Lochboisdale Ferry

Lochboisdale pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Lochboisdale pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lochboisdale në Castlebay dhe Oban.

Krahaso gjithë në dispozicion Lochboisdale çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lochboisdale makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lochboisdale, Castlebay dhe Oban me Caledonian Mac Brayne (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lochboisdale Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lochboisdale Ferry
me Caledonian Mac Brayne (Calmac) për anijet me vela nga Lochboisdale në Castlebay dhe Oban në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lochboisdale pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lochboisdale biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Lochboisdale

Lochboisdale (Ose Loch Baghasdail) është ndërtuar mbi një kep projektimit në Loch Baghasdail strehuar mirë. Ajo është e njohur mirë si terminalin e tragetit në Castlebay në Barra dhe në Oban; dhe si rezultat është portë kryesore për South Uist.

Pak duket se ka ndodhur këtu deri bumit harengë në gjysmën e dytë të 1800s, kur është zhvilluar si një stacion të rëndësishëm të peshkimit. Ndoshta zhvillimi më i rëndësishëm ishte ndërtimi i një skelë vapor në 1880, dhe dy vjet më vonë ai u pasua nga Hotel Lochboisdale, sited përshtypjelënëse në kodër me pamje nga port dhe liqen.

Vetë fshati zhvilluar ngadalë në atë që ju shihni sot. Kisha Misioni pamje nga port është ndërtuar në 1905 dhe ka pësuar kohët e fundit rinovimin madhor.

Lochboisdale Tragete

Ashtu si Lochmaddy në Uist Veriut, Lochboisdale është vendosur në një kep të ngushtë, nga ku anijet punoj valët në Oban, Barra dhe Tiree. Ka disa objekte themelore këtu për të përfituar nga para se kreu jashtë, si një bankë, edhe pse supermarketi afërt është tri milje larg.

Një banor i dukshëm i zonës në 1930s ishte Margaret Fay Shaw, autori amerikan dhe muzikolog i cili bëri shumë për të regjistruar këngë dhe folklorin e South Uist. Nga 1950s Daliburgh, në perëndim të Lochboisdale, kishte fituar një shkollë, një spital dhe stacionin kryesor të energjisë South Uist-së, e drejtuar në naftë.

Nga 1953 steamers lidhur Lochboisdale me Oban, Castlebay, Mallaig dhe me Lochmaddy në Uist Veriut: një tregues se transporti me rrugë tokësore në Uists ishte ende e vështirë. Edhe pse Lochmaddy në Uist Veriut u shërbyer nga anijet aftë për kryerjen e automjeteve nga 1963, Lochboisdale kishte për të vazhduar me një shërbim vapor deri në ardhjen e roll-on, roll-off TM Iona në 1974. Sot shërbimi Oban-Castlebay-Lochboisdale është dhënë nga TM njeri i klanit dhe Zoti TM të Ishujve.

Lochboisdale i sotëm është përqendruar shumë në terminalin e trageteve të saj. Në vitet e fundit ndërtesat me pamje nga port janë redeveloped dhe tani paraqesin një fytyrë tërheqëse bardhë-harled në botë. Aty pranë është Qendra e re Tourist Information dhe një bankë.

Nëse jeni të vijnë ose të nisen nga deti (dhe shumica e vizitorëve në Lochboisdale janë duke bërë një apo tjetër) të mbajtur një sy jashtë në anën jugore të goja e Loch Baghasdail për ishullin e Calvay ose Calbhaigh. Ajo është shtëpia e një far automatike dhe të eshtrave të Caisteal Calvay, një kështjellë që datojnë që nga 1200s. Kjo ishte një nga Bonnie Prince Charlie (shumë) vende të fshehur në 1746, por kalaja ishte tashmë një shkatërrim nga atëherë. Edhe pse sapo arritur nga një rrugë e shtruar, ishulli tani është i arritshëm vetëm me anije.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Lochboisdale garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lochboisdale Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lochboisdale. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Lochboisdale, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lochboisdale traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lochboisdale makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lochboisdale tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lochboisdale jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lochboisdale në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lochboisdale dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel