Kythira Ferry

Kythira pasagjerëve dhe Car Tragete

Kythira çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kythira për Gytheion, Kallamatën, Kissamos, Pireut dhe Rethimnon.

Krahaso gjithë në dispozicion Kythira çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kythira makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kythira, Gytheion, Kallamatën, Kissamos, Pireut dhe Rethimnon me tragete Lane Lines Detit online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kythira Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kythira Ferry
me Lane Lines Detit për anijet me vela nga Kythira për Gytheion, Kallamatën, Kissamos, Pireut dhe Rethimnon online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kythira pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kythira biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Kythira

KythiraOse Tsirigo, janë më jugore se sa ishujt e tjerë të detit Jon.

Kythira është i njohur si ishullin e Afërditës, pasi që sipas legjendës së Isiodos ishte ku ka lindur perëndeshë më e bukur e Olimp. Ishulli ishte e dominuar nga spartanët, athinasit dhe maqedonasve dhe më vonë rusët.

Ishulli ka peizazhe mahnitëse të bukurisë natyrore, plazhet, dhe fshatra të ndryshme, secila me bukuri të veçantë. Ambient i ishullit është ajo e romancës, krijuar nga stilin tradicional të shumicën e ndërtesave në ishull, kishat bizantine dhe kalaja veneciane. Çdo verë disa festivale janë rregulluar me produkte vendore festuar historinë e ishullit, duke e mbajtur gjallë traditën.

Kythira Ferry Port

Kythira, Është një ishull tradicionale që nuk ka turizëm masiv ose komercializimin dhe prandaj mbetet i natyrshëm dhe të qetë. Megjithatë çdo vit tërheq turistë që kërkojnë pushime të qeta dhe të gëzojnë ishullin e Afërditës. Ka shumë mundësi, të zbuluar fshat i bukur, të pushojnë në plazh, të shijoni kuzhinën e shijshme ose të gëzojnë një koktej të ftohtë në bar plazhi.

Ishulli gjendet në pikën ku takohet Egje nga deti Jon dhe është më afër Kretë se fqinjin e saj më të afërt Jon, Zakynthos. Kjo është një destinacion popullor pushime në mesin e athinasve dhe edhe për emigrantët grekë-Australian që kthehen në tokën e tyre amtare në muajt e verës për të shijuar plazhet e saj shumë të paprekura. Por Kythira është lënë pas dore nga një luzmë turisteve Evropës veriore duke e bërë atë një pikë tërheqëse ndalimi off për të pavarur ishull-hoppers.

Ishulli ka një aeroport me fluturime të përditshme Olympic Airways për dhe nga Athina. Ka tragete dy herë në javë nga porti kontinentale e Pireut (koha udhëtim 6.5 orë) dhe në muajt e verës nuk janë lidhje të rregullt traget midis Kythira dhe portin Peloponezit të Gythio. Ka gjithashtu një transferim drejtimin në mes të Agia Pelagia, në këndin verilindor të ishullit, dhe Neapoli në Peloponez (vetëm anija një orë udhëtim larg). Nga qershori deri në mes të shtatorit ju mund të marrë një Flying Dolphin nga Pire të reja, portin e dytë Kythira së Diakofti, të vendosura në mes të shumë më poshtë bregun lindor të ishullit.

Për të marrë maksimumin e ishullit ju do të duhet të punësojë një makinë apo skuter për shkak se shërbimet e autobusëve publike janë pothuajse jo-ekzistente. Kythira është rreth 30 kilometra në gjatësi dhe 18 kilometra të gjerë me një peizazh të shkretë, malor mbushur me disa fshatra tradicionale 40. Me vetë vendosur tuaj të rrotave që ju do të jetë në gjendje për të marrë në korsi dredha-dredha që criss-kalojnë në ishull, të gjeni plazhe të largëta dhe të eksplorojnë vendet e lashtësisë Kythira-së.

Ka me të vërtetë vetëm një qendër turistike për të folur për - bukur Kapsali në fund jugore të ishullit që është ku shumica e vizitorëve të zgjedhin për të qëndruar. Është një vend piktoresk, i vendosur prapa dy gjiret ranore dhe neglizhohet nga kalanë mbresëlënëse shekullit 13th Venedikut e Hora, kryeqytetin e ishullit.

Vetë Hora është në një vend dramatike u ulën në një kreshtë, një pjerrta dy kilometrash ngjiten nga Kapsali. style cikladik shtëpitë e bardha me grila blu janë të grumbulluara në një kodër kurorëzuar nga madhështore "Kastro" ndërtuar gjatë shekujve të 13th dhe 15th. Ka pamje spektakolare deri në Kapsali port dhe në ishull paarritshëm të Avgo (që do të thotë vezë), reputedly vendlindja e perëndeshë e dashurisë dhe pjellorisë Afërditë. Sipas legjendës, perëndeshë u ngrit nga uji dhe e bëri Kythira shtëpinë e saj pas Zeus disi zjarrtë tredhur të atin Cronos dhe e hodhën në det në këtë vend shumë.

Në perëndim veri të Hora ka tre manastire sited në mënyrë dramatike të cilat janë edhe me vlerë një vizitë në qoftë se ju keni transportin tuaj. Kapitali shkatërruar e ishullit mesjetare, Paleohora, gjithashtu zë një vend të lë pa frymë - është e vendosur në maje të kodrës në krye të një gryke me një rënie të lehtë 100 metra në tre anët. Qyteti i fortifikuar është ndërtuar në mes të kodrave, të padukshme nga deti, me qëllim të veçantë të mbrojtjes së ishullit nga piratët plaçkitës. Por ajo u zbulua dhe u shkatërruan nga pirate famëkeq Barbarossa në 1537.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kythira garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kythira Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion LANE Deti Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kythira. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kythira, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kythira traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kythira makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kythira tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Kythira jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kythira në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kythira dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel