Klaipeda Ferry

Klaipeda pasagjerëve dhe Car Tragete

Klaipeda çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Klaipeda të Anafi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos, Siros dhe Thirassia.

Krahaso gjithë në dispozicion Klaipeda çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Klaipeda makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Klaipeda, Anafi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos , Syros dhe Thirassia me ANEK Ferry Line, Lane Lines Detit Egje, Speed ​​Lines apo Detit avionët anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Klaipeda Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Klaipeda Ferry
me ANEK Ferry Line, Lane Lines Detit, Egje Speed ​​Lines apo Detit avionët për anijet me vela nga Klaipeda të Anafi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Serifos, Sifnos, Sikinos, Siros dhe Thirassia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Klaipeda pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Klaipeda biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Klaipeda

Klaipeda është qyteti i tretë më i madh i Lituanisë, të vendosura në këndin veri-perëndimore të vendit.

Fillimisht e themeluar nga fiset baltike, qyteti dhe kalaja është ndërtuar nga Rendit gjermanik në 1252 dhe me emrin Memel në nder të lumit me të njëjtin emër disa 40km në jug. Për shumicën e historisë së saj, Memel ishte pjesë e Prusisë dhe betejat e mëdha me Lithuanian zotërve ndodhi këtu. Invasions erdhi nga Suedia dhe Rusia dhe qyteti ishte pjesë e Mbretërisë prusian dhe u bë një qytet i begatë port. Ajo përfaqësuar qytetin më veriore në Gjermani dhe Prusisë deri 1918.

Pasi Gjermania humbi Luftën e Parë Botërore, Memelland është dhënë për herë të parë statusin e qytetit të lirë dhe pastaj pas aneksuar në Republikën e sapokrijuar të Lituanisë. Ajo u reabsorbed shkurtimisht nga Gjermania naziste para Luftës së Dytë Botërore dhe më pas u rikthye përsëri në Lituani (Bashkimi Sovjetik) në 1945. Që nga pavarësia Lituanisë në 1990, Klaipeda është bërë një nga qytetet më të pluskuese të Lituanisë, me një tregti në mënyrë të qëndrueshme në rritje e turizmit.

Klaipeda Ferry Port

qyteti Klaipėda është i njohur për atë e ikonave kryesore: skulpturë Annchen von Tarau, të vendosura në teatër shesh, anije e vjetër me vela "Meridianas" (ka pasur restorant brenda), gjithashtu ka shumë skulptura të vogla (skulpturë e miut, qen, dragua, oxhak spastrim, pas pëllumba dhe të tjerët) fshehur në qytetin e vjetër. Nuk ka aq shumë muze në Klaipėda. Disa nga më të popullarizuar përfshijnë Muzeu Historik i Lituanisë Vogël, e Picture Gallery Klaipeda, muzeu Detare dhe muzeun Clock.

Qyteti i vjetër Klaipeda-së është i vogël, por interesante. Anika Sheshi ka një ballkon ku Adolf Hitler drejtuar një turme. Legjenda e ka atë që Hilter ishte i mërzitur për shkak se statuja që përshkruan "Anike" e përrallës popullore lituanez nuk u përballur me atë, kështu që ai kishte statuja hequr. Një kopje është tani në vendin e saj. Më shumë informacion në lidhje me qytetin Klaipeda nënvizon ju mund të gjeni në Klaipeda qendër informative e turizmit dhe kulturës.

Ka shumë gjëra për të bërë në Klaipėda. Nëse ju pëlqen natyra - ju duhet ta vizitoni pështyj Curonian, e cila është një 10 udhëtim anije minuta nga terminali i trageteve Vjetër (terminali i ri i trageteve për automjetet). Në kohën e verës të ferrys të vrapojnë çdo 30 minuta, duke filluar nga 6 mëngjesit, deri në mesnatë. Në anën tjetër (Smiltynė) ju mund të vizitoni muze Detit, etnografik fermë me gjithë godina peshkatar, të marrë një shëtitje në skelë, shih plazhe të bardha mbuluar me rërë ose vetëm të marrë autobusin për të Juodkrante ose Nida qytete (ata janë të vendosur 18 dhe 50 km nga Smiltyne në jug) .

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Klaipeda të garantuar çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Klaipeda Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ANEK Ferry Line, Lane Deti Lines, Egje Speed ​​Lines ose Detit avionët e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Klaipeda. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Klaipeda, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Klaipeda traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Klaipėda makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Klaipeda tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Klaipeda jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Klaipeda në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Klaipeda dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel