Lille Eurostar

Lille pasagjerëve dhe Car Eurostar

Lille çmimet e biletave tren pasagjerësh, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për trenat udhëtojnë nga Lille në Ashford, Ebsfleet dhe Londër.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave Lille Eurostar në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave Lille dhe pasagjerëve Eurostar bileta udhëtojnë për në dhe nga Lille, Ashford, Ebsfleet dhe Londër me Eurostar trajnon online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lille Eurostar
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lille Eurostar
me Eurostar për trenat udhëtojnë nga Lille në Ashford, Ebsfleet dhe Londër online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion biletë çmimin e Eurostar.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur tuaj Lille pasagjer apo makinë Eurostar biletë, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Lille Eurostar biletë dhe rezervoni biletën tuaj Eurostar sigurtë në internet ju lutem, përdorni formularin Eurostar kohë reale prenotim në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj Eurostar, kur përfundimit rezervimin tuaj Eurostar biletë.

More About Lille

Zbuloni qytetin e ri dhe kulturore të Lille, ndikimi Flemish cilës mund të shihet jo vetëm në arkitekturën e saj, por edhe në natyrën jashtezakonisht gëzuar të banorëve të saj. Në vetëm një orë nga Londra, Lille është kryeqyteti i rajonit verior Francës, të shtrirë në kufi me pjesën flamand të Belgjikës.

Braderie de Lille është Fleamarket më i madh në Evropë dhe përfshin të gjitha llojet e ngjarjeve flokë dhe tubime.

Në mesin e shumë butiqe dhe dyqane në Lille do të gjeni librarinë më të madh të Evropës, e Furet du Nord, e cila ka mbi 7,000 metra katror të lexues i apasionuar qiellit dhe shpesh pret tubime kulturore, debate dhe ligjërata.

Sheshi qendror në Lille është emëruar pas General De Gaulle i cili ka lindur në Lille. Admirojnë fasadave dukshëm Flemish-ndikuar si ju shëtitje në mesin e arkadat dhe galeritë, dhe përmes oborrin e Vieille bursa, një perlë e vërtetë të arkitekturës flemisht shekullit 17th.

Trenat Eurostar Lille

Lille shtrihet në lidhje Bruksel-Paris-Londër. TGV dhe Eurostar Trenat ndalet këtu. Udhëtimi për në Bruksel merr pak më shumë se 30 minuta, në Paris rreth një orë, dhe në Londër rreth një orë dhe 25 minuta pas lidhjes së re të trenit me shpejtësi të lartë në Londër St Pancras e cila u hap në tetor 2007. Vjen në me traget nga Calais, lidhjet e trenit të drejtuar në mënyrë të drejtë rregullisht, edhe pse ajo mund të jetë e vështirë për të marrë herë sakta online. Udhëtimi zgjat rreth një orë e gjysmë. (SNCF website lejon një për të kontrolluar oraret e trenave) Lille është i lidhur edhe nga TGV (trenave të shpejtë) në Lyon (orë 3), Nantes (4 orë), Strasburg (orë 3.20) dhe Marseja (orë 5).

Nëse jeni të udhëtojnë nga Londra, Eurostar është alternativa më e mirë për të arritur Lille përmes Channel Tunnel dhe ajo do të marrë më pak se një orë nga Londra St Pancras Stacionin Ndërkombëtar të Lille me Eurostar. Nga Eurostar, që të shkojnë në Bruksel apo Paris Gare du Nord Station. Këto quhen Shërbimet e drejtpërdrejtë e Eurostar. Eurostar ju lidh me qindra destinacione të tjera evropiane të gjithë Evropën. London të Lille me Eurostar tren është mënyra më e lirë për të arritur Lille nga Anglia.

Kuriozitetesh Lille dhe Aktivitetet

Vieux Lille - Old Lille është përqëndruar rreth Place du Général de Gaulle me mbresëlënëse Vieille bursa, një shkëmbim tregtare e ndërtuar në mes të 1600s. Aty pranë është House Opera, mbresëlënëse brenda dhe jashtë, të cilat ju mund të vizitoni gjatë shfaqjeve të planifikuara ose gjatë ditëve të hapura.

Notre Dame de la Treille është selia e kishës katolike në Lille. Kisha filloi në 1854 por jo e përfunduar deri në 1999. Kisha është një përzierje e moderne dhe gothic, me një fasadë shumë moderne në kërkim përpara.

Citadel i Lille është një kështjellë Pentagoni-formë që ishte pjesë e murit të qytetit të Lille. Ajo është ndërtuar në 1668, pjesë e një fortifikimit masiv nga Marquis de Vauban, i cili fortifikuar 28 qytete në Francë për Louis XIV për të mbajtur jashtë spanjisht. Kalaja në Lille u quajt "Mbretëresha e pallatet" (Reine des citadelles) nga Vauban, dhe kjo është një nga pallatet më të dukshëm të dizajnuara nga Vauban. Kalaja ishte pjesë e një linjë të dyfishtë të qyteteve të fortifikuara të Gravelines, Dunkirk dhe Maubeuge-Rocroi, i quajtur pré Carré ( "fushë katrore"). Sot ajo është shtëpi për ushtrinë franceze.

Bashkia dhe kambanare është projektuar nga arkitekti Emile Dubuisson. Bashkia e qytetit është ndërtuar në 1930s, dhe kambanare (ora kullë) ishte ndërtesa e parë në Paris të jetë mbi 100 metra në lartësi.

 


dispozicion Lille Eurostar garancia më e mirë çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lille Eurostar Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Eurostar pasagjerëve dhe trenat e makinave biletë çmim në dhe nga Lille. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur biletën Lille Eurostar, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lille Eurostar lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lille makinave dhe pasagjerëve Eurostar bileta ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Lille Eurostar kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Eurostar Lille, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave dhe pasagjerëve Eurostar bileta për të dhe nga Lille në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit botëror të shpërndarjes në internet Eurostar biletë siguruar aftësinë për të librit mbi operatorët e mëdha evropiane 80 Eurostar përfshirë në Lille dhe mbi 1,200 rrugët e tjera Eurostar gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel