Kristiansand Ferry

Kristiansand pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Kristiansand pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kristiansand në HIRTSHALS.

Krahaso gjithë në dispozicion Kristiansand çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kristiansand makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kristiansand, HIRTSHALS me Color Line apo tragete fiord Line Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kristiansand Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kristiansand Ferry
me Color Line ose fiord Line Ferry për anijet me vela nga Kristiansand në HIRTSHALS online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kristiansand pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kristiansand biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kristiansand

KRISTIANSAND, Disa 30km në përgjatë E18 nga Lillesand, është qyteti i pestë më i madh i Norvegjisë dhe një me kohë të pjesshme turistik pushime, një vend i qeshur energjike e cila lulëzon në lidhjet e tij traget me Danimarkën, marina e saj e zënë dhe plazhet e saj me rërë kalueshme.

Në verë, bregdet dhe rrugët përreth janë një nxitim harbuar e bare koktej, joints fast-ushqimore dhe pushuesit provokuese, dhe madje edhe në dimër norvegjezët vijnë këtu për të jetuar atë. Ashtu si shumë qytete të tjera skandinave, Kristiansand u themelua nga dhe emrin e krishterë IV, i cili e pa një mundësi për të forcuar mbrojtjen e tij bregdetare këtu.

Ka disa pamjeve të veçanta, por kjo vlen një vështrim të shpejtë rreth e rrotull, sidomos kur të gjithë të tjerët ka shkuar në plazh dhe e la rrugët qendrore pedestrianized relativisht e zbrazët. Kristiansand është gjithashtu vetëm pak kilometra nga Kristiansand Kanonmuseum, ndalojnë mbetjet e një bateri të madhe me armë bregdetare ndërtuar gjatë pushtimit gjerman të Luftës së Dytë Botërore.

Terminalet Kristiansand Ferry

Kristiansand është edhe shtëpia e një tregu të madh të peshkut piktoreske të quajtur 'Fiskebrygga'. Këtu ju mund të gëzojnë disa ushqim deti të freskëta në 5 restorante të ndryshme, ose direkt nga tregu. Ajo është ndërtuar ngjitur me ujë dhe ju jeni në gjendje për të përzënë varkë tuaj në këtë fushë. Kjo është një vend shumë i popullarizuar në verë me anije ankorua kudo.

Get Around Kristiansand

Nettbuss Sør vepron autobusët blu të qytetit. Autobusët me Lindjen largohet nga rruga Henrik Wergeland, ndërsa autobusët Westbound largohet nga rruga Tollbod apo terminalin e autobusëve, por jo të dyja. Autobusë shkon drejt veriut (në Vennesla) largohet nga stacioni i autobusëve. Linjat kryesore shkojnë nga perëndimi në lindje quhet autobus Metro. Ju mund të presin një autobus çdo 5 minuta gjatë ditëve të javës. Shërbimi diku tjetër është mjaft e shpeshtë gjatë orëve të ditës, por frekuenca bie në mënyrë të konsiderueshme në mbrëmje dhe në fundjavë. Autobusë Night veprojë premteve dhe të shtunave. Qendra e qytetit është mjaft kompakte, që do të thotë se çdo gjë është brenda ecin distanca. Suburbs janë të shpërndarë në një zonë mjaft të madhe. Ka korsi të dedikuar biçikletë përgjatë shumicën e rrugëve kryesore. Shumica e rrugëve përveç autostradës është vetëm një korsi çdo mënyrë - duke nxitojnë orë duhet të shmanget. Parking mund të jetë e vështirë në qendër të qytetit, përpiqen shtëpitë e parkimit. Ka një kabinë taksë në të gjitha rrugët që çojnë në qytet.

Për të Shiko në Kristiansand
 • Fiskebrygga, Kristiansand.Fiskebrygga (tregu Peshku), (pjesa jugperëndimore e qendrës së qytetit Kvadraturen.). Nuk ka ende një treg peshku këtu, por ka edhe disa, kryesisht detare, restorante rreth ujore qendrore. Gjatë verës, vendasit arrijnë në anijet e tyre dhe të ankorohen këtu. vend i mirë për një akullore.
 • Boardwalk së bashku me bregdet në qendër të qytetit të çon ju hodhi parqe beauteful dhe pases Norways parkun e dytë më të madh burim, kështjellën Christiansholm nga shekulli 17th dhe një plazh publik.
 • Kristiansand Dyrepark (Kristiansand Zoo dhe Amusement Park), (në lindje të qytetit), ka një përzgjedhje të gjerë të kafshëve në, për pjesën më të madhe, habitateve natyrore. Tërheqjet kryesore janë luanët, tigrat, ujq, pandas të kuqe, dhe një shtëpi zvarranik. Aktivitete të tjera këtu përfshijnë një afat log, një zonë të madhe të luajë, dhe një kështjellë pirat pirat me të preferuar të Norvegjisë, Kaptein Sabeltann (Captain Sabretooth). Gjatë verës, ka pirate tregon natën vonë. Ka gjithashtu një lloj i qytetit lodër të quajtur Kardemomme nga (qyteti kardamom), e cila është bazuar në një libër nga shkrimtari për fëmijë Norvegjez Thorbjørn Egner. Të rriturit: kr 130-kr 340, Fëmijët: kr 110-kr 270 (në varësi të sezonit) Pasi brenda, të gjitha aktivitetet janë të lirë.
 • Posebyen është ajo që ka mbetur nga qyteti i vjetër Kristiansand së. Ajo ende zë disa blloqe në pjesën lindore të qendrës së qytetit. Këtu ju mund të shohin ende të vogël, të bardhë, të vetme-katëshe, shtëpitë prej druri të zënë një bllok të tërë. ecin shumë i qetë vetëm disa minuta "nga rrugët e tregtare zënë.
 • Vest-Agder Museum Kristiansand është një ajër të hapur-muze që përbëhet nga një mainbuilding dhe rreth 40 ndërtesave të tjera, të mbledhura nga qarqet e Vest-Agder dhe Aust-Agder dhe Kvaderaturen, qytet Kristiansand`s vjetër. Në muze, ju do të gjeni modele miniaturë e Kristiansand nga fund të shekullit 19th dhe një kafene.
 • Ravnedalen (Valley Ravens ') është një park të bukur vetëm jashtë qendrës së qytetit. Ajo është e rrethuar me shkëmbinjtë e pjerrët dhe paraqet vizitori me kopshte harlisur lule dhe ligjet manicured përsosur për pikniqe. Nëse keni harruar shportën tuaj piknik, ka edhe një kafene këtu. Ka nganjëherë shfaqje muzikore në verë.
 • Kristiansand Museum Cannon, 3Feb-11May: Su: Noon-4PM, 18May-11Jun: MW: 11Am-3PM, Th-Su: 11AM-5PM, 12Jun-17Aug: Daily: 11AM-6PM, 18Aug-28Sep: MW: 11Am-3PM, Th -Su: 11AM-5PM, 5Oct-30Nov: Su: Noon-4PM. Këtu ju do të gjeni top dytë më të madhe në botë ndonjëherë të montuar në tokë. Montuar nga forcat pushtuese gjermane në 1940 të ruajnë korsi të anijeve të Skagerrak.
 • Agder Natural History Museum dhe Kopshti Botanik dhe Gimle Gård janë dy muze, e vendosur në Gimle, lindje të lumit Otra. Në muze natyror historinë dhe kopsht botanik ju do të gjeni një koleksione të florës, shembuj të faunës dhe mineralet e Jugut Norvegji në ekspozita shumë të gjallë dhe depozitat minerale të pasura. Gimle Gard është një ish-rezidencë, tani një muze.
 • Kristiansand Cathedral në stilin Neo-Gotik, nga sheshi në qendër të qytetit është një nga katedralet më të mëdha në Norvegji. Bukur brenda dhe me vlerë vizituar.
 • Muzeu Art Sørlandet-së (2 minuta më këmbë nga katedralja) është galeri arti i qytetit me ekspozita të përhershme dhe të ndryshueshme.
Për të bërë në Kristiansand
 • pyjetNë Kristiansand, ka shumë pyje, kurrë më shumë se një shëtitje të shkurtër larg. Pranë qendrës së qytetit janë fushat Baneheia dhe Odderøya, të përsosur për të ecur rekreative.
 • Not: Mos harroni swimwear tuaj, mundësitë noti shumë, jashtë dhe brenda, në deti ose ujërave të ëmbla, swimmingpools, plazhe dhe shkëmbinj. Arkipelag bukur off Kristiansand (Skjærgården) përbëhet nga peisazhet e mahnitshme, një parajsë e ishujve, Skerries, dhe shkëmbinj. Në kohën e verës, ju mund të arrijnë atë me pamje-duke parë-anije nga qendra e qytetit. Arkipelag dhe fjords përreth është gjithashtu një mjedis të përsosur për lundrim dhe peshkim.
 • Kilden Kryerja Qendrën e Arteve, Hapet 2012. Një vend për koncerte, teatër dhe shfaqje operistike.
  Deri 2007, Kristiansand ishte vendi i Festivalit kuart, një festival muzikor multi-ditore - më i madhi i këtij lloji në Norvegji. festivale të tjera kanë ardhur dhe pas shitjes vetëm 2000 bileta për ngjarje 2008, festivali u anulua. Në 2009, festivali është edhe një herë në aktivitet të plotë me grupet më të mëdha dhe informoi për të luajtur. Menaxhmenti ka ndryshuar përsëri në njerëzit që kishte bërë më parë festivali një sukses i madh.

Për ata që gëzojnë një birrë brewed në nivel lokal, Kristiansand vetëm kjo e cila është quajtur CB. ajo ka një shije të veçantë dhe është shumë popullor me vendasit.

Për disa histori prej Luftës së Dytë Botërore, ka një kanun masive ndërtuar nga gjermanët që mbikëqyr detit. Kjo është e hapur çdo ditë gjatë sezonit të verës. Ka edhe shumë Kullat e vjetra dhe duke udhëtuar në një anije përgjatë detit pranë qytetit, ju gjithashtu mund të shihni bunkerë të vjetra gjermane.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kristiansand garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kristiansand Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Color Line ose fiord Line Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kristiansand. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kristiansand, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kristiansand traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kristiansand makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kristiansand tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kristiansand jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kristiansand në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Kristiansand dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel