La Maddalena Ferry

La Maddalena pasagjerëve dhe Car Tragete

La Maddalena çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga La Maddalena në Palau.

Krahaso gjithë La Maddalena në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion La Maddalena makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga La Maddalena, Palau me Enermar Anijet apo tragete Di Maio Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

La Maddalena Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book La Maddalena Ferry
me Enermar Anijet apo Di Maio Ferry Line për anijet me vela nga La Maddalena në Palau online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj La Maddalena pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një La Maddalena trageteve çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About La Maddalena

La Maddalena është një ishull ndodhet në pjesën veriore të Sardenjës në Itali. Ishulli nuk është shumë e rëndë populluar dhe është një pjesë e krahinës së Ogliastra. Kjo është një komunë dhe qyteti më i madh në ishull është qyteti i La Maddalena.

Ishulli është mjaft i njohur për plazhet e saj të bukur dhe ka një terren shkëmbor. Ka disa rrënojat e lashta dhe disa fortifikimeve që janë ende lënë në ishull.

E vetmja mënyrë për të arritur La Maddalena është me anije apo tragete nga Palau apo kontinent italiane. Anije të mëdha dhe anijet nisen çdo disa minuta nga disa destinacione në Itali.

Tragetet nuk do të marrë shumë kohë për të arritur La Maddalena nga Palau. Mjaft e anije me motor të niset për ishullin nga destinacione të tjera përgjatë bregdetit. Biletat janë shumë të lira dhe nuk ka marrë kohë për të arritur në ishull. Megjithatë, gjatë orëve të pikut dhe timings zyra pikut anijet kanë tendencë për të marrë shumë të mbushur me njerëz dhe të bëjnë të vështirë për të marrë bileta. Opsioni më i mirë është për të shmangur orët e pikut dhe udhëtojnë në raste të tjera.

La Maddalena Ferry Port

La Maddalena ka pësuar shumë ndryshime emrin: romakët e quajtur atë Ilva, Fussa dhe BUCINA dhe në Mesjetë ishulli ishte i njohur si "Bicinara" para se të dhënë emrin e Santa Maria Magdalena në shekullin 16th. Pas kësaj ajo më në fund u bë e njohur si La Maddalena.

Arkipelag Maddalena, është i njohur nga dëshmitë arkeologjike që janë zënë në kohët parahistorike, por historia e tij e shkruar fillon me Perandorinë Romake.

Me rënien e Perandorisë Romake ishujt janë braktisur plotësisht deri në shekullin e 12th, kur ai u zgjodh nga murgjit benediktinë themeluar komunitete të vogla atje. Ishujt kanë qenë objekt i një debati midis Republikave të Pizës dhe Genoa në shekullin 12th.

Në 1584 të gjitha manastiret në ishujt u shkatërruan nga një prej bastisjeve osmane. Në XVII barinjtë shekullit filloi të sjellë kopetë e tyre për ishujt në muajt e dimrit.

Vendndodhjen e saj në ngushticën e Bonifacio, përmes të cilit shumë të trafikut detar duhet të kalojë, e ka kthyer arkipelag në një pozicion strategjik ushtarak. Në 1767 ajo u pushtua nga Savoy-Piedmontese. Bërthama e qytetit aktuale të La Maddalena doli më pas.

Në 1793 një ekspeditë franceze, në të cilën Napoleon Bonapart morën pjesë, unsucsessfully u përpoq për të zënë ishullin. Kjo ishte eksperienca e parë luftarake të Napoleon Bonapart. Gjatë gjithë Napoleonit Wars Admiral Goratio Nelson përdorur arkipelag i La Maddalena si një bazë për flotën e tij në veprimet kundër francezëve.

Një bazë është vendosur këtu nga Regia Marina italiane (Royal Navy) në 1887. Në 1943, gjatë Luftës së Dytë Botërore, Benito Mussolini u mbajt për pak kohë burgosur këtu.

Nga 1972 përmes 2008, ka pasur një bazë të NATO-s në ishullin e afërt të Santo Stefano. Baza e NATO-s të vendosur një kazermë italiane marinës dhe kjo ka shërbyer si port në shtëpi për disa tendera nëndetëse të marinës amerikane gjatë viteve, duke i dhënë fund me largimin e USS Emory S. Toka, që të vendosur të lundronte për në portin e saj të ri në shtëpi e Bremerton, Washington. Baza Detare të SHBA mbyll zyrtarisht në janar 2008, duke i dhënë fund vit praninë 35 amerikane në La Maddalena.

Gjatë periudhës në të cilën ushtria amerikane kishte një prani në ishull, ngjarja më i rëndësishëm ndodhi në tetor 25, 2003 kur nëndetësja USS Hartford ngeci në rërë me fuqi të mjaftueshme për të konsiderueshme të dëmtojë rudders saj, hidrolokator dhe elektronike.

La Maddalena tani jep emrin e saj në një Park Kombëtar italiane e vendosur në arkipelag.

 


Më të mirë në dispozicion La Maddalena trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee La Maddalena Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Enermar Tragete ose Di Maio Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga La Maddalena. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj La Maddalena trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta La Maddalena traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin La Maddalena makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin e La Maddalena trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të La Maddalena jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga La Maddalena në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të La Maddalena dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel