ferry Line për anijet me vela nga Kirkwall në Aberdeen dhe LERWICK në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kirkwall pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kirkwall biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kirkwall

Kirkwall, E vendosur në bregdetin verior të kontinent Orkney është një port me shërbime të trageteve në Aberdeen dhe LERWICK, si dhe kryesore ishujt Orkney veri në grup.

Kirkwall është edhe terminali për shumë nga anijet në ishujt veri Orkney-së. Traget për Shapinsay niset nga një slipway në anën perëndimore të skelë varkë shpëtimi. Tragete në Westray, Stronsay, Sanday dhe Eday largohet nga linkspan në skelë kryesore.

Në zemër të qytetit qëndron Shën Magnus Katedralja, e cila u themelua në kujtim të Shën Magnus Erlendsson, Earl e Orkney 1108-1117 nga Earl (më vonë Shën) Rögnvald Kali. Pranë Katedrales janë rrënojat e Pallatit të ish-Peshkopit dhe Pallatin Earl. Qyteti ka dy muzeume: Tankerness House Muzeu, i cili përmbahet në një nga më të mirë-ruajtur qytet-shtëpi Skocisë shekullit të gjashtëmbëdhjetë, përmban artikuj me interes historik lokal.

Kirkwall Ferry Port

Kirkwall duket më shumë një qytet skandinave se një të skocez, dhe për një pjesë të madhe të historisë së saj ajo ishte një. Emri vjen nga skandinav "Kirkjuvagr", ose "gjirin e Kishës" dhe vjen nga krijimi i një kishe të Shën Olaf këtu në 11th shekullit të hershme. Nga 1046 Kirkwall ishte bujqësia dhe tregut qendër, dhe në 1137 skandinav Earl Rognvald filluar ndërtimin e Shën Magnus katedrales këtu. Puna filloi pak më vonë në ndërtimin e pranë Pallatit Peshkopi.

Në 1468 Orkney ishte fituar nga James III për Skocinë dhe nga 1540 Kirkwall ishte qendër administrative për të dy Orkney dhe Shetland. 1607 pa Earl Patrick Stewart zëvendësojë Pallatin e peshkopit me Pallatin e Earl. Ndërsa Patrick u burgos në Dumbarton Kalaja për tiraninë e tij në 1614, i biri i tij Robert u rrit në rebelim, duke gjetur Pallatin e Earl dhe aty pranë Kirkwall Kalaja. Kalaja nuk ka mbijetuar rrethimit që i dha fund kryengritjes, as Robert as Patrick mbijetuar procesin gjyqësor që pasoi atë.

Në 1798 një vend kodër me pamje Kirkwall filluar të përdoret nga një Magnus Eunson për distilling paligjshëm dhe kontrabandës uiski. Në 1825 operacioni u legalizua si Highland Park fabrikë pijesh alkoolike, Skocisë më veriore. Highland Park vazhdon të lulëzojnë, dhe është gjithashtu tani edhe një nga atraksionet më të njohura vizitor Orkney-së. Pamje pranë Scapa Bay është fabrikë pijesh alkoolike dytë më veriore Skocisë, Scapa Distillery.

Historia e Kirkwall ka qenë kryesisht historia e zhvillimit të portit të saj. Në ditët e para gji zgjatet më në jug se sa ka tani, në Detin Peerie. Këto ditë kjo është një brendësi liqen manicured. Në 1100s ajo ishte në port dhe shtrihet pothuajse deri në fund perëndimore të katedrales.

Në 1811 filloi puna në një seri të përmirësimeve port në fund në veri të qytetit, në vendin e portit të sotëm. Këto përmirësime kanë vazhduar gjatë viteve, dhe 1990s vonë e pa një zgjerim të rëndësishëm në skelë kryesore. 2003 pa prirje të vazhdojë me përfundimin e objekteve të thella portit ujë një pak rreth gjirit në Hatston. Vetëm disa nga anijet turistike 70 që bëjnë thirrje në Kirkwall çdo vit mund të më parë shtrat në mol. Të tjerët kishin për të ankoruar në gji dhe transferimin pasagjerë të thatë e tokës në tenderë. Skelë në Hatston do të thotë shumë më pak tani duhet për të bërë këtë, dhe ajo gjithashtu shërben të mëdha Northlink Ferries që zëvendësoi P & O shërbime të gjatë në këmbë për të Aberdeen dhe LERWICK.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kirkwall garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kirkwall Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Northlink Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kirkwall. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kirkwall, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kirkwall traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kirkwall makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kirkwall tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kirkwall jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kirkwall në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kirkwall dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel