Kyllini Ferry

Kyllini pasagjerëve dhe Car Tragete

Kyllini çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kyllini të Kefalonia, Zakinthos dhe Zante.

Krahaso gjithë në dispozicion Kyllini çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kyllini makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kyllini, Kefalonia, Zakinthos dhe Zante me Blue Star Ferry ose Anek Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kyllini Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kyllini Ferry
me Blue Star Ferry ose Anek Lines për anijet me vela nga Kyllini të Kefalonia, Zakinthos dhe Zante online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kyllini pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kyllini biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kyllini

Hidromasazhin ndodhet në pjesën më perëndimor të Elis dhe Peloponezit, 12 km në perëndim të Andravidas dhe rreth 40 km në veriperëndim të Pyrgos. Ai mbulon pjesën veriore të gadishullit Kyllini, i cili juts në Detin Jon.

Gadishulli është e mbuluar me kodra, por zona në lindje të gadishullit është shumë e sheshtë. Kalaja Crusader Chlemoutsi ndodhet në pikën më të lartë të gadishullit, në lidhje me 220 m mbi nivelin e detit.

Midis pikën më veriore, Kepi Kyllini, dhe qyteti Kyllini rrënojat e kalasë Glarentza janë gërmuar. Ka pyje dhe ullishte në kodrat. Bujqësia është përdorimi mbizotërues të tokës në fushat.

Toka është e pasur me ujë të bollshëm dhe prodhon perime të shijshme dhe fruta, kodrat janë të mbuluara me pemë të bekuara ulliri dhe pemë limoni. Shumica e plazheve janë të veshur nga një pyll me pisha e cila përfundon në plazh shumë të gjatë.

Kyllini Ferry Port

Hidromasazhin është i talentuar me plazhet e bukura të organizuara në detin Jon, me monumente dhe antikave të cilat të treguar të kaluarën e pasur historike. Toka është e pasur me ujë të bollshëm dhe prodhon perime të shijshme dhe fruta, kodrat janë të mbuluara me pemë të bekuara ulliri dhe pemë limoni. Shumica e plazheve janë të veshur nga një pyll me pisha e cila përfundon në plazh shumë të gjatë.

Ka disa plazhe të njohura në bregdetin. Burimet termale të Kyllini (Loutra Kyllinis) janë objekti më i madh plazhi në Peloponez perëndimore. Nuk është një manastir (Moni Vlachernon) në juglindje të Kato Panagia. Ishulli i vogël Kafkalida, pranë Cape Kyllini, është i pabanuar. Ajo mbart një far.

More About Kalaja e Chlemoutsi

Kalaja e mirë ruajtur franko të Peloponezit. Ajo është vendosur në krye të një kodër 250 m.high, i quajtur me emrin e lashtë Helonata.

Kalaja e Chlemoutsi është ndërtuar në mes 1220 dhe 1224 nga Geoffrey I Villehardouin, një princ i cili ishte banor i parë në këtë ndërtim. Pas kësaj, Franks pushtuan rajonin dhe mori kontrollin e Kalasë, duke u bërë banorët e tij për disa vjet. Gjatë kësaj Epoque, kjo kala ishte shumë i njohur në rajon dhe u konsiderua si një vend shumë i rëndësishëm nga Peloponezianëve.

Pasi u banuar nga franko, Kalaja Chlemoutsi ishte në shtëpi e disa pushtuesit tjera, si per shembull, turke, dhe Venedikasit. Të gjitha këto banorë dhe shumëllojshmëri të ngjarjeve kalaja ka kaluar i dha formë për mënyrën se si ajo duket sot, edhe pse ka ruajtur strukturën e saj origjinale dhe më të madhe të karakteristikave të tij pothuajse i pandryshuar.
Kalaja e Chlemoutsi është treguar shpesh si një shembull të qartë të arkitekturës franke për shkak të strukturës së saj dhe pamjen e përgjithshme. Kjo kala apo kështjellë u ndërtua ndjekur udhëzimet tipike franke dhe është një nga shembujt më të qartë të një ndërtimin e stilit të tillë në të Peloponezit, një faktor i cili shpesh tërheq arkitektë nga e gjithë bota të cilët më afrohen për të përmbushur këtë strukturë dhe veçantitë e saj.

Kalaja e Chlemoutsi tregon dy fusha kryesore. Një nga këto zona, i njohur si mbyllje e brendshme, përmban një faltore, një banesë të vogël, dhe një vendbanim të madh, ku Princi përdorur për të jetuar. Zona të tjera, mbyllje e jashtme, ka pasur disa të vogla dhoma dhe ndërtesa, të tilla si për shembull një xhami. Në përgjithësi, ky ndërtim butë tregon vuri në harqe me shumë salla dhe dyerve së bashku me një shumëllojshmëri të dhoma të vogla. Disa nga këto dhoma ende të ruajtur pamjen e tyre origjinale, edhe pse vizitorët mund të takohen vetëm rrënojat e disa të tjerë të cilat nuk kanë të njëjtin fat.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kyllini garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kyllini Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Trageteve ose Anek Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kyllini. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kyllini, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kyllini traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kyllini makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kyllini tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kyllini jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kyllini në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kyllini dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel