Losinj Ferry

Losinj pasagjerëve dhe Car Tragete

Losinj çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Losinj në Venecia.

Krahaso gjithë në dispozicion Losinj çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Losinj makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Losinj, Venecia me tragete Venezia Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Losinj Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Losinj Ferry
me Venezia Ferry Line për anijet me vela nga Losinj në Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Losinj pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Losinj biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Losinj

Ishull Lošinj është një pjesë integrale e viles Cres-Losinj e ishujve.

Grumbulli Lošinj përfshin, përveç Losinj, ishujt Unije, Ilovik, Susak dhe Vele Srakane si dhe shumë ishuj të tjerë të vegjël, të cilat në verë muaj paraqesin një strehë e vërtetë për romantiket dhe ata që duan të gëzojnë plazhe të bukura dhe kohë e mirë.

I gjithë bregdeti është praktikisht gumëzhimë me creeks shumë tërheqës dhe plazhet. Mali Losinj është destinacioni më i madh në ishull me edhe portin më të madh. Ajo është e vendosur të drejtën në fund të gjirit.

Në të kaluarën Cres dhe Losinj ishin të njëjta ishull, por që nga njeriu i bërë kanalit në OSOR dështuar ndarjen ishull në dy dhe tani janë të lidhura nëpërmjet një urë. Cres-Losinj ishte quajtur dikur Apsyrtides gjatë kohës romake, emri është i lidhur me heroit mistike Apsyrtu.

Losinj Ferry Port

Veli Lošinj është një qytet i vogël bregdetar ndodhet në jug të ishullit të Losinj në gjirin e Kvarner. Është shtëpi të bukura të vjetra prej guri, e rrethuar me parqe dhe vegjetacionit ekzotike, të flasim për traditë të pasur detar të qytetit. Në sajë të kushteve të favorshme klimatike Veli Losinj ka qenë prej kohësh një vendpushim i njohur shëndetësore.

Ka kaq shumë mundësi për sunbathing bukur dhe not. Ju gjithashtu mund të shihni të ashtuquajturit "të mirë" delfin, një banor i përhershëm i detit këtu. Klima e butë e zonës, deti kristal-e qartë, e gjelbër pisha e saj dhe bimësi mesdhetare, sigurojnë kushte ideale për relaksim total të trupit dhe mendjes dhe për të tërhequr një numër të madh të turistëve. traditën e saj të gjatë turistik dhe mikpritjen e ofruar nga njerëz vendas, bëjnë relaksim dhe gëzimin e pushimeve tuaja në një atmosferë romantike të mundshme.

Një nga më të popullarizuara të ishujve kroatë, Losinj është i njohur për bimësinë e saj harlisur gjelbër. Si Cres, ky ishull ishte gjithashtu nën sundimin e Venedikut deri 1797, edhe pse ajo u zbeh nga fqinji i saj. Ajo u rrit në më shumë rëndësi në Austro-Hungareze rregull, kur ai u bë një bazë të rëndësishme për ndërtimin e anijeve, dhe tashmë është duke u bërë popullore për turizëm.

Turistik kryesor është qyteti i Mali Losinj, port i të cilit është e thënë të jetë më e bukur në të gjithë Adriatikun. Zona turistike është përqëndruar rreth Cikat gjirit, e cila është e njohur për plazhin e tij dhe rrëshqitje në ajër të mirë. Qyteti i Veli Losinj është e qetë dhe nuk ka qasje të lehtë për të nga Mali Losinj.

Në arkipelag Cres-Losinj, një nga ishujt më të çuditshme është Susak. Ky ishull ka një popullsi të vogël prej më pak se 200 që flasin dialektin e tyre, e cila nuk kuptohet lehtë nga kroatët tjerë. Ajo është gjithashtu i veçantë për shkak se gratë shpesh vishen në një kostum me ngjyra, i përbërë nga një fustan të shkurtër, me ngjyra, bluzë të bardhë dhe dollakë kuqe.

Ka tragete të përditshme nga Rijeka në Mali Losinj (koha udhëtim 4 orë), si dhe në mes të Mali Losinj dhe ishujt përreth. Shih faqen e internetit Jadrolinija për detaje. Ekziston edhe një urë që lidh ishullin e afërt të Cres të Losinj - kanali ka vetëm 11m e gjerë!

Në korrik dhe gusht ka një shërbim catamaran nga Venediku (me një ndalesë në Pula) - ajo është drejtuar nga Venezia Lines.

Ka autobusë të përditshme nga Zagrebi në Mali Losinj dhe Veli Losinj, me një kohë udhëtim prej rreth 6 orë. Shih faqen e internetit Autotrans për oraret.

Ka një numër i hoteleve (1 për 4 yll) në Mali Losinj, Veli Losinj dhe Nerezine. Banesë private është gjithashtu në dispozicion. Shih Akomodimi tonë në seksionin e Losinj për më shumë.

Zyra turistike në Mali Losinj është në Riva losinjskih kapetana 29, 51550 Mali Losinj, Tel / Fax: 051 231 884 ose 051 231 547 Email: tzg-mali-losinj@ri.hinet.hr

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Losinj garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Losinj Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Venezia Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Losinj. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Losinj, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Losinj traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Losinj makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Losinj tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Losinj jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Losinj në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Losinj dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel