Lipsi Ferry

Lipsi pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Lipsi pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lipsi në Patmos, Leros, Rodos dhe Pire.

Krahaso gjithë në dispozicion Lipsi çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lipsi makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lipsi, Patmos, Leros, Rodos dhe Pire me tragete Flying Dolphin hydrofoils online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lipsi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lipsi Ferry
me Flying Dolphin hydrofoils për anijet me vela nga Lipsi në Patmos, Leros, Rodos dhe Pireut në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lipsi pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lipsi biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Lipsi

i heq është një nga ishujt më të vogla që gjenden në pjesën veriore të zinxhirit Dodekanezë që shkon deri në bregun perëndimor të Turqisë. Lipsi shtrihet midis ishujve më të mëdha të Kalymnos dhe Samos dhe përfitimet në masë të madhe nga një port të mirë natyrore dhe nga të qenit në një rrugë kryesore të trageteve.

Vizitorët mund të shkarkojë të gjitha raportet e vjetëruar e 'gomar-powered' Lipsi të cilat sugjerojnë se nuk ka trafik motor këtu. Vizitorët do të dodging Scooters, jo gomarët, që nga rrugët e ishullit u përmirësuar.

Port i madh ka pësuar edhe një riorganizimit të madh dhe zgjerimin në mënyrë që të akomoduar vizituar të flotillas jaht verës që tani e bëjnë Lipsi një stacion domosdoshmëri-make në rrugën pushime me vela.

Lipsi Island është shumë i vogël - vizitorët mund të ecin praktikisht ndonjë nga plazhet në një ditë - dhe tani është e kaluar me një rrjet të shtigjeve dhe rrugëve, mirësjellje e sasive të mëdha të BE-së t'i japin para.

Lipsi Island Ferries

Sheshi është qendra e jetës lokale dhe pemët akacies së bashku nga njëra anë të sigurojë një sfond tërheqës për tavolina Taverna. Dyqanet e fshatrave janë të gjitha brenda ecin disa sekondash dhe rrugët e ngushta janë praktikisht të trafikut të lirë, me përjashtim të tricycles e ofrimit dhe skuter pashmangshme.

Nuk është një plazh të bukur qytet i rërës së mirë, i ndarë nga port nga një gadishull dhe për këtë arsye të pastër. Një minibus i shërben dy plazhe të tjera më të njohura: një në Platys Yalos në veri është e vendosur në një krah encircling mbrojtur atë nga Meltemi dhe me një Taverna konsiderohet shumë pamje atë. Tjetri është një seri e gjiret ranore në Katsadia, edhe me Taverna detyrueshme, me pamje të bukur në jug deri në Leros dhe Kalymnos.

Kënaqem, lindore, gjysma e ishullit ofron ecur mirë dhe plazhet me rërë të shkreta; NW të ishullit fton në këmbë më sfiduese. Caiques ofrojnë udhëtime ditore, me ndalesa not, në shtatë islets të rrumbullakta Lipsi, si dhe të gjithë në Patmos. Hydrofoils dhe anijet të bëjë të mundur për të vizituar Leros, Agathonisin dhe FOURNI, por kontrolloni oraret!

Së bashku porti i vogël dhe në fshatin në krye të kodrës vizitori do të gjeni shumicën e akomodimit lokale në Lipsi, Hotele, dhoma dhe apartamente. Në taverna të vogla dhe kafenetë ju do të gjeni shijshme lokale. Shiko për produktet vendore, përkatësisht trumzë mjaltë (i prodhuar në mënyrë tradicionale), verë, djathë, produktet e qumështit (djathë touloumotyri, versioni lokal i gjizë quajtur mizithra) dhe rrush.

Gjithashtu të gjendet në treg: pëlhura tezgjah-endura, qilima dhe "fookadia" (pouches leckë e përdorur për tendosje djathë). Udhëtime ditore dhe cruises janë të organizuara për të dhe rreth islets përreth, ndërsa ato të tipit lëvizës do të gjeni rrugë të ndryshme për të çojë ata në disa pika me të vërtetë skenik. Nëse ju udhëtoni nga Rodos ose Kos ju mund të përdorni në baza ditore e Dodekanissos catamaran.

Lipsi nuk ka lidhje të përditshme me tragete nga Athina kështu që ju mund të merrni atje ose nga Patmos apo Leros. Gjatë verës ka një herë në javë me lidhje ishullin Cyclades e Mykonos me anije traget Milena nga Leros.

 


Më të mirë në dispozicion Lipsi trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lipsi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Flying Dolphin hydrofoils pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lipsi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Lipsi trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lipsi traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lipsi makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lipsi trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lipsi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lipsi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lipsi dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel