Lismore Ferry

Lismore pasagjerëve dhe Car Tragete

Lismore çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lismore në Oban dhe Port Appin.

Krahaso gjithë në dispozicion Lismore çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lismore makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lismore, Oban dhe Port Appin me tragete Caledonian MacBrayne (Calmac) Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lismore Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lismore Ferry
me Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry për anijet me vela nga Lismore në Oban dhe Port Appin në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lismore pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lismore biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Lismore

Lismore është një ishull ndodhet në liqen Linnhe në bregun perëndimor të Skocisë. Ajo është shërbim nga një traget makinë nga Oban dhe një traget pasagjerësh nga Port Appin.

Vetëm 7 milje me traget makinë nga Oban dhe një të thjeshtë minuta 5 kalimit nga traget pasagjerësh nga Port Appin, ajo është një nga më të arritshme e ishujve Argyll.

Lismore, Të gjatë, të ngushtë, të ulët-gënjyer dhe pjellore, ulet mjeshtërisht në liqen Linnhe në fund në jug-perëndimore të Glen Madhe.

Ishulli është i qetë dhe i paprishur, dhe i rrethuar nga të gjitha anët me pamje mahnitëse malore, nga Ben Nevis në veri (të mbuluar me dëborë në dimër) dhe kodrat GLENCOE, e rrumbullakët, në një drejtim të akrepave të sahatit, te Ben Cruachan, kodrat e Mull në jug dhe Morvern në perëndim.

Lismore Island Ferry far

Lismore Ishulli është i kalonte në histori, histori veçanërisht fetar, ka qenë selia e Peshkopëve të Argyll, me një kishë Katedrale, që daton nga shekulli 13th, pjesërisht mbijetuar në Kishën e sotme e Shën Moluag.

Si dhe të kishës, ka një shkollë fillore, një zyrë dyqan / pas, a Hall publik dhe shtimi tona më të fundit krenar, një çmim-fituese Gaelic Muzeu Trashëgimisë dhe kafe. Muzeu, plus shtëpi e rindërtuar croft, duhet të shihet për të fituar një kuptim më të mirë të historisë së ishullit.

Lismore ka shumë histori për të treguar të gjithë rrugën nga kohët parahistorike deri në verifikimin dhe Luftës së Dytë Botërore.

Shoqëria Historike Lismore hapi Gaelic Muzeun e ri Trashëgimisë (Ionad Naomh Moluag) në mars 2007. Kjo ndërtesë qëllim të ndërtuar shtëpi një ekspozitë (Tel: 0163 760030) dhe një kafe me ballkon (Tel: 01631 760 020).

Kjo është ngjitur në tigh Iseabal Dhaidh e cila është një vilë tradicionale të shekullit 19th vonë. tarifë pranimi. Hapur për vizitorët gjatë muajve të verës (mbyllur të dielave). Tel: 01631 760257.

Nuk janë mbetjet e shumta të lashta historike në ishull, duke përfshirë shumë Bronxit Cairns dhe hekurit Mosha Duns. Tirfuir Broch - e cila mund të shihet nga Balnagown Croft - është një nga brochs mirë të ruajtura galleried Pictish në vend. Dëshmi e okupimit më parë u zbulua në Balnagown kur një gur neolitike ax-kreu u gjet daton nga 3500 pes

Parish Church Lismore (e njohur edhe si Katedralen e Ishujve) është e ndërtuar nga pjesët e katedrales origjinale të ishullit cila ishte djegur gjatë Reformimit. Varrezë ka disa varreve gjobë Mesjetare dhe është menduar të jetë vendi i varrimit të Shën Moluag që arriti Lismore nga Irlanda në 561 pas Krishtit dhe të ngritur atë që u bë një qendër e rëndësishme e murgjve.

Pavarësisht aksesit të saj ju do të ndiheni kur ju hap off traget që ju keni ardhur në një botë tjetër. Ka një ndjenjë të menjëhershme të paqes, për të pasur "mori larg". Pasi trafiku i trageteve është larguar, ka pak e shëndoshë, por thirrja e zogjve. Ajri është i pastër dhe intoxicating!

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Lismore garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lismore Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lismore. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Lismore, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lismore traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lismore makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lismore tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lismore jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lismore në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lismore dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel