Lesvos Ferry

Lesvos pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Lesvos pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lesvos në Kios, Pire, Sigri, Kalymnos, Kos, Rodos, Samos, Karlovassi dhe Selanik.

Krahaso gjithë në dispozicion Lesvos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lesvos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lesvos, Kios, Pire, Sigri, Kalymnos, Kos, Rodos, Samos, Karlovassi dhe Selanik me Blue Star Ferries apo helen SEAWAYS tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lesvos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lesvos Ferry
me Blue Star Ferries apo helen SEAWAYS për anijet me vela nga Lesvos në Kios, Pire, Sigri, Kalymnos, Kos, Rodos, Samos, Karlovassi dhe Selanik në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lesvos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lesvos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Lesvos

Lesvos ose Lesbos qëndron ndër ishujt e Egjeut veri-lindore dhe në afërsi të kontinent turke. Lesvos është relativisht e izoluar nga ishujt e tjerë grekë me të afërt për çdo shënim, Chios në jug dhe Limnos në veri, si disa larg.

E madhe dhe e bukur, Lesvos është e treta ishulli më i madh grek, pas Kretës dhe Evia dhe ka, në pjesë të paktën, kishte shtrirë krahët e saj të gjerë për të përqafuar tregun turistik paketë. Lesvos gjithashtu ka aeroportin e vet që mund të marrë fluturime të rregullta çarter kështu ishullin nuk duhet të mbështetet në anijet për të sjellë në biznes.

Banorët e ishullit Lesvos gjithashtu kanë një identitet krenar shënuar nga tradita e gjatë kulturore dhe që ka ndihmuar kalit kërkesat më downmarket të turistëve turisteve.

Tërheqjet kryesore turistike të Lesvos janë peisazhi përshtypjelënëse të ndryshme, fshatrat çuditshëm kodër dhe disa plazhe të shkëlqyer.

Lesvos Tragete
Getting në Lesvos

Lesvos ka lidhje të mirë e udhëtimit me një aeroport të madh vetëm në jug të kryeqytetit Myttilini dhe tragetet përditshme nga Pire (Athinë). Më të mbërrijë nga fluturim çarter drejtpërdrejtë në Lesvos, ose në një fluturim të brendshëm nga Athina. Udhëtimet e trageteve janë të gjata dhe të lodhshme, me kohës së udhëtimit deri në 15 orë. Nuk është një traget i shpejtë në verë, por kjo merr rreth shtatë orë dhe të mbërrini pak pas mesnate. Pasi në Lesvos rrugët janë të mira, por ishulli është shumë i madh dhe makinave me qira është e rekomanduar.

Ka tragete të përditshme në Mytilini nga Athina (Piraeus). Tragetet kryesore janë operuar nga SHKP Lines dhe koha udhëtim është i gjatë, nganjëherë 12 orë në varësi barkë dhe ajo është zakonisht brenda natës. Anija lë Piraeus në mbrëmje dhe arrin në Mytilini herët në mëngjes, pasi e quajtur në Kios.

Në verë të lartë ka një traget i shpejtë nga Athina në Mytilini operohet nga helene SEAWAYS me një kohë udhëtim prej shtatë deri në tetë orë. SAOS vepron një shërbim nga Lavrio, në afërsi të Aeroportit të ri ndërkombëtar i Athinës, në Sigri në bregun perëndimor të Lesvos ku anijet të lënë për Kos.

Ka edhe trageteve lidhje në Selanik dhe Ayvalik (Turqi), si dhe për ishujt e tjerë grekë, si Kios, Ikaria, Kalymnos, Kos, Limnos, Mykonos, Rhodes, Samos, dhe Siros. Ka edhe disa shërbime të trageteve në Turqi (Ayvalik). Në sezonin e lartë ka anije çdo ditë, por shërbimi është reduktuar në dimër për të disa herë në javë në një mot të mirë. Kalimi nga Lesvos në Turqi merr rreth 90 minuta. Trageti ka marrë makina, por është mjaft i vogël aq prenotim paraprakisht është e rekomanduar.

oraret trageteve Summer nuk mund të konfirmohet deri në prill ose maj, dhe nuk është publikuar deri atëherë. Informacioni është aq i saktë si unë mund të bëjë atë, por theksohet se oraret e trageteve mund të ndryshojë në çdo kohë.

Qytete Lesvos dhe Fshatrat

Kryeqyteti i Lesvos është Mytilene (Μυτιλήνη), në fund në lindje. Një qytet i zënë si ajo përqendrohet në spital, në universitet, në port, aeroport, gjykata, prefekturën dhe selinë e tjera administrative.

Kalloni është i dyti në madhësi qyteti i, që ndodhet në qendër të ishullit, në veri të më e madhe e të dy gjiret (duke i quajtur "Gulf of Kalloni").

Molivos, Methymna lashtë (shkruar edhe si Mithimna), destinacioni më i rëndësishëm për një vizitor, për shkak të tërheqjet e saj: Kalaja Gattilusi dhe gjithë ruajtura arkitekturës tradicionale. Kjo është një nga dy mushkëritë e turizmit në Lesbos, një tjetër qenë Eressos.

Eressos është një qytet i vogël dale në jugperëndim duke hapur rrugën për në plazh me rërë, apo Skala Eressou, duke qenë kryesisht një vendpushim veror. Veçanërisht, fama e saj si vendlindja e Sappho tërheq disa (homoseksuale) çiftet lezbike, por ato përbëjnë një pjesë të të gjithë numrit të vizitorëve Eressos ', pasi ajo është një vend shumë i bukur për t'u bërë izoluar.

Plomari në bregdetin jug në mes të hapjeve të dy gjiret, është atdhe i të Ouzo, e njohur pije alkoolike greke.

Mandamados, Në verilindje, për traditën qeramike artit dhe produkteve të prodhuara në vend të qumështit.

Agiasos, Fshati piktoresk duke ngjitur mbi Olympos.

Rrugët në Lesvos janë përgjithësisht të mira, por ishulli është shumë i madh dhe malore dhe rrugët janë të rrallë të drejtë në mënyrë të makinës mund të jetë i mundimshëm. Nuk ka expressways, por rrugët janë zakonisht uncongested. Road mes vendpushimet janë të gjerë, por në qytete dhe fshatra që mund të ngushtë shumë shpejt dhe sipërfaqja mund të përkeqësohet.

 


Më të mirë në dispozicion Lesvos trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lesvos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferries apo helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lesvos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Lesvos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lesvos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lesvos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lesvos trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lesvos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lesvos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lesvos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel