Lochmaddy Ferry

Lochmaddy pasagjerëve dhe Car Tragete

Lochmaddy çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lochmaddy të UIG në Skye.

Krahaso gjithë në dispozicion Lochmaddy çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lochmaddy makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lochmaddy, Uig në Skye me Caledonian Mac Brayne (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lochmaddy Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lochmaddy Ferry
me Caledonian Mac Brayne (Calmac) për anijet me vela nga Lochmaddy të UIG në Skye në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lochmaddy pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lochmaddy biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Lochmaddy

Lochmaddy është një port traget në ishullin e Uist Veriut në Hebride e jashtme dhe është kryeqyteti i fshatit dhe vendbanim kryesor në ishullin e Uist Veriut.

Ajo është gjithashtu qëllim final për traget për Uig në Skye, i cili siguron lidhjen më të shkurtër për Uists nga kontinent Skoci. Lochmaddy ka një histori të gjatë. Emri origjinal i zonës ishte Cearsabhagh ose Kersivay, ndoshta duke pasur parasysh nga banorët skandinav deri në 1000 vjet më parë si një përshkrim të formës komplekse të gjirit.

Nga 1600s, Loch nam Madadh ishte emri në përdorim, një referencë për shkëmbinj në hyrje të liqen formuar si qen ", ose ujq 'kokat (madadh në Gaelic). Ndoshta përmendja e parë me të në formë të shkruar ishte një raport i liqen duke u përdorur si një bazë për piratët në 1616.

Ju mund të eksplorojnë fshat në këmbë, edhe pse kjo është një zgjidhje të shpërndara në mënyrë të drejtë dhe shpesh një rrugë të drejtpërdrejtë nga A në B nuk është e mundur për shkak të bregdetit.

Lochmaddy Ferry Terminal

Nuk ishte një mol në Lochmaddy nga 1703, dhe në 1802 një fshat peshkimi është ndërtuar këtu për të përfituar nga harengë shumta në ujërat e afërta. Në 1834 Lochmaddy mori rolin si qëllim final Veriut Uist për steamers nga Uig; një rol të zhvillohet më tej me ardhjen e trageteve të parë të automjeteve në 1963. Në 1985 një shërbim roll-off roll-on u prezantua, dhe nga 1989 një ditë të dielë filluar në këmbën Uig-Lochmaddy të këtij shërbimi, megjithë disa kundërshtime lokale.

Deri lidhjet traget 1996 Lochmaddy s në Uig në Skye dhe Tarbert në Harris kusht mjeti i vetëm i mjeteve transportuese në mes të dy pjesëve kryesore të Ishujve Perëndimor. Që prej ardhjes së Sound of Harris Ferry ky rol është zhdukur, por shumica e trafikut të nisej në jug nga terminalin jugor Sound of Harris Ferry në Berneray vjen nëpërmjet Lochmaddy anyway.

Një hotel i quajtur Taigh Chearsabhagh është ndërtuar në Lochmaddy në 1741 nga një tregtar lokal. Taigh Chearsabhagh më vonë është konvertuar në një shtëpi të parë, në 1995, del nga konvertimi si Muzeu mbresëlënëse dhe Qendra Arteve.

Një hotel i quajtur Taigh Chearsabhagh është ndërtuar në Lochmaddy në 1741 nga një tregtar lokal. Taigh Chearsabhagh më vonë është konvertuar në një shtëpi të parë, në 1995, del nga konvertimi si Muzeu mbresëlënëse dhe Qendra Arteve.

Hotel Lochmaddy është ndërtuar në 1864 për të akomoduar vizitorët që vijnë nga avullore të peshkut apo të xhiruar, dhe në një kohë në pronësi hotel anije 29 në lochs e saj të ndryshme të peshkimit. Sot ajo ende pret peshkatarët dhe të tjerët duke vizituar North Uist në dhomat e saj 15. Një Ardhja shumë më të fundit në skenën në Lochmaddy është e shkëlqyer Tigh Dearg Hotel. Emri vjen nga Gaelic për shtëpinë e kuqe, dhe arsyeja është e qartë kur ju shikoni në hotel. Tigh Dearg ofron strehim të rehatshme supreme dhe ushqim të shkëlqyer.

Në afërsi të Hotel Lochmaddy dhe terminalin e trageteve është Qendra e Informacionit Turistik, ndërsa mbrapa në drejtim të trupit kryesor të fshatit është ajo që duhet të jetë një nga bankat më të vendosura në Skoci. Lochmaddy gjithashtu ofron udhëtarët e buxhetit strehim hotel në Qendrën Outdoor Uist.

Lochmaddy është shtëpi për një numër të ndërtesave grevë përveç Hotel Lochmaddy, tigh Dearg Hotel dhe Taigh Chearsabhagh. Kisha është ndërtuar në 1891, ndërsa Gjykata Sheriff daton në 1875. Spitali, larguar pak nga pjesa tjetër e fshatit, u ndërtua fillimisht si një shtëpi të varfër në 1882, por mbyll në 2001.

 


Më të mirë në dispozicion Lochmaddy trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lochmaddy Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lochmaddy. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj traget Lochmaddy, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lochmaddy traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lochmaddy makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lochmaddy trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lochmaddy jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lochmaddy në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lochmaddy dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel