Kythnos Ferry

Kythnos pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Kythnos pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Kythnos të Milos, Serifos, Sifnos, Lavrion dhe Pire.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Kythnos në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Kythnos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Kythnos, Milos, Serifos, Sifnos, Lavrion dhe Pire me ANEK apo tragete Blue Star Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kythnos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Kythnos Ferry
me ANEK apo Blue Star Ferry Line për anijet me vela nga Kythnos të Milos, Serifos, Sifnos, Lavrion dhe Pire në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Kythnos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Kythnos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Kythnos

Kythnos (Thermia) është një Island mjaft i vogël pushime greke ndodhet në Cyclades perëndimore dhe një zgjedhje e mirë për të vizituar qoftë se Island Hopping.

Nuk ka asnjë aeroport në ishullin Megjithatë udhëtarët kanë një shërbim mjaft të mirë në dispozicion traget nga Pireaus - dy superfasts dhe anijet e makinave normale.

Fqinjët më të afërt ishull të Serifos dhe Kea janë vetëm një udhëtim të shpejtë traget larg - me Sifnos, Syros, Kimolos dhe Milos të gjitha mjaft të ngushtë, si dhe marrjen e disa ose të gjitha prej tyre e përkryer për një pushim mjaft kompakt ishull hopping.

Mos harroni se ju nuk mund të blejnë biletën tuaj, kur ju të merrni në një Ferry grek kështu që duhet të rezervoni online në paraprakisht. Gjithashtu vini re se anijet superfast mund të shumë të rezervuar deri sidomos të premteve dhe të dielave. Nuk është një kabinë të vogël informacioni vetëm së bashku nga kalatë në port - edhe pse kjo është hapur kohët janë disi të ndryshueshme.

Kythnos është i njohur edhe në nivel lokal si Thermia - në një kohë Loutra ishte një destinacion shumë i popullarizuar për njerëzit të cilët dëshirojnë të përdorin spa dhe burimet e nxehtë të vendosura atje.

Kythnos Tragete

Kythnos është menduar të ketë 50 plazhe të mira, 30 prej tyre arritshme me skuter; pjesa tjetër me parashuta. Ose varkë. Ose këmbë. Në Loutra, një qytet spa në NE, athinasit mblidhen për të marrë ujërat, i tunduar sa duket nga fakti se restorantet e saj janë personel nga kamerierë çastit të mjaftueshme për t'i bërë ata të ndjehen krejtësisht në shtëpi; për fat të mirë ju nuk keni nevojë për të qëndruar atje dhe ne sugjerojmë ju nuk e bëni. Merichas është një port fjetur me një plazh me rërë të pranueshëm dhe të gjitha autobusë dhe udhëtime anije verore fillojnë këtu.

Chora, megjithatë, u ulën në një kodër, është një zbulim, një fshat i këndshëm i rrugëve të ngushta, sheshe të vogla dhe restorante çuditërisht të sofistikuara të cilat e bëjnë atë vend fun për të qëndruar - ecin drejtë nëpërmjet saj dhe të ju vijnë të më reklamohen Wind Park - e cila nuk do të thotë vendasit janë veçanërisht të prirur për fryrje, vetëm se ishte një vend i mirë për të vënë disa shtylla flapping për të kapur fllad.

Ka shumë plazhe, sidomos Apokrousi dhe Kolonia, pak më shumë se 3km larg. Në të vërtetë ajo është një ishull i mrekullueshëm për të eksploruar për plazhet e shkreta, disa me taverna. Pikëpamjet nga shpinë drejtimin jug nga qyteti interesante e vjetër të Dryopida janë frymë-marrjen.

Getting Ka

Portë Aeroporti është Athina. Për Kea kokë në jug të Milos aty pranë, Serifos, Sifnos, Lavrion - kjo nuk është shërbyer nga Pire; marrin autobusin ose të punësojë makinën tuaj, të përzënë në Milos, Serifos, Sifnos, Lavrion, me makinë për në traget dhe jashtë në stacionin e parë, Kea. Për Kythnos ka tragete nga të dy Milos, Serifos, Sifnos, Lavrion dhe Pire. Për Serifos dhe Sifnos ka tragete të shpejtë nga Pire.

Ky grup ka qenë gjithmonë shumë popullor me grekët vetë, me shumica e turistëve tradicionalisht kufizuar veten në Sifnos, më i madh, edhe pse Serifos është ngadalësuar zënë hapin. Kea dhe Kythnos janë, sipas mendimit tonë, dukshëm nën-vlerësuarat dhe duhet të jetë në listën e çdo amator island grek. Ne po përpiqemi të bëjmë pak tonë! Është e çuditshme se ky grup, i afërt në kontinent dhe në mesin e lehtë dhe më e shpejtë për të arritur, duhet të kishte mbetur më pak vizituar se fqinjët e tyre më të mirë të njohur në lindje.

Çfarë duhet të Shiko & A

Kythnos është një ishull për të relaksuar, kështu që të sjellë libra të mirë dhe veshje snorkelling. Ju gjithashtu mund të vizitoni banjot ngrohtë në Loutra dhe madje edhe të merrni një masazh.

Ju gjithashtu mund të vizitoni: -

Loutra ( "Banja") është një fshat i vogël ku ka puse të nxehtë, reputacion për ujërat e tyre shëruese që nga lashtësia.

Chora është kryeqyteti i ishullit, dhe është një fshat piktoresk në stil mesjetar. Këtu, ju mund të vizitoni kishën e Trinisë.

Driopis është gjithashtu një fshat shumë të bukur, me rrugë tipike dredha-dredha dhe atmosferë hedhur-mbrapa. Nuk është një muze i vogël folklorit këtu.

në Kanal nuk është një kishë e vogël, kushtuar Shën Marisë, me ikona të fuqive shëruese.

plazhet

Në Kythnos ka një plazhe disa të mira këtu që ju mund të ecin ose të marrë në barkë për të. Episkopi dhe Apokroussi janë shumë të mirë, por ju gjithashtu mund të qëndrojnë në port Merichas qoftë se ju dëshironi.

Jetë nate

Ka disa bare në ishull, dhe ju do t'i gjeni në chora, Loutra dhe Merichas. Atmosfera e tyre është hedhur-mbrapa dhe miqësore. Publiku i ri zakonisht preferojnë Merichas.

Ushqim

Ju do të gjeni disa taverna në CHORA dhe Merichas. Djathi Kopanisti është bërë në ishull dhe një vlerë të provoni. Ka edhe disa vende për të ngrënë në Kanal, Driopis dhe Episkopi.

pazar

Në CHORA ka disa dyqane që shesin tekstileve handpainted në ngjyra të bukura, lëkurë dhe objekteve të drurit, si dhe qeramika. Ju gjithashtu mund të blej predha formuar cuditerisht - një gjë e bukur për të dekoroj banjo tuaj me.

Getting Rreth

Ka disa lidhje të autobusëve në ishull që lidh fshatrat dhe port. Ju gjithashtu mund të marrësh me qira një biçikletë me motor, ose të marrin anije që shkon në disa nga plazhet çdo ditë

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Kythnos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Kythnos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë ANEK tonë të ulët në dispozicion apo Blue Star Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Kythnos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Kythnos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kythnos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Kythnos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Kythnos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Kythnos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Kythnos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Kythnos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel