Lixuria (Kefalonia) Ferry

Lixuria pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Lixuria pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lixuria të Killini.

Krahaso gjithë në dispozicion Lixuria çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lixuria makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lixuria, Killini me tragete Jon Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lixuria (Kefalonia) Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Book Lixuria Tickets (Kefalonia) Ferry
me Jonit Ferry Line për anijet me vela nga Lixuria të Killini në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lixuria pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lixuria biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Lixuria / Kefalonia

Kefalonia është një nga destinacionet më të popullarizuara të Ishujt Jon dhe ishullin më të madh të grupit të vendosura në mes Lefkada dhe Zakinthos.

Kefalonia është e vendosur në bregun perëndimor të Greqisë, dhe ka një klimë të butë së bashku me plazhe të shkëlqyera.

Ishulli i Kefalonia ka shpëtuar turizmin masiv dhe kohët e fundit është përdorur për të filmuar mandolinë Captain Corelli-së, i vendosur në kohë lufte Kefalonia. Filmi, me Nikolas Cage, ishte një sukses i madh dhe kjo vihet Kefalonia mënyrë të vendosur në 'duhet të vizitoni "listën e destinacioneve

Ky Island greke ka shumë plazhe të mrekullueshme me rërë të imët dhe bruz, zbardhues-si, ujërat të veçantë në ishull.

Të tjerë e bukurive të saj të shumta janë fshatrat e tij piktoreske, Parku Kombëtar i tij në malin më të lartë (Mount Ainos) në të cilën një specie e rrallë e pyllit bredhi rritet dhe peisazhet frikshëm. Ky seksion ka gjithçka rreth ishullit.

Lixuria Ferry Marina

Kefalonia është një ishull i madh me pamje të ndryshme dhe dramatike. Ishulli ka shumë gjire të mrekullueshme dhe fole të cilat ndihmojnë për të formuar formën e saj të pazakontë. Vija bregdetare veriore shkëmbor ka, plazhe të vogla dhe të pastër me guralecë, ndërsa ata në brigjet jugore janë të gjatë dhe me rërë. Kefalonia është vetëm duke pritur për t'u eksploruar dhe me një rrjet rrugor të mirë ishull është ideal për ngarje. Për ata që preferojnë një ritëm më të ngadaltë, Kefalonia është një ishull i madh për ecje, çiklizëm dhe me kuaj. Me ishujt grekë të Lefkas, Zante dhe Ithaca afër, ju mund të marrë një traget, motor-anije ose jahteve për të eksploruar brigjet e Jonit. Apo ndoshta ju vetëm doni të lëshohem? Plazhet mahnitëse Kefalonia-së presin.

Kefalonia është më i madh i ishujve të Jonit dhe në mënyrë dramatike të ndryshme nga pjesa tjetër. Pasi votoi 10th në një kampionat botëror të bukurisë skenik, Kefalonia krenohet me disa nga plazhet më të mira të ishujve grekë. Është një ishull për t'u eksploruar. Së pari në listë duhet të jetë Shpella Kefalonia. Shpellat kanë qëndruar ftohtë gjatë mijëra vjet që ka marrë për të formuar multi-colored stalaktite dhe stalagmite që mbushin shpella.

Kefalonia është më malor se ndonjë ishull tjetër të Jonit me malin Ainos në jug me kulmin e saj e lartë - Megalos Soros - e cila arrin deri në 1626 metra. Mount Ainos është i mbuluar nga një specie shumë të rralla të dru qiparisi (Abies Cephalonensis). Lexoni më shumë në seksionin Kefalonia florës dhe faunës.

Kefalonia ka shumë gjire të mrekullueshme dhe fole për të formuar formën e saj të pazakontë dhe bregdeti shkëmbor ka të vogël dhe të pastër, guralecë dhe plazhe me rërë. Në bregdetin në veri-lindje të ishullit qëndron Myrtos Bay me rërë e saj mahnitëse të bardhë dhe plazhit me guralecë dhe deti tepër të thellë akuamarin. Nga këtu fshati i Asos është e dukshme - një fshat i vogël përfundojë në bazë të një gadishull kurorëzuar nga një kala të imponuar Venedikut. Më tej në veri fshati i Fiscardo ruan stilin e saj veneciane me një port të bukur veshur me caiques peshkimi, jahte luksoze dhe Cruisers përditshme. Kufiri në jug krenohet me disa plazhe shumë të mrekullueshme favorizuar nga breshka detare të cilat monitorohen nga afër nga një grup lokal për mbrojtjen e breshkave.

Ka shumë mënyra të ndryshme të drejtshkrimit Kefalonia: Cephalonia, Qefalonisë, Kefallonia, Kefallinia. Disa besojnë se ishulli i Kefalonia u emërua pas figurën mitologjike cephalus ndërsa të tjerë thonë se ajo rrjedh nga puna greke për kokë, 'kephalos' si ishull është më i madh i Ionians dhe është kreu thier fizik ose udhëheqës. Shumë familje lokale të Kefalonia kanë mbiemrat duke i dhënë fund në "egërsisht", dhe pothuajse çdo komunitet në Kefalonia ka një emër i dhënë fund në "ATA"

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Lixuria garanci çmimin e biletës

Shkarko Garancia Lixuria / Kefalonia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jonit Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lixuria. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Lixuria, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lixuria traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lixuria makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lixuria tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lixuria jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lixuria në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lixuria dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel