Limnos Ferry

Limnos pasagjerëve dhe Car Tragete

Limnos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Limnos në Lesvos, hios dhe Kavala, Rafinës, Pire, Aleksandropolis dhe Selanikut.

Krahaso gjithë në dispozicion Limnos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Limnos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Limnos, Lesvos, hios dhe Kavala, Rafinës, Pireut, Aleksandropolis dhe Selanik me Anek Lines, Blue Star Ferries dhe Flying Dolphin tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Limnos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Limnos Ferry
me Anek Lines, Blue Star Ferries dhe Flying Dolphin për anijet me vela nga Limnos në Lesvos, hios dhe Kavala, Rafinës, Pire, Aleksandropolis dhe Selanik në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Limnos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Limnos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Limnos

Limnos me një nga portet prettiest në Greqi, plazhet e bukura dhe piktoreske, fshatrat tradicionale paprekur nga turizmi modern-ditore, mezi përshtatet me çdo stereotipe Island greke. Ajo shtrihet ulët me kodra kodrina butë, një qilim harlisur gjelbër në pranverë që bëhet cracling verdhë-kafe në verë. Peizazhi është e pasur me fushat e grurit, scarerows quirky dhe koshere bletësh.

Limnos ishte i njohur që nga lashtësia për vineyiards e saj; Aristoteli shkruan për verë tradicionale të kuqe të ishullit, i prodhuar nga një larmi shumë të lashtë dhe unike e rrushit që ai e quajti Limnio (në vend të referuara si Kalambaki).

Ajo ishte ishulli i shenjtë i farkë zot hephaistos (Vulcan), i cili është adhuruar në malin Moschylus, e cila në kohët e lashta emetuar një avion zjarrtë e gazit asfaltik. kaluara vullkanik Sot Limnos 'është e dukshme në burimet e saj astringent nxehtë dhe shumë sulfurik Limnian Tokë, që gjendet në afërsi Repanidi, e përdorur nga kohët e lashta deri në pushtimin turk për shërimin e plagëve dhe dhimbje të stomakut.

Ka lidhje të shpeshta traget me Lesvos (Mytelene), hios dhe Kavallës dhe nga hydrofoil me Lesvos, Samos, dhe hios.

Limnos Island Ferry
Places për të vizituar në Limnos Island

Myrina (Kastro)
kryeqyteti i ishullit dhe port, është i njohur ndonjëherë si Kastro për kështjellën e romantike e saj e ndërtuar mbi kep shkëmbor në mes të bregdeti. Një kohë të gjatë Rruga kryesore petë nga porti komercial në jug, veshur me shtëpi dhe dyqane të ndërtuara në stilin trak me kopshte të vogla.

Ecin deri në kështjellë (Kastro) ofron një pamje të mirë mbi pjesën më të madhe të ishullit të ulët kodrina dhe përtej detit në Malin Athos. Themelet Kalaja datojnë në kohët klasike, kur ajo ishte vendi i një tempulli të Artemis. Muret janë ndërtuar në 1186 nga Andronikut Komneni I, pastaj rindërtuar substancially nga venedikasit në shekullin 15th dhe turqit në fund të shekullit 16th.

Kalaja ndan ujore Myrina-së në dysh, plazhi port në anën jugore pranë portit komerciale dhe në veri, kryesore të gjatë me rërë Romaikos Yialos (plazh), me taverna dhe shumë e jetës së natës të qytetit. Off Romaikos Yialos, Muzeu Arkeologjik ka qenë kohët e fundit rinovuar për të nxjerr në mbledhjen e saj të shkëlqyer, duke plotësuar dhjetë dhoma me gjetjet nga Limnos. Ka gërmadha parahistorike nga Poliochne, zbulimet nga Hephestia, Hloi dhe Myrina.

Hephaistia
Një vend i lashtë, ishte qyteti më i madh dhe më i rëndësishëm në kohët klasike. Ajo është ndërtuar në 1000 dhe mbijetoi për më shumë se 2000 vjet. Hephaistia mori emrin e vet nga Hephaistos, zot e zjarrit e të punës metalike. Sipas mitologji, Hephaistos zbarkoi në Limnos, pasi u hodhën nga mali Olimp nga Zeus, rënia e lënë atë lame përjetë. Pjesa më e madhe e vendit mbetet unexcavated, por ka mbetjet e pakta të një teatër dhe një tempull i dedikuar për zot.

Kaspakas
Një fshat piktoresk 5 km larg nga Myrina. Këtu është plazhi zgjatur e Ait Janis me gurë të bukur të gjatë të ngushtë në një anë.

Kavirio (Hloi)
Në Kavirio (ose Hloi), në anën e kundërt të Tigani Bay, ka mbetjet e një shenjtërore të lidhur me kultin e Kabiroi në Samothraki. Tempull me bazat e shtyllave 12 dorik, e ndërtuar në rreth 6th-7th pes, ishte i përkushtuar për trake Afërditë. Nuk është një plazh më poshtë.

Kondias
Është një nga fshatrat më të mëdha dhe më të bukura të ishullit. Në Kondias ka një kodër e bukur me pisha, mullinj piktoreske erës, piktoreske guri shtëpi të ndërtuara dhe kishën e bukur të Agios Dimitrios me kambanare guri.

Kotsinas
Është një fshat peshkimi në Bournia Bay, 25 Km larg nga Myrina, me një kështjellë mesjetare.

Moudros
Është qyteti i dytë më i madh i ishullit me banorë 1100. Pasi kryeqytetin e Limnos, Moudros sot është një port komercial dhe peshkimi. Moudros Bay është konsideruar si një nga më të sigurta në Medditeranean.

Poliohni
Është vendi më i rëndësishëm arkeologjik në ishullin Limnos. Këtu arkeologët italianë zbuluan shtatë shtresa të ndryshme të qytetërimit, një në krye të tjera, që daton në kohë shumë të agimit. Qyteti neolitike daton dinastitë egjiptian, i Minoan Kingdoms e Kretës, dhe madje edhe nivelin më të hershme të Trojës. Muret dhe mbetjet e qytetit të ardhshëm më të vjetër (2000 pes) e cila është shkatërruar ndoshta nga një tërmet apo një tjetër fenomen gjeologjik dhe pretendon banjot më të vjetra në agean. Qyteti i tretë daton në epokën e bakrit, ndërsa në krye vendbanimi Bronxit ishte bashkëkohës me Mycenaeans. Afër Poliohni është manastiri braktisur i Agios (Shën) Sozon.

Repanidi
Është 25 Km larg nga Myrina. Këtu është Kalaja bizantine, e cila ka qenë e lidhur me Maroula Hero që luftohen kundër turqve në shekullin e 15th. Ka kisha shumë të rëndësishme me ikona bizantine si Agios (Shën) Athanasios, Agios Georgios (Saint George) dhe Zoodohos Pigi. Jo shumë larg (2.5 km në veri perëndim) nga Repanidi është plazhi i Kotsinas.

 


Më të mirë në dispozicion Limnos trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Limnos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Anek Lines, Blue Star Ferries dhe Flying Dolphin pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Limnos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Limnos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Limnos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Limnos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Limnos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Limnos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Limnos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Limnos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel