Le Havre Ferry

Le Havre pasagjerëve dhe Car Tragete

Le Havre çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Le Havre në Portsmouth.

Krahaso gjithë Le Havre në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Le Havre makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Le Havre, Portsmouth me tragete LD Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Le Havre Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Le Havre Ferry
me LD Lines Trageteve për anijet me vela nga Le Havre për Portsmouth internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Le Havre pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Le Havre traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Le Havre

Le Havre është një qytet port në gojën e Seine, në Channel anglisht ose në frëngjisht "la Manche".

Le Havre është francez për "port". Historikisht, Le Havre ka qenë gjithmonë port për në Paris, me mallrat e transferuar ka mes transoqeanik anijeve dhe anije të cilat shkojnë në Paris nëpërmjet Seine.

Enden nëpër rrugët e qytetit bregdetar të Le Havre, ju mund të falet duke menduar ju do ngecur në një post të harruar të bllokut lindor. All zhdukur por duke Luftës së Dytë Botërore bombardimeve, qyteti u rindërtua tërësisht nga arkitekti belg Auguste Perret pas luftës.

Ndërsa kjo nuk është ndoshta një vend që ju do të duan të emigrojnë për të, Le Havre është ende vlerë një vizitë, si një nga shembujt më të mëdha të planifikimit të pasluftës. Është një qytet të çuditshme dhe kaq të çuditshme interesante - të listuara nga UNESCO si një Site Trashëgimisë Botërore - dhe sofistikuar André Malraux fine-artit muze është ndër më të mirat në Normandi.

Le Havre Ferry Port

Qendra e qytetit është e mbuluar eaily në këmbë. Një shërbim i autobusit lokal shkon rregullisht rreth qytetit. Port traget dhe stacioni i trenit janë një shëtitje të shkurtër nga qendra e qytetit dhe autobusë të kandidojë në këto rrugë. Me qira një biçikletë për disa euro në zyrën turistike ose në autobus të parkuar përgjatë plazhit gjatë sezonit.

Le Havre Sightseeing

Qyteti është ndërtuar fillimisht me urdhër të François I në 1517 për të zëvendësuar portet e lashta të Harfleur dhe Honfleur, atëherë silting up, dhe emri i tij u ndryshua shpejt nga goja, duke sfiduar Franciscopolis të Le Havre - "The Harbour". Kjo u bë pas kryesore tregtare e bregdetit verior të Francës, prosperuar sidomos gjatë Luftës Amerikane e Pavarësisë dhe më pas, importimin pambuk, sheqer dhe duhanit. Në vitet e para të shpërthimit të luftës në 1939, ajo ishte shtëpia evropiane e oxhaku mëdha luksoze si Normandie, Ile de France dhe Francë.

Kisha e Shën Jozefit ishte një projekt i rëndësishëm i projektuar nga gusht Perret në rindërtimin e qytetit. Kulla i saj i gjatë është i veshur me xham ngjyrë kreditimit të brendshme një qetësi të veçantë.

Hotel de Ville (Town Hall) është i vendosur në një nga sheshet më të mëdha në Francë. Interoir ka informacion mbi qytet. Është e mundur të rritet kullë për pamje e vë jashtë qytetit.

Showflat, Projektuar nga projektuesi qyteti gusht Perret, tani është e hapur për shikimin publike.

Malraux Museum, Shtëpi grumbullimin më të madh impresioniste në Francë jashtë Parisit.

Qendra kulturore (Volcano) dizenjuar nga arkitekti Oscar Neimeyer është e vendosur në qendër të qytetit.

Shtëpia e pronarit (Përballë anijet) Një nga disa shtëpive të vjetra të cilat nuk janë shkatërruar gjatë Luftës së Dytë Botërore! Një shtëpi madhështore i kateve 5, dekoruar bukur dhe mobiluar në stilin e ndërtimit të saj (shekulli 18th), kur ai i përkiste familjeve të pasura. Një vizitë shumë interesante sidomos në qoftë se edhe ju vizitoni showflat Auguste Perret-së në City Hall Square treguar se çfarë ishte jeta ishte si në 50-së ... Ju do të kuptoni historinë komplekse të qytetit.

Natural History Museum ... Në një ndërtesë të vjetër i cili mrekullisht i shpëtoi bombardimet e tmerrshme në shtator 5th, 1944. muze interesante (falas!) shumë aktivitete për fëmijët!

Pranë tij, Cathedrale Notre Dame. Vizituar atë dhe të ecin rreth tij. Ju do të merrni një kontrast të dukshëm mes katedrales shekullit 15th dhe ndërtesave të ndërtuara në 50 së dhe 60-së rreth tij. Themelet e katedrales janë më të ulëta se ndërtesat e tjera, sepse ata janë ndërtuar mbi rrënojat e qytetit të vjetër.


Shumica e udhëtarëve traget kreu i drejtë nga porti i Le Havre sa më shpejt që trafiku do të lejojë për të shpëtuar një qytet që udhëzues kanë tendencë për të shkarkuar si mjerë, katastrofike dhe gjigant. Ndërsa kjo nuk është vendi më piktoresk ose të qetë në Normandi, megjithatë, kjo nuk është plandosem pashpirt urban paralajmërimet sugjerojnë, edhe në qoftë se port - më i madh në Francë, pas Marseille - ka marrë gjysmën e grykëderdhjen Seine, që shtrihet përtej mënyrë të qytetit.


Më të mirë në dispozicion Le Havre trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Le Havre Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion LD Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Le Havre. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Le Havre trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Le Havre traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Le Havre makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Le Havre tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Le Havre jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Le Havre në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Le Havre dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel