Livorno Ferry

Livorno pasagjerëve dhe Car Tragete

Livorno çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Livorno në Barcellona, ​​Bastia, Golfo Aranci, Olbia, Palermo, Tanger Med, Termini Imerese dhe Valencia.

Krahaso gjithë në dispozicion Livorno çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Livorno makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Livorno, Barcellona, ​​Bastia, Golfo Aranci, Olbia, Palermo, Tanger Med, Termini Imerese dhe Valencia me Grimaldi Lines, Korsikë Tragete, Moby apo Grandi Navi Ferry Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Livorno Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Livorno Ferry
me Grimaldi Lines, Korsika Tragete, Moby apo Grandi Navi Ferry Line për anijet me vela nga Livorno në Barcellona, ​​Bastia, Golfo Aranci, Olbia, Palermo, Tanger Med, Termini Imerese dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Livorno pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Livorno biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Livorno

Porti i Livornos është një nga portet më të mëdha italiane dhe një nga portet më të mëdha në pellgun e Detit etrusk. Porti është gjithashtu një punëdhënës i rëndësishëm në këtë zonë, me më shumë se 15,000 punonjësit, të cilët ofrojnë shërbime për më shumë se 7,500 anijet çdo vit.

Livorno është një port i zënë dhe qyteti shtrihet në një seri të kanaleve të gjerë duke i dhënë asaj një atmosferë që është unik në Toscana. Ajo ka një treg të madh të ushqimit dhe disa të shkëlqyera restorante peshku dhe, përveç dëmeve të gjerë të luftës, ende ruan shumë pikë interesante të interesit të cilat së bashku rinumërimin katër-qindra vjet të qytetit të historisë.

Krahina përreth e Livornos, që shtrihen në jug, ofron një përzierje të vendpushimeve të pajisura mirë bregdetare dhe plazhet mahnitëse të egra me rërë. Larg nga bregu, peizazhi i butë kodrinor është e pasur me shumë qytete të vogla dhe fshatra të bukuri të madhe.

Populli i Livornos janë të njohur në të gjithë Italinë për natyrën e tyre dhe jo rebele dhe madje edhe anarkike. "Ejani në Livorno dhe të bëjë si ju lutem" shkon duke thënë, dhe nuk është sigurisht një element të së vërtetës në këtë.

Livorno Tragete

Livorno, Portë toskan në detin Mesdhe, përshkohet nga kanale dhe i vendosur në breg të detit.

Planifikuar si një qytet ideal në shekullin 16th, Livorno zbulon historinë e saj nëpër rrethe saj karakterizuar nga kanalet Medicean, të cilat janë ende të lundrueshëm, dhe me portin e saj, neglizhohet nga kulla dhe fortesa, duke çuar në qendër të qytetit.

Rreth mesit të shekullit të 19th, institucionet e para banje e Italisë u shfaq në Livorno. Kjo traditë vazhdon edhe në sajë të objekteve banje të qytetit, mikpritës dhe mikpritëse, të vendosura përgjatë shëtitores bregdetare që shtrihet për shumë kilometra në mesin e ndërtesave mbresëlënëse shekullit 19th-, vila në stilin Liberty dhe bimësinë e gjelbër: pisha, drunj dhe oleanders.

Ka shumë vende me interes nga ana e detit, të tilla si: Akademinë Detare, një shkollë trajnimi prestigjioze për oficerët e marinës italiane e themeluar në 1881, qytet Akuariumi, të Muzeut të Historisë Natyrore të Mesdheut, hipodrom Caprilli, një hundred- vendosjen vjeçar për të dalluar stinët rëndësishme kalë garash, dhe Terrazza Mascagni, e cila ofron një pamje të mrekullueshme mbi disa nga ishujt e arkipelag toskan: Elba, Capraia dhe Gorgona, aq sa Korsikë.

Vetëm përtej Livorno shkëmbinjtë rozë e çelët guri e Calafuria dhe Romito qëndrojë mbi një det të mahnitshme kristal-e qartë.

Kur sundimtarët e fiorentin Medici themeluar së pari në qytetin në-16th fund të shekullit, ata kaluan një seried të ligjeve të quajtur "Leggi Livornine" ftuar njerëz nga çdo race, feje apo sfond që do të vijnë dhe të popullojnë qytetin e tyre të sapo-ndërtuar port-side, edhe duke ofruar imunitet për ata me një të kaluar të dyshimtë. Kështu që është e vështirë për t'u habitur që popullsia rezulton ishte një ndryshme dhe të gjallë, që përmban një pasuri e kulturave, gjuhëve, dhe tregton.

Livornese e sotme janë një popull krijues, e përdorur për të marrë nga kur kohët janë të vështira. Ata janë të njohur për sensin e tyre të humorit irreverent, natyra e tyre i qetë dhe dashurinë e tyre të jetës në përgjithësi. Ndryshe nga qytetet e tjera toskan, Livorno është një vend ku askush nuk e mendjet në qoftë se ju nuk e di se Michelangelos tuaja nga Leonardos tuaj. Edhe pse qyteti nuk dëshiron për ndjekjet e kulturore, mund të miratojë një ritëm shumë më të relaksuar dhe të gëzojnë kohë e mirë dhe ushqim si edhe!

Ky cep i Toskanës, mes Livornos dhe Piombino, është quajtur Bregu etrusk.

Plazhet e bukura dhe e gjelbër mesdhetare ma-quis, në jug të Livornos, janë peizazhe të cilat janë vetëm ngatërruar pjesërisht me nga njeriu, por që të mbajë atë paqe dhe se bukuria e cila gjithashtu të stimuluar kënaqësinë e dijes. Ka habitatet e mbrojtura në oases, strehët kafshë të egra, parqe dhe rezervat që i japin strehim të ROE dhe dreri djerrë, badgers dhe porcupines, Falcons dhe flamingos.

Ka kodra të mbuluara në pyll dhe të ndërprera nga pallatet mesjetare, gjiret anashkaluar nga fshatrat e peshkimit joshëse. Kjo është një vend i cili nuk pushon të papritur. Dhe e cila ofron ide për pushime alternative në ajër të hapur, mbi seafloors populluara nga një shumëllojshmëri e madhe e peshkut, në dete plowed nga delfinët dhe delfinët shirita, në qendrat e vjetra të qytetit tepruar me monumentet dhe në vende të cilat kanë shënuar kapituj të rëndësishme të historia jonë dhe poezi: bulevardi i cypresses që frymëzuan Giosuè Carducci, fitues i çmimit Nobel në 1906 dhe poeti më i madh italian i kapërcyell të shekullit, formon qasjen ndaj Bolgheri.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Livorno garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Livorno Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Lines Grimaldi, Korsika Tragete, Moby apo Grandi Navi Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Livorno. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Livorno, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Livorno traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Livorno makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Livorno tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Livorno jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Livorno në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Livorno dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel