Lerwick Ferry

Lerwick pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Lerwick pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga LERWICK të Aberdeen dhe Kirkwall.

Krahaso gjithë në dispozicion LERWICK çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lerwick makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lerwick, Aberdeen dhe Kirkwall me tragete Northlink Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lerwick Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lerwick Ferry
me Northlink Ferry Line për anijet me vela nga LERWICK të Aberdeen dhe Kirkwall në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lerwick pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lerwick biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Lerwick

Lerwick, Kryeqyteti Shetland-it, e merr emrin e vet nga skandinav Leirvik vjetër që do të thotë gji baltë.

Strehuar nga Bressay, port natyror tërheq një gamë të gjerë të vizituar artizanale. Qyteti ka shumë për të ofruar vizitorëve dhe do të prezantoj me identitet Shetland-it. Lerwick u bë e rëndësishme relativisht vonë në historinë Shetland-it, duke u bazuar në tregti nga industria holandez harengë, vetëm duke u bërë kapitalin në shekullin 17th.

Në Freefield, Dock Hay ishte qendra e industrisë Shetland së peshkimit dhe anije e madhe e ndërtuar në Lerwick, barque North anglez, mori në ujë këtu në 1836. Dok është tani në shtëpi për Muzeun Shetland dhe arkivat.

Lerwick është qyteti i vetëm Shetland-it, me një popullsi prej rreth 7,500 - edhe pse rreth gjysma e njerëzve 22,000 ishujve "jetojnë brenda milje 10 e Burgh.

Lerwick Ferry Port
Historia Lerwick

Bressay Sound, shtrirje strehuar e ujit në mes të kontinentale të Shetland dhe ishullin e Bressay, tani duket një vend të dukshëm për një port. Por deri rreth 1625 ka qenë vetëm një kasolle pak këtu u mblodhën rreth një leir-vik, skandinav për "gjirin baltë".

Në qershor të çdo viti nga 1602 flota holandez peshkimit u mblodhën në Bressay Sound në ndjekje të emigrojnë harengë. Shetlanders ngritur kasollet e përkohshme përgjatë bregut të shëndoshë të tregtisë me holandezët. Festivali vjetor që pasoi u bë famëkeq për t'u dehur dhe imoralitetit. Një banor i devotshëm i Scalloway, kryeqyteti i Shetland në atë kohë, ka komentuar ", të neveritshmin e madhe dhe ligësisë kryer çdo vit nga Hollanders dhe popullit të vendit ..." Për shumë vite autoritetet këmbënguli se qyteti shanty që doli së bashku Bressay Sound çdo verës është djegur pasi holandezët ishte larguar.

Por, duke 1650 vendbanimi këtu ishte duke u bërë më e qëndrueshme, dhe qeveria ishte duke u bërë gjithnjë e më të shqetësuar me interes të holandisht në Bressay Sound dhe në Shetland në përgjithësi. Në kohën e Luftës së Dytë midis Britanisë dhe Holandës në 1665, shqetësimi ishte rritur mjaftueshme për të garantuar ndërtimin e një porti fort pamje Lerwick. Kjo më vonë u bë Fort Charlotte. Ajo është mbyllur tashmë nga qyteti, dhe me bonifikimin e tokës dhe ndërtimin e doke të reja, nuk është më dominuese bregdetare si dikur ajo e bëri.

Lerwick vazhduar të rritet rreth fort. Në zemrën e saj ishte Commercial Street, paralel me bregun dhe të rrethuar nga ndërtesa në të dy anët, si Stromness në Orkney. Qasja në det ishte nëpërmjet boshllëqet midis ndërtesave në anën seawards të rrugës, të cilat çuan në wharves individuale dhe kalatave. Një ndjenjë e si kjo dukej një herë mund të fitohet në fund në jug lindje të Commercial Street. Lodberrie, ndërtesa përtej Hotel Queens, është ndryshuar pak që nga 1700s.

Pasuria harengë solli lejuar një zgjerim të madh të planifikuar të Lerwick, u përqëndrua në Town Hall gjobë. Kjo është ndërtuar në 1884 në vendin më të lartë në dispozicion, me shpinë të saj në port dhe të përballet me qytet të ri. Deri në kohën Zetland u bë një qark ndarë nga Orkney, edhe në 1884, Lerwick ishte shtëpia e natyrshme për Ndërtesat Qarkut, të cilat janë ndërtuar pranë bashkia e qytetit.

Që në fillim të 1736 ishte e mundur të lundrojnë nga LERWICK në Leith, edhe pse rruga më e besueshme ishte nëpërmjet Hamburg! Nga 1750s një shërbim më të mirë kishte qenë themeluar, në radhë të parë për të eksportuar Shetland ponies për përdorim në miniera anglisht. Nga 1836 ka pasur një shërbim avullore në Aberdeen, dhe duke 1900 kjo gjithashtu i lidhur me Kirkwall dhe Leith. Deri 1901 popullsia e Shetland mbështetur në traget për shërbimet mjekësore, duke pritur për të shkuar për çdo trajtim që ata të nevojshme në infermieri Royal Edinburg.

Të 1970s ishin një periudhë e ndryshimeve të madhe për Shetland. Në një nivel simbolik, Zetland Këshilli i Qarkut bë Shetland Islands Këshilli në 1975. Dhe deri atëherë Shetland është shpejt duke u bërë qendra e bumit të naftës të Detit të Veriut me një terminal të madhe në ndërtim e sipër në Sullom Voe.

Si i vetmi qytet Shetland-it - dhe kështu Britanisë më veriore - Lerwick u bë fokusi i zgjerimit të madh. Port vazhduar të zgjerohet drejt veriut, dhe zhvillimin e gjerë të strehimit u zhvillua në perëndim dhe jug perëndim.

Zhvillimi më i fundit ka përfshirë ndërtesën e re rreth një pjesë të bregut të liqen të Clickimin. Kjo solli ndërtimit në rrethin e plotë Lerwick, për një ishull në fund jugore të liqen është shtëpia e Broch ruajtura bukur e Clickimin, fillimisht e ndërtuar disa vite më parë 3000: me një diferencë të madhe në ndërtesë të vjetër në zonë.

Lerwick i sotëm është një përzierje interesante e vjetër dhe të re. Kjo është një port i madh dhe të zënë duke punuar, dhe qëllim final për anijet Northlink të Kirkwall dhe Aberdeen. Tragete në destinacione të tjera në Skandinavi, Faroe dhe Islandën edhe vizitorë të rregullt, dhe Bressay Ferry operon nga këtu. Në fund në veri të portit është Bod e Gremista, një kabinë të peshkimit nga 1700s tashmë të hapura në verë si një muze.

Commercial Street dhe rrethinat e tij të mbajë një bukuri të parë rrallë diku tjetër këto ditë. Ajo ofron një gamë të gjerë të dyqaneve interesante të vogla dhe është edhe shtëpia e Qendrës Turistike LERWICK-së, një nga një afat më të mirë dhe më të dobishme ju jeni gjasa për të gjetur kudo në Skoci. Ngjitje ndonjë nga closses drejtimin deri kodër nga Commercial Street ju sjell në qytetin e ri, ndërsa në jug kep i KNAB jep pamje të shkëlqyer të Bressay dhe të gjithë të jugut, të reja, pjesë e Lerwick.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Lerwick garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lerwick Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Northlink Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga LERWICK. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Lerwick, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lerwick traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lerwick makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me LERWICK tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë LERWICK jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga LERWICK në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lerwick dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel