Kotor Ferry

Kotor pasagjerëve dhe Car Tragete

Kotor Çmimet pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kotorrit në Mal të Zi dhe Barit.

Krahaso gjithë në dispozicion Kotor çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kotor makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kotorrit, Mali i Zi dhe Barit me tragete Azzurraline Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kotor Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Ferry Kotor
me Azzurraline Ferry për anijet me vela nga Kotorrit në Mal të Zi dhe Barit në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kotor pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kotor biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kotorrit

Kotor, Të vendosura përgjatë një nga gjiret më të bukura të Malit të Zi është Kotor, një qytet i tregtarëve dhe detarë të famshëm, me shumë histori për të treguar.

Qytetit të vjetër të Kotorrit është një urbanizimi ruajtur mirë tipike të mesjetës, ndërtuar në mes të shekullit të 12th dhe 14th. Arkitektura mesjetare dhe monumentet e shumta të trashëgimisë kulturore kanë bërë Kotor një UNESCO listuara "World natyrore dhe trashëgimisë historike Site".

Nëpër të gjithë qytetit ndërtesat janë kryq e tërthor me rrugë të ngushta dhe sheshe. Një nga këto shesheve përmban Katedralen e Shën Tryphon (Sveti Tripun), një monument i kulturës romake dhe një nga simbolet më të njohur të qytetit. Kisha e Shën Lukës (Sveti Luka) nga shekulli i 13th, Kisha e Shën Ana (Sveta Ana) nga shekulli i 12th, Kisha e Shën Mërisë (Sveta Marija) nga shekulli 13th, Kisha e shërimit Nënës së Zotit (Gospe od zdravlja) nga shekulli i 15th, Pallati Princi nga shekulli 17th dhe Teatri i Napoleonit nga shekulli 19th janë të gjitha thesaret që janë pjesë e trashëgimisë së pasur të Kotorrit.

Karnavalet dhe festivalet janë organizuar çdo vit të dhënë bukuri të tjera në këtë qytet më të bukur të bregdetit të Malit të Zi.

Kotor Ferry Terminal
Kotor historike

Ndërsa nuk ka asnjë informacion të saktë në lidhje me themelimin e Kotorrit, arkeologët besojnë se ajo u ngrit mbi themelet e qytetit antik të Acruvium. Legjenda e ka atë që Alkima, një zanë, e këshilloi mbretin serb, Stefan Dushan, jo për të ndërtuar qytetin e tij në kodrat ", ku anijet nuk kanë një port dhe ku a rendin kuajt mbi", por në vend të kësaj të ndërtuar pranë detit. Në mitin fenikas, qyteti u themelua pas pushtimit Argonauts 'për qeth Artë.

Kotor ka qenë i njohur me shumë emra gjatë gjithë historisë, në mesin e tyre Katareo, e ndjekur nga Dekatera, Dekaderon dhe Katarum, ndër të tjera. Arkeologët kanë konfirmuar se mes 7th dhe 4th shekujve të pes, kolonët e parë të Kotorrit ishin greke, e ndjekur nga ilirët dhe pastaj romakët, të cilët sunduan zonën për 650 vjet.
Qyteti u shkatërrua nga Visigoths në shekullin 5th pas Krishtit dhe më vonë u bë pjesë e Perandorisë Bizantine në 476 pas Krishtit, dhe mbeti nën këtë pushtet për më shumë se vjet 400. Kotor u bë kryeqyteti i Boka Kotorska Bay në 7th shekullin e Krishtit, pas ish kryeqyteti në Risan ra në sulmet e fiseve sllovene. Fiset sllovene dominuar edhe Kotor rreth 10th dhe 11th shekuj pas Krishtit, kur zona u qeveris nga Doklea dhe Zetës.

Kotor ishte në shumicën e saj të begatë si shtet serb gjatë dinastisë Nemanjiqëve e 1185-1371. Gjatë kësaj kohe, Kotor ishte një shtet i pavarur që ka jetuar me akt nënligjor e vet. Sundimtari i Serbisë, Stefan Nemanja krijuar një pallat në qytetin.
Kur turqit mundën Nemanja, Kotor ra në krizë si njerëzit e njohën tre sundimtarëve të ndryshme: mbreti hungarez, Republikës së Venedikut dhe mbreti Tvrtko boshnjake. Dhe nga 1391 për 1420, Kotor ishte një herë një shtet i pavarur, me një dukë shërbyer si zotëria e saj qendrore.

Qyteti ndryshoi nënshtrojeni kokë disa herë para se të pranojë sundimin Venetian në 1420-venedikasit vendosi Kotor deri 1797. Kjo marrëdhënie provuar reciprokisht e dobishme për shkak se venedikasit ofroi mbrojtje të Kotorrit, por gjatë bastisjes Osmane, Kotor ofroi mbrojtje të venedikasve me muret e saj të lartë.

Nga 1797 për 1814, Kotor ra në një periudhë tranzicioni, me Austria marrë përsipër në 1797, e ndjekur nga Rusia në 1806 dhe Francë nga 1808 në 1813. Kur sundimi francez u rrëzua në 1813, Metropolitan Petar I Petrovic unifikuar Boka Kotorska me Malin e Zi, edhe pse zona e kaloi pjesën më të viteve të ardhshme 100 nën sundimin austriak. Në 1918, Boka Kotorska dhe Mali i Zi u bë pjesë e Mbretërisë së Jugosllavisë.

Ka tri hyrje të qytetit të vjetër, duke përfshirë Porta e Detit të 1555 e cila shërben si dera kryesore. Huddled nën shkëmbinjtë e malit Lovcen, kufizohet nga veriu me një lumë të shkurtër, por të dhunshëm Škurda dhe në perëndim nga një pranverë nënujore Gurdić, Kotorit (pas tërmetit në 1667) ka të gjitha tiparet e një qyteti barok.

Shtresat e historisë dëshmojnë se ndërtimi i pallateve dhe banesave nuk ishte i vetmi Aftësi në këtë qytet. Detar, si dhe artistike, armatimi dhe Punime floriri ishin tregton po aq popullor në Kotorr. Edhe Peshkopi i Malit të Zi Njegosh përmendur Kotor në poemën e tij të famshme "Mountain Kurorës", kur ai shkroi "... në shumë det e mjeshtrit ..."
Sot, Kotor është në listën e pamjeve të trashëgimisë botërore të UNESCO-s për shkak të rendimentit të tij të figurave historike, duke përfshirë Fra Vito-arkitekti i Manastirit Deçanit, Lovro Marinov Dobričević-icon piktorit, si dhe komandantëve të panumërta e detit, diplomatëve, botuesit dhe poetëve. Përveç kësaj, ky qytet ruan një tjetër tipar unik-it është vetëm qyteti i ku tradita e unitetit lundrim mbizotëroi dhe vazhdon! Bokeljska mornarica (Navy i Boka Kotorska Bay) ka qenë aktiv për më shumë se dymbëdhjetë shekuj dhe ende përdor saj origjinale tradicionale admiral, veshje, valle dhe ceremonitë.

Kotor është gjithashtu unike sepse është qyteti i vetëm në bregun lindor të detit Adriatik të jenë të vendosura me emër në hartat historike dhe strategjike. Vjetër Kotor është ndërtuar si një labirint për qëllime mbrojtëse dhe kjo është shumë e lehtë për të marrë humbur këtu. Në fakt, edhe vendasit të marrë humbur. Të marrë nga ana e gabuar dhe ju do të erës deri larg nga destinacionin tuaj. Kjo mund të ndodhë edhe me një hartë të qytetit në dorë. Megjithatë, duke kërkuar për monumentet, të tilla si Katedralen e Shën Tryphon 12th shekullit, do të ndihmojë, dhe këto monumente janë të shënuara në hartë gati çdo turistike. Çfarë mund të jetë më e vështirë është gjetja vende si Muzeu Detar, i cili ndodhet në brendësi të Pallatit Grgurina, ose gjetja e sheshet publike me emra qesharake të tilla si sheshin grilë, Sheshi Flour, Sheshi Qumësht dhe Square Cinema.

Për turistët, Kotor duhet të jetë më shumë se thjesht një vizitë një-ditore. Megjithatë, nëse ju jeni duke ushtruar presion për kohën, mënyra më e mirë për të parë sa më shumë e qytetit të jetë e mundur është që të fillojë në portë dhe të punës kryesore të akrepave të sahatit. Nga Armëve kryesore Square, ju do të shkojnë drejtë nëpër sheshin Miell Katedrales, pastaj u largua në Muzeun Detar, direkt për në strehim katror kishave të Shën Llukës dhe Shën Nikollës dhe pastaj u largua, i cili do t'ju çojë përsëri ku ju keni filluar nga.

Azzurraline Tragete

Që 2001 Azzurraline ka lidh portin italian të Barit (rajon Puglia) me portet e Dubrovnikut (Kroaci), Kotor (Mali i Zi) Shenjin dhe Durres (Shqiperi), me nisje të rregullta në të gjithë vitit, duke krijuar kështu një urë ideale në vend të së detit Adriatik, që shtrihen në drejtim të Ballkanit.

Në 2001, kompania anijeve ASC Ltd, pronari i anijes Azzurra - të vendosura në La Valletta, Malta - filloi të parashikojnë potencialet e mëdha të zhvillimit të Italisë jugore, dhe, në veçanti, të rajonit të Pulias ndaj Ballkanit. Kështu filloi lidhjet traget me Kroacinë (shërbimin turistik, vepron çdo vit gjatë sezonit të verës nga qershori deri në shtator), me Shqipërinë (që veprojnë në të gjithë vitit) dhe me Kotor (Mali i Zi - shërbim shumë i ri).

Falë Azzurraline, rajoni Puglia është sot me të vërtetë afër në Ballkan. Azzurraline, kompania Maltaise me italiane managment, siguron shërbime me cilësi të lartë dhe standardeve gjatë gjithë udhëtimit. Çdo vit Azzurraline transporton më shumë se 50.000 pasagjerë dhe automjete 6.000 nga Bari në brigjet e kundërta të detit Adriatik.

Traget-anije Azzurra lidh portin italian të Barit në rajonin e Pulias me portin kroat të Dubrovnikut gjatë sezonit të verës, nga qershori deri në shtator (milje detare 110 - koha udhëtim: 7,5 vetëm orë), me natën me kohë të jashtme nisje (Bari- Dubrovnik) dhe ditën brendshëm nisje (Dubrovnik-Bari).

Azzurraline gjithashtu lidh portin e Barit në portin e Durrësit në Shqipëri gjatë gjithë vitit (125 milje detare - koha udhëtim: orë 8,5). Traget operon tre telefonata në javë, me dy të jashtme dhe të brendshme nisje gjatë natës. Më në fund, pasi 2005 Azzurraline ka qenë gjithashtu lidh Bari me portin e Kotorrit fiord (Boka Kotorska) në Mal të Zi. Mbi shërbimi është efektive në të gjithë vitin me 2 thërret në javë dhe, gjithmonë, nisje natën në kohë (130 detare milje - koha udhëtim: rreth 9 orë). Me Azzurraline Kroaci, Mali i Zi dhe Shqipëria janë më afër Puglia.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kotor garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kotor Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Azzurraline Trageteve të pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kotorrit. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kotorrit, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kotor traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kotor makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Kotor tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kotor jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kotorrit në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kotorrit dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel