Korcula Ferry

Korcula pasagjerëve dhe Car Tragete

Korcula çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Korcula në Dubrovnik, Rijeka, Sobra, Split dhe Stari Grad.

Krahaso gjithë në dispozicion Korcula çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Korcula makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Korcula, Dubrovnik, Rijeka, Sobra, Split dhe Stari Grad me tragete Jadrolinija Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Korcula Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Korcula Ferry
me Jadrolinija Ferry Line për anijet me vela nga Korcula në Dubrovnik, Rijeka, Sobra, Split dhe Stari Grad në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Korcula pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Korcula traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Korcula

Ishulli i Korcula është një nga ishujt më të gjelbër në detin Adriatik, me vreshta të bollshme dhe ullishte. Bregdeti i saj jugor është e përbërë nga plazhe të vogla dhe limane të qetë.

Korcula ndodhet rreth 20km nga kontinent në mes të Makarska dhe Ston në gadishullin Peljesaçit. anën e saj jugore është shumë e pasur me plazhe të vogla dhe mbi shpella 200.

Qasja në ishull është e lehtë në qoftë se ju largim nga Split apo Dubrovnik me anije traget. Gjithashtu, ka një lidhje traget nga Orebic në gadishullin Peljesaçit.

Qyteti kryesor i ishullit të Korcula ka të njëjtin emër. Në qytetin e Korcula mbetet thelbi i qytetit të tregut, me përzierje e saj të kulturës dhe muret e saj të trasha kujton Dubrovnikut. vizitorët Korcula do të gjeni fshatra të izoluara në kohë, vende ku ju mund të marr frymë paqe, fusha e gjelbër dhe shtëpi të vogla të rrethuara nga natyra, sigurisht një vend relaksues për të planifikuar udhëtimin tuaj të shkurtër apo të pushimeve familjare.

Korcula Ferry Port

Ishulli i Korcula është më i madh i ishujve të gjelbër të Adriatikut. Nga kohra të lashta ajo ka qenë e pyllëzuar, që ishte arsyeja pse ajo është dhënë emri Black Korcula gjatë kolonizimit të grekëve të lashtë. Pyjet kanë për shekuj janë mbrojtur me kujdes si druri ishte e nevojshme për industrinë e ndërtimit të anijeve të vlefshme.

kontakti detar me pjesët e tjera të Mesdheut ekzistuar dy deri në tre shekuj para kohës së Krishtit. Artizanët e botës së lashtë e përdorur gurin e famshëm nga ishulli i vogël i Vrnik. Ky gur është përdorur për të ndërtuar shumë qytete bukur dalmat, si dhe disa prej ndërtesave më të famshme të tilla si bazilikën e St.Sofie në Carigrad, parlamentin në Vjenë dhe Townhall në Stokholm. Dhe sigurisht qyteti i Korcula është ndërtuar nga ky gur të njëjtë.

Zemra e lashtë e qytetit shtrihet në një gadishull. Arsyeja për këtë pozitë ishte në mënyrë që nga qyteti kullat e popullsisë mund të monitorojë në mënyrë më efikase navigacion e galerat dhe varka me vela nga brigjet lindore të Adriatikut. Fortifikimet dhe rrugët e ngushta të provojë papërmbajtshëm për Todays vizitor ashtu siç impresionuar shkrimtarët mesjetare dhe shkrimtarët e udhëtimit.

Një nga shkrimtarët më të njohur të udhëtimit, Marco Polo, filloi udhëtimin e tij lifes në këtë qytet. Shtëpia në të cilën ai ka lindur është restauruar dhe ruajtur, dhe ajo ishte edhe në këtë qytet që ai e ka humbur lirinë e tij. Në betejën pranë Korcula ai ISHTE kapur dhe u dërguan në Genoa dhe pastaj të dënuar me burg. Ajo ishte në burg ai shkroi librin e tij Milion për udhëtimet e tij në Kinë e cila shkaktoi një ndjesi në shoqëri të qytetëruar perëndimore si ata u sollën në kontakt shokut me Lindjen e Largët.

Fshatarët në ishull janë të kultivuesve të njohur ullirit, peshkatarët, dhe prodhuesit e verës. Në disa lokalitete të prodhuar të tilla është i njohur për të kanë qenë të shërbyer gjatë kohës së grekëve të lashtë. Vreshtat e Blato, Lumbarda, Carsko poje dhe Smokvisko poje kanë qenë të njohur në botë të pijshëm verë për shumë e shumë vite, dhe emrat e disa verërave, për shembull Posip, Grk dhe Rukatac me cilësinë e tyre të shkëlqyer, kanë qenë sinonim me identitetin i këtij ishulli.

 


Më të mirë në dispozicion Korcula traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Korcula Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jadrolinija Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Korcula. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Korcula traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Korcula traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Korcula makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Korcula tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Korcula jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Korcula në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Korcula dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel