Las Palmas De Gran Canaria Ferry

Las Palmas De Gran Canaria Passenger dhe Car Tragete

Las Palmas De Gran Canaria çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Las Palmas De Gran Canaria në Arrecife, Cadiz, Porto Rosario dhe Sta Cruz de la Palma.

Krahaso gjithë Las Palmas De Gran Canaria çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Las Palmas De Gran Canaria makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Las Palmas de Gran Canaria, Arrecife, Cadiz, Porto Rosario dhe Sta Cruz de la Palma me tragete ACCIONA Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Las Palmas De Gran Canaria
Tragete Çmimet e biletave Rezervime &


Biletat Book Las Palmas De Gran Canaria Ferry
me ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Las Palmas De Gran Canaria në Arrecife, Cadiz, Porto Rosario dhe Sta Cruz de la Palma në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Las Palmas De Gran Canaria pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Las Palmas De Gran Canaria çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas është qyteti më i madh dhe kryeqyteti i Gran Canaria në të njëjtën kohë. Ajo është e vendosur në pjesën veri-lindore të ishullit, në afërsi të drejtpërdrejtë të Oqeanit Atlantik, në mes të dy gjiret simpatik dhe plazhet e bukura të krijuara atje: Playa de las CANTERAS dhe Playa de las Alcaravaneras.

Las Palmas për shkak të vendndodhjes së saj të privilegjuar të siguruar lidhje të përsosur në ishujt fqinje, dhe Evropë dhe Afrikë. Për të vendosur këtu Puerto de la Luz - portit më të madh dhe më të rëndësishëm të ishullit, çdo ditë arrijnë transportuesit të mëdha me dërgesat e ushqime të freskëta dhe të tjerët produkteve esenciale, dhe një herë në javë arrin traget nga Cadiz (Transmediterranea), duke sjellë këtu turistët kryesisht të reja.

Po aq e lehtë është për të marrë këtu nga aeroporti Aeropuerto Gando, i cili ndodhet vetëm 20 km në jug të kryeqytetit. Në qytetin kryesor ka dy stacionet e autobusëve (Estación de Guaguas): një në Parque San Telmo dhe e dyta në Parque Santa Catalina. Në sajë të tyre ju mund të merrni praktikisht kudo. Autobusët e gjelbër, i quajtur Guaguas, ju merr në pjesët e tjera të ishullit, ndërsa ata të verdhë (Guaguas Municipales) ju ndihmojë të lundruar nëpër Las Palmas.

Las Palmas De Gran Canaria Ferry
Las Palmas de Gran Canaria

Pasi të keni zbuluar ishullin e bukur të Gran Canaria, kryeqyteti i Las Palmas vendosur në pikën më veriore është një "duhet" në listën tuaj të vendeve për të vizituar. Qyteti është lehtë i kapshëm nga shërbimi jashtëzakonisht të pastër dhe efikas me autobus nga të gjitha pjesët e ishullit. Nga Catalina Santa Parque në Las Palmas, të marrë të verdhë të hapur-topped Turistike Tour Bus për të parë shumë tërheqjet qytet ka për të ofruar. Nuk është diçka për të gjithë, por së pari një histori pak sfond ....

Më 24th qershor 1478 qyteti u themelua nga Juan Rejon, i cili ishte kreu i Ushtrisë Kastilianisht. Ushtria pushtuar njerëzit vendës e Canaries, një fis të thjeshtë të njohur si Guanches, dhe shtyrë ata të ndryshojnë emrat e tyre në spanjisht dhe të konvertohet në katolicizëm. Njerëzit të cilët ishin kapur dhe nuk do të përputhen me kërkesat e reja janë shitur si skllevër në Valencia dhe Seviljes. Të tjerët ikën në male dhe ka bërë shtëpitë në shpella, shumë prej të cilëve ende zgjedhin të jetojnë në shpella sot, edhe pse ata nuk jetojnë jetë mjaft të tilla themelore, duke pasur të gjitha të këqijat mod e televizioneve ekran plazma dhe mikrovalë! Regjistruar Popullsia fundit i Las Palmas është rreth 377,000 e cila është vetëm gjysma e popullsisë së përgjithshme të Gran Canaria.

Tremujori historike - Muzetë dhe Monumente
Në 1492 Christopher Columbus lundroi në portin gjatë udhëtimit të tij të parë në Amerikë dhe më pas përsëri në rrugën e tij për në Spanjë kontinent dhe qyteti krenohet me një muze që mban emrin e vendit ku ai kaloi natën, Casa Columbus, të vendosura në qarkun Vegueta . Vegueta është ende lulëzuar si zonë historike të qytetit dhe është shtëpia e shumë muzeve dhe monumenteve si Kapelën e San Antonio Abad, Qendra Atlantik e Artit Modern, Katedralja, Pallati Episkopale dhe Muzeu Kanarie për të përmendur vetëm disa.

Pazar në Las Palmas
Nëse pazar është ajo që ju bëni më të mirë, zona fqinje e Triana duhet patjetër të jetë në listën e vendeve për të shkuar. Me është labirint pedestrianized e rrugët plot dyqane të stilit butik ju mund të 'shop' til ju bie ", por kur ju keni nevojë për pije sigurohuni që ju të ndaluar në një nga kafenetë e rrugës për pije dhe tapas para se të nisej përsëri. Nëse ju preferoni të bëjë të gjitha pazar tuaj nën një çati, atëherë vizitoni Las Arenas Qendra Tregtare e cila është e plotë të dyqaneve të famshme brand name. Kreu për Avenida Mesa y Lopez në rrethin Santa Catalina, ku ju do të gjeni dyqan kryesor departamenti Spanjës, El Corte Inglés, së bashku me disa dyqane të njohur në Mbretërinë e Bashkuar si Marks dhe Spencer. Shumë nga operatorët turistikë vendas të drejtuar shërbimet trajner me ajër të kondicionuar, duke rënë ju off dhe ringjallet ju deri në këto tre fusha kryesore.

Plazhet Las Palmas
Ka disa fusha plazh në Las Palmas, një kryesore qenë Las CANTERAS. Beachfront ka një shëtitore strehim sapondërtuar shumë bare dhe restorante të gjitha me pamje spektakolare e detit dhe duke ofruar një numër të mouthwatering ushqim-fare spanjisht dhe ndërkombëtare. Rëra është e ndryshme gjobë dhe ujërat janë bërë të cekët për adhurimin e përsosur e diellit dhe notit të sigurt. Plazhi i dytë më i gjatë në Las Palmas është Playa de Las Alcaravaneras e cila është e rrethuar në të dyja anët me vela klube, vela qenë një kalim kohe popullor në Gran Canaria. Las Palmas si një plazh turistik është përdorur kryesisht nga vendasit dhe njerëz nga kontinent Spanjë. Ka disa hotele të mesme dhe apartamente të dy në plazh dhe brenda vetë qytetit. Të huajt kanë tendencë të përqendrohen në vendpushimet në jug të ishullit.

Las Palmas Nightlife
Ka teatro shumë të përmendur individualisht në Las Palmas paraqitjen e të gjitha llojet e tregon duke përfshirë koncerte të muzikës live, musicals, komedi dhe valle. Zona rreth Parque Santa Catalina vjen gjallë me muzikë dhe rrugë artistë nga mbrëmja e hershme e deri në orët e hershme, ku çdo anëtar i familjes nuk gjenden, nga gjumi foshnjat për reminiscing grannies!

Karnaval në Las Palmas
Një pah e jetës Kanarie në fillim të çdo viti është kur Las Palmas pret karnaval pabesueshëm. Kjo është ekspozita më e mrekullueshme e ngjyrës bollshëm dhe argëtuese, ku pothuajse të gjithë Dons kostume veshje tebdil. Ngjarjet kryesore të fillojnë në zonën pedestrianized e Parque Santa Catalina ngritur me një fazë masiv për valltarë dhe akteve të ndryshme. Drag Mbretëresha final është mbajtur gjatë karnaval duke na kthyer disa vjet me thembra platformë asgjë nga dhjetë deri në tridhjetë inç të lartë. E saj vetëm në Las Palmas karnaval ju do të shihni një vallëzimi sirenë në stilts! Pas më nga emisioni palët në rrugë të filluar, ku revelers vazhduar gjatë dy-tri ditëve të ardhshme. Atmosfera është elektrike kështu që nëse ju jeni me fat të mjaftueshme për të vizituar Gran Canaria në fillim të vitit, të marrë nga parukë tuaj glittery dhe të bashkohen në me fun.


dispozicion Las Palmas De Gran Canaria garancia më e mirë traget çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Las Palmas De Gran Canaria Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Las Palmas De Gran Canaria. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Las Palmas De Gran Canaria trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Las Palmas De Gran Canaria biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Las Palmas De Gran Canaria makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Las Palmas De Gran Canaria tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Las Palmas De Gran Canaria jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Las Palmas de Gran Canaria në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Las Palmas de Gran Canaria dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda , Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel