Kissamos Ferry

Kissamos pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Kissamos pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kissamos të Antikythira, Gytheion, Kythira dhe Pireut.

Krahaso gjithë në dispozicion Kissamos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kissamos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kissamos, Antikythira, Gytheion, Kythira dhe Pireut me tragete Lane Lines Detit online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kissamos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kissamos Ferry
me Lane Lines Detit për anijet me vela nga Kissamos të Antikythira, Gytheion, Kythira dhe Pireut në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kissamos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kissamos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kissamos

Kissamos, I njohur gjithashtu si Kastelli, është e vendosur në anën perëndimore të Kretës. Kissamos është i pajisur me banka, restorante dhe kafene, shërbimet mjekësore dhe një gamë të gjerë të akomodimit; ka apartamente për qira, hotele dhe faqet e kampit, duke e bërë atë një strehë për turistët.

Ka dyqane që shesin lëkure, artikuj folklorike dhe arin në Kissamos. Kissamos është një qytet i lashtë dhe ka shumë vende arkeologjike për të vizituar dhe ju mund të mësoni në lidhje me historinë e rajonit në Falassarna pranë dhe Polyrinia.

Vendosur në mes të një peizazh të bukur të kodrave draped me pemë ulliri, në perëndim të Kretës është rrethi i Kissamos. Kryeqyteti i zonës është qyteti i Kastelli, i quajtur edhe Kissamos. Kissamos ka dy porte; një port i vjetër peshkimi që ka objekte për ankorim anije të vogla dhe një port më të reja që operon shërbime traget lidh me ishujt grekë të Kithira, Peloponezit (Kalamata dhe Gythion) dhe Pireut.

Plazhet Kissamos
Çfarë duhet të bëni në Kissamos

Një kalim kohe preferuar në Kissamos është që të punësojë një biçikletë ose një motoçikletë dhe sightsee zonat përreth. Një turne ditë e gjatë biçikletë zakonisht mbulon një udhëtim në lagunën e Balos, Rokka, rrënojat e Polyrinia, koleni Potamida dhe Lousakies.

turne motoçikletë ju merr aq sa plazhet e Sfinari; shekulli 17th manastiri bizantin; bregdeti bregdetar i Fasasarna, vuri në dukje për muzg tij spektakolare; shpella Agia Sofia në Topolia dhe vende të tjera përreth Kissamos. Ju mund të punësojë dy biçikleta dhe motoçikleta mjaft lehtë në Kissamos. Automjetet janë zakonisht në gjendje të mirë, por shoferët duhet të jetë mbi 18 vjeç për të ngasin një motoçikletë dhe ata duhet të kenë një patentë shofer të vlefshme.

Kissamos ka edhe shumë plazhe të bukura në të cilën për Laze, notuar dhe bëj banja dielli në duke përfshirë Mavros Molos dhe Telonio.

Argetime Turistike

Katelli, kryeqyteti i Kissamos, është një pikënisje qendrore tregti e cila do të fillojë eksplorimin e rajonit. Vizitoni Polirinia, ku rrënojat e lashta nga shekulli romake 6th, periudha veneciane bizantine dhe mund të shihen.

Në Falasarna, një fshat peshkimi, ka plazhe të mrekullueshme me rërë, dhe vetëm disa qindra metra larg qëndrojnë mbetjet e qytetit të vjetër antik dhe port.

Dy kishat e bukura bizantine mund të vizitohen në Lousakies. Shpërndara në të gjithë Kissamos disa kafene çuditshëm dhe restorante që do vizitorëve bukuri me mikpritjen e vjetër botërore.

Udhëtojnë me autobus dhe anijet

Nuk është një shërbim të rregullt autobusi nga Chania në dhe nga Kissamos. Udhëtimi me autobus merr rreth 1 orë, 30 minuta. Autobusët lënë Chania çdo 45 minuta dhe bileta janë të arsyeshme me çmim. Më pak autobusë të drejtuar në fundjavë. Autobusët nga Hania të kandidojë në një orar 45-minuta përjashtim të të shtunave dhe të dielave, kur shërbimet janë më sporadike. Është gjithashtu e mundur që të punësojë një makinë ose taksi për të shkuar në Kissamos Port.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kissamos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kissamos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion LANE Deti Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kissamos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kissamos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kissamos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kissamos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kissamos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kissamos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kissamos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kissamos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel