Lipari Ferry

Lipari pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Lipari pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lipari në Napoli.

Krahaso gjithë në dispozicion Lipari çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lipari makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lipari, Napoli me tragete SNAV Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lipari Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lipari Ferry
me SNAV Ferry Line për anijet me vela nga Lipari në Napoli internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lipari pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lipari biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Lipari

Lipari isle është më e madhe e Ishujt Aeolian. Ajo shtrihet milje 22 nga Milazzo, që është lidhja e saj e natyrshme në kontinent.

Natyra e saj vullkanik është zbuluar nga ngjyrat e saj dominuese: e bardhë e pomice-gurë të shpërndara në të gjithë rreth bregdetit dhe e zezë e xham vullkanik të Castellaccio Vecchio.

Ishulli i Lipari është ideale për trekking. Ka shumë rrugë në ishull nga të lehtë për nivel të vështirë. Niveli i vështirësisë varet nga të sezonit. Disa këngë janë shumë të vështirë apo gati e pamundur për të ndjekur gjatë verës për shkak të nxehtësisë. Ka harta të blerë në Lipari, por dikush duhet të pyesni njerëzit lokalë për të gjetur disa nga gjurmët.

Lipari ka plazhe spektakolare dhe brigjet befasues grisura muret e të cilave rritet precipitously nga poshtë deti. Përveç qytetit të Lipari ka katër fshatra më shumë në ishull: Canneto, Acquacalda, Quattropiani dhe Piano Conte.

Lipari Ferry Port

Ishulli i Lipari është ideale për trekking. Ka shumë rrugë në ishull nga të lehtë për nivel të vështirë. Niveli i vështirësisë varet nga të sezonit. Disa këngë janë shumë të vështirë apo gati e pamundur për të ndjekur gjatë verës për shkak të nxehtësisë. Ka harta të blerë në Lipari, por dikush duhet të pyesni njerëzit lokalë për të gjetur disa nga gjurmët.

Një shëtitje të shkurtër drejt greminës mund të bëhet në rrugë nga Quattropani në Acquacalda në anën veriore të Lipari. Kjo mund të bëhet edhe gjatë verës dhe merr rreth 45 minuta. Ju shijoni pamje të Salina dhe ishujt Aeolian veriore gjatë kësaj shëtitje.

Nga kaolinë minierën e vjetër mes Pianoconte dhe Quattropani është e mundur të ecin në banjë termike e San Calogero, ose në fshatin Quattropani. Downhill pranë detit është shkatërrimi i një kullë Caraçen dhe metra larg fifthy është e mundur të ecin poshtë në clifs zi për një dush.

A këto për shëtitjet gjatë pranverës. Nga Marina Corta ka një udhë deri në Monte Gallina dhe Monte della Guardia. Ju të arritur në anën perëndimore të ishullit dhe do të gëzojnë të dy Faraglioni nga kokë. Ju jeni në gjendje për të arritur në rrugë që ju merr nga observatori vulcanologic para Vulcano, përsëri në qytet Lipari. Ju duhet të bëni këtë e rritjes pasdite vonë gjatë verës. Gjatë pasdites, në verën e vitit ju mund të bëni një shëtitje nga kisha e Santa Lucia në Lipari në Valle Muria, plazh në anën perëndimore të Lipari.

Lipari është baza më e mirë-pajisur për ishullin-hopping, me shumë vende për të qëndruar, hani dhe pini.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Lipari garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lipari Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lipari. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Lipari, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lipari traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lipari makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lipari tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lipari jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lipari në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lipari dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel