Leros Ferry

Leros pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Leros pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Leros për Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Patmos, Pire, Rodos dhe Syros.

Krahaso gjithë në dispozicion Leros çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Leros makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Leros, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Patmos, Pire, Rodos dhe Syros me tragete Blue Star Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Leros Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Leros Ferry
me Blue Star Ferry Line për anijet me vela nga Leros për Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Patmos, Pire, Rodos dhe Syros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Leros pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Leros biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Leros

Leros vendosur në mes Patmos Lipsi dhe Kalimnos në ishujt Dodekanezë.

Leros si shumica e ishujve grekë është një ishull i vogël lugina pjellore sandwiched në mes të kodra kodrina gjelbër, limane të thella dhe plazhet e bukura Leros topografia ka dhënë të rritet në shumë fshatra. Ajo fillon në bregdet dhe gradualisht ngjitet anët e kodrës, samiti i të cilit është e dominuar nga mbetjet e një kështjellë bizantine. Ende në këmbë sot janë mur qark dhe kisha e Zojës brenda saj.

Leros është një nga portet më të mëdha dhe më të mira natyrore në detin Mesdhe. A malor, ishull i gjelbër me shkëmbinjtë e lartë dhe shumë gjiret e vogla dhe fshatra, Leros është një vendpushim popullor pushime e cila ende e ka mbajtur pjesën më të madhe atmosferën e saj të vërtetë. Një nga arsyet është se ajo nuk është shumë e varur nga turizmi.

Shumë prej ndërtesave në ishull janë ndërtuar në stilin italian, por ju do të gjeni ato shtëpi të vogël në mënyrë tipike greke bardhë me dyer dhe dritare blu.

Leros Ferry Port
Historia Leros

Sipas mitologjisë, Leros ishte populluar fillimisht nga perëndeshës Artemis. Ajo kishte dërguar Calydonian derr për Aetolia, ku biri i mbretit Meleagros menaxhuar për të vrarë atë. Duke zemëruar perëndeshë, ai u vra, dhe motrat e tij u goditën me hidhërim. Artemis pastaj i ktheu ata në pula dhe vënien e tyre në Leros e cila ishte aq pjellore ata gjithmonë do të ketë ushqim.
Sipas një mit. Mbreti i parë i Leros ishte Thessalos, i biri i Herakliut.

Arkeologët besojnë se banorët e parë të ishullit ishin popuj nga Azia e Vogël dhe Feniki. Ajo mori pjesë në Luftën e Trojës, dhe luftuan persët nga ana e Athinës në shekullin e 5th pes. Ajo ishte vendosur më pas nga maqedonasit dhe romakët.

Ashtu si në rastin e më të ishujve grekë, Leros ishte torturuar nga sulmet e vazhdueshme pirate gjatë Mesjetës, dhe për 300 vjet që i përkiste manastirit e Patmos. Kalorësit e Shën Gjonit nga Rodos mori ishullin në 1319, dhe Leros u pushtua më pas nga turqit në 1522. Në shekullin 16th ajo ishte pronë e venedikasve për një kohë të shkurtër.

Burrat e Leros luftuar shumë gjatë luftës së Pavarësisë që shpërtheu në 1821. Për disa vite ai ishte i lirë, por Protokolli i Londrës pastaj kthyer atë përsëri në turqve në 1830. Italianët vendosi ishullin nga 1912 dhe Leros nuk i është dhënë përsëri në Greqi deri në 1948. Ishte gjatë kësaj pushtimit italian, kur shumë nga ndërtesat e sotme janë ndërtuar në ishull, duke i dhënë asaj stilin italian shumë janë të befasuar për të gjetur këtu.

Leros ishte fusha beteja e një ofensive të madhe në 1943, kur forcat gjermane u përpoq të rimarrë ishullin nga forcat italiane, britanike dhe greke. Ishulli u bombardua rëndë për më shumë se një dhe një muaj e gjysmë nga 26 shtator deri në 16 të nëntorit, kur FinalY u pushtua nga forcat gjermane. Filmi "armët e Navarone 'ishte i frymëzuar ndoshta nga beteja e Leros, kjo është arsyeja pse ishulli fiction quhej Keros. Ishulli u bë bashkimi me Greqinë në 1948 si pjesa tjetër e ishujve Dodekanezë.

Çfarë duhet të Shiko në Leros

Një nga karakteristikat më të habitshme të Leros është Kastro e Virgjëreshës Mari (Panagia Kastrou) që kullat mbi kryeqytetin e ishullit Platanos. Ajo daton në shekullin e 11th, dhe ishte një fortesë për Kalorësve të Shën Gjonit. Këtu, ka edhe një muze me gjetjet nga periudha të ndryshme kohore, si dhe një kishë e vjetër.

Në Platanos qëndron katedralen e vjetër Agia Paraskevi. Vetë qyteti është e mirë për shëtitës rreth në, dhe shumica e shtëpive janë ndërtuar në 1800-së.

Në Alinda ju mund të vizitoni kishën e Agios Isidoros që ishte ndërtuar në majë të një tempulli të lashtë. Ekziston edhe një kështjellë këtu kulla Belenis e cila është e hapur për publikun, dhe ka disa gjen interesante nga ishulli, duke përfshirë edhe pjesë të luftanije Mbretëresha Olga që ishte zhytur këtu nga gjermanët në 1943. printer i parë i ishullit mund të shihet këtu.

Vetëm jashtë Partheni para aeroportit të Leros janë mbetjet e një tempulli të Artemis.

Në Xerokambos ju mund të vizitoni kishën e Panagia Kavouradina ( "The Virgin Mary i gaforret"). Legjenda e ka atë që një njeri peshkatar gjendet këtu, dhe u shërua menjëherë nga një pickim gaforre në dorën e tij. Në ëndërr i është thënë nga një grua e veshur në të zezë për t'u kthyer ikonën ku ajo u gjet, dhe kështu kisha u ndërtua. Xirokampos pranë janë rrënojat e një kështjellë prehistorike në Paleokastro. Mos shkoni në një vizitë në muzeun e luftës së Leros ndërtuar në një tunel të luftës në zonën e Merkia disa qindra metra në perëndim të portit të Lakki. Në muze ka armë, uniforma dhe sende të tjera nga lufta e dytë botërore.

Çfarë duhet të bëni në Leros

Nuk janë sportet e ujit në disa plazhe si era surfing dhe ski jet. Snorkelling dhe peshkimi nënujor është shumë popullor këtu dhe ka edhe tenis dhe gjykatat shportë topin. Ekziston edhe një festival në plazhin Alinda në gusht gjatë javës detare, në gusht 14 Panagia Kastrou festohet. Në Septemper është peshkatarët fest në Panteli me muzikë live tradicionale dhe peshk të lirë dhe të verës. Një tjetër festival është mbajtur në Gurna në korrik festivalin e Alonaris. Ju mund të shkoni në daytrips në Lipsi dhe ishujt e tjerë të vogla rreth Leros, ka një varkë Barbarosa që jeton çdo ditë në 11 jam nga Agia Marina dhe kthimit në 19.00 çdo ditë gjatë verës, çdo udhëtim përfshin not në plazhet me rërë të bardhë të vogël islets si Aspronisia, marathi ose Tiganakia dhe uzo lirë me meze. Në Lakki ka një kinema (Cine Konstantinos) dhe të gjithë filmat janë treguar në gjuhët e tyre origjinale me titra greke.

Plazhet Leros

Ka plazhe shumë në Leros. Më popullor dhe turistike është plazhi i Alinda. Më tej nga Alinda janë plazhet e Panagies dhe Dyo Lisgaria me restorante e bukur dhe kafenetë. Plazhi i Gurna në perëndim është një nga plazhet e pakta me rërë në Leros, në të njëjtën zonë janë plazhet e Kokali dhe Drymonas. Në Lakki janë plazhet e Koulouki me rërë dhe Merkies me pebbles. beach Vromoltho në lindje ka rërë në dy skajet, aty ju do të gjeni restorante dhe një kafe bar.The Plazhi i Xirokampos është një tjetër plazh me pemë marinës pjesërisht me rërë dhe guralecë. Në pjesën veriore të ishullit ndodhet plazhi i Blefuti disa qindra metra pas Partheni. Kjo është një plazh të bukur me pemë marinës dhe një Taverna bukur. Një tjetër plazh popullor është plazhi i Panteli. Nuk ju mund të notosh dhe të gëzojnë pamje e fshatit të peshkatarëve më tradicionale s në Leros. taverna të vogla, restorante dhe kafene, ku peshkatarët lokalë gëzojnë uzo, anije e tyre të peshkimit dhe rrjetat në një vend ku turizmi nuk e ka ndryshuar rrugën e saj tradicionale të jetës.

Leros Nightlife

A mos presin për të gjetur në Leros natës ishull parti si në Kos, Mykonos apo Santorini. Ka bare të muzikës dhe vende muzikë jetojnë. Shumica e natës është në Agia Marina, këtu ju do të gjeni shumë bare si Meltemi, Apothiki, Harama ku ju mund valle me muzikë greke dhe ndërkombëtare deri në orët e hershme të mëngjesit. Në Alinda ka edhe disa bare bukur si Alaloum dhe Cosmopolitan.
Panteli është një nga vendet më të popullarizuara për shëtitje natës si ajo ka shumë taverna e peshkut dhe restorante, si dhe një kafene të mrekullueshme Castelo në anën perëndimore të plazhit, ku ju mund të gëzojnë panoramë e fshatit me kokteje bukur, akullore dhe snacks, lokali organizon ngjarje muzikore me vallet lokale dhe muzikë në të gjithë sezonin e verës në mënyrë që ju mund të kontrolloni në shpallje lokale dhe postera. E drejta në anën tjetër të plazhit është një bar piktoresk muzikë ku ju mund të gëzojnë muzikë ndërkombëtar dhe kokteje fantastike të bëra nga dy pronarët britanikë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Leros garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Leros Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Leros. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Leros, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Leros traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Leros makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Leros tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Leros jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Leros në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Leros dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel