Lubeck Ferry

Lubeck pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Lubeck pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Lübeck në Riga, Shën Petersburg dhe Ventspils.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Lübeck në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Lübeck makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Lübeck, Riga, Shën Petersburg dhe Ventspils me tragete Trans Rusia Express online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lübeck Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Lubeck Ferry
me Trans Rusia Express për anijet me vela nga Lübeck në Riga, Shën Petersburg dhe Ventspils në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Lubeck pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Lübeck biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Lübeck

Lubeck është një qytet port i vendosur në bregdetin në veri të Gjermanisë në tokë Schleswig-Holstein.

Lubeck ndodhet në pjesën veriore të vendit, në mënyrë që qyteti nuk ka pasur një mundësi për të ndërtuar shtëpitë, kishat dhe katedralet bërë nga gëlqerorë. Ky material është shumë popullor për shkak të tendencave të modës në arkitekturën gotike. Megjithatë, mjeshtrit lokale gjetur zgjidhje - ata kanë përdorur tulla të thjeshta në ndërtimin e fasadave gotike dhe harqe. Për shkak të këtij fakti në ditët e sotme turistët mund të shohim shembuj të mëdha të artit gotik dhe të gëzojnë duket e mahnitshme të ndërtesave të ndërtuara në mesjetare. Ndër ndërtesa të tilla janë të Lubeck Katedralja, Spitali i Shpirtit të Shenjtë, Town Hall me një fasadë të ngritur gdhendur, kisha e Shën Pjetrit, dhe pamjeve shumë të tjera.

Si një port Baltik e cila kishte pasur një vend të favorshëm gjeografik, Lubeck u rrit me shpejtësi gjatë periudhës mesjetare. Qyteti u themelua në shekullin e XI, kur ajo është ndërtuar në vendin e kalasë sllave.

Lübeck Tragete

Lubeck, Pasi ish "Mbretëresha e Lidhjes Hanseatike", është sot një qytet modern mbyllur me mure historike. Nuk ka arsye të mirë për të qenë krenar për këtë, si UNESCO e ka shpallur ansambël paprekur e kishave, shtëpi tregtarit, magazina dhe rrugica të vogla të ngushta në pjesën e qytetit të vjetër të trashëgimisë kulturore world's. "Letërsia Botërore dhe trashëgimia kulturore world's" - ky slogan bukur kombinon thesaret kulturore Lubeck's me njëri-tjetrin. Jo vetëm që mund fryma e vjetër e Lidhjes Hanseatike ende të ndihet në Qytetin e Vjetër, por ju gjithashtu mund të imagjinoni protagonistët e romaneve të tilla të famshme si Profesor Unrat, Tonio Kroger dhe Buddenbrooks këmbë nga. Përveç Thomas dhe Heinrich Mann, i cili sigurisht që i përkasin në mesin city's bijtë më të mira të njohura, shumë artistë kanë jetuar dhe punuar këtu gjatë shekujve: piktori dhe sculpturer Bernd Notke, lojtari organ Dietrich Buxtehude, autori Ida Boy-Ed, poeti Emanuel Geibel dhe Gunter Grass, i cili ka qenë vetëm kohët e fundit i dha çmimin Nobel për letërsi. Politikani dhe Çmimit Nobel të Paqes fitues Willy Brandt ka lindur në Lübeck në 1913. Ai thoshte "Unë gjithmonë kryer një pjesë të Lübeck brenda meje, kudo që unë kam për të shkuar".

Zemra e Lübeck është Town saj Vjetër, i rrethuar nga lumi trave në perëndim dhe nga lumi Wakenitz në lindje. Shumë korsi të ngushta dhe alleys janë të veshur me shtëpitë e vjetra të qytetit me fasada të kuqe me tulla dhe mbresëlënëse Gables shkallëzuara dhe të tjera artistike, dhe ka një nxitim të këndshme çdo ditë këtu. Qytetin e Vjetër nuk është vitrinë dekoruar për turistët, por qendra kulturore, politike dhe sociale të Lübeck. Town Hall mbresëlënëse është ende në përdorim - ky është vendi ku Senati mblidhet dhe ku konferenca e qytetarëve të zhvillohet. Një zonë për këmbësorë fillon këtu, ku rrugët e city's njohura tregtare janë veshur me shtëpitë e qytetit nga gotik, Rilindjes, barok dhe periudha klasike, të cilat janë vënë nën një qëllim ruajtjen. Të gjitha kishat kryesore mund të gjenden në Qytetin e Vjetër: St. Marien, e Dom (katedrale), Shën Petri, Shën Aegidien, Shën Jakobi. naves tyre 7 tashmë të përfaqësuar pasurinë Lubeck's në mesjetën e hershme, dhe ata ende dominojnë horizontin city's. Stiftshöfe, të cilat janë themeluar nga tregtarët e pasur, gjithashtu i përkasin Pamjen e qytetit dhe janë të njohura vetëm si më parë. Përveç moshuar zonjat vetme, studentë të rinj kanë marrë për të qëndruar këtu, edhe pse "epidemi turistike" vjetore është konsideruar ndonjëherë pak e një telash.

Të gjitha muzetë e mëdha janë të përhapur në të gjithë qytetin e vjetër: St. Annen muze, Behnhaus, Muzeu Kisha e Shën Katherinen, shtëpi Buddenbrook, Mbledhja Etnologjik, Muzeu Shkencor dhe Mjedisit, Muzeu i teatrit të kukullave dhe Porta e Holsten.

Koberg në veri të qytetit gjithashtu i përket qytetit të vjetër. Ajo është e rrethuar nga ndërtesa mbresëlënëse si Heiligen-Geist-Hospital, Shën Jacobi, disa shtëpi të bukura rinovuar qytetit dhe Schiffergesellschaft. Përkundër të gjitha përpjekjeve dhe një të re, por disi "diskutueshme" zbukurim, nuk është pranuar nga vendasit e cila shpjegon se pse ai nuk është shumë i gjallë.

Malerwinkel poshtë katedrale është shumë më popullor. Ka shumë rrugica të ngushta dhe oborret rinovuar në këtë fushë, si dhe bare dhe restorante përgjatë trave Epërme janë veçanërisht të zënë gjatë muajve të verës. Mysafirët vlerësojmë këto vende strehuar dhe e di se ata mund të kapur rrezet e para të diellit në pranverë këtu. Kolegji i Muzikës zhvendos këtu disa vjet më parë, dhe ju shpesh mund të dëgjoni koncerte bukur kur dritaret janë të hapura. Miqtë e pikat kryesore arkitektonike të lëvduar Große Petersgrube, pasi ka shembuj të bukur të townhouses veriore evropiane nga gotik, barok, Rokoko, vonë barok dhe periudhës Classic këmbë të ngushtë së bashku. Në Holsten urë, përballë Salzspeicher vjetër (magazina kripë), anijet nisen për turne të Harbour, kanaleve dhe të qytetit.

Kohët e fundit, njerëzit janë bërë të vetëdijshëm për Lubeck's Harbour bukur mes Holstentorbrucke dhe Hubbrucke përsëri, ku vela anijet Oldtime të kujtojnë ditët e vjetër, kur anijet e Lidhjes Hanseatike përdoret për të shtrihen këtu për të marrë të mallrave apo të ofruar mallra në depot pranë. Kjo është ajo ku Mbretëresha e zemrës League's përdorur për të paund, ky është vendi ku city's pasuria dhe fuqia e kishte origjinën e tyre. Biznesi i tregtimit ka lëvizur në pjesë të tjera të portit, por depot e bukur e vjetër ka mbetur dhe ata të krijojnë një ambient të veçantë këtu. Në Drehbrucke shtrat anijet në Travemünde largohet. Port shërben si një mjedis për të dy Festivalin e qytetit të vjetër dhe të bijës më të ri të dashurisë paradës Berlin: Lubeck's Miqesi-palë.

Duke u përballur me qytetin e vjetër në perëndim është Wallhalbinsel mes Stadtgraben dhe Stadttrave. Kjo është e prerë në dy pjesë. Në pjesën jugore hotelet e mëdha si SAS Radisson Hotel senatori dhe Mövenpick Hotel kemi gjetur vende ideale prapa argjinaturave me fazën e hapur, dhe Muzikë dhe Kongresi Hall ka shtyrë mënjanë alternative skenën - "Walli". Në pjesën veriore të vjetra hedh magazinimit të kuqe mund të gjenden në Wallhafen dhe Hansahafen. Wood është i ngarkuar kryesisht këtu, dhe e ardhmja e portit të vendosur në mënyrë ideale vis-à-vis Qytetin e Vjetër është duke u diskutuar me kujdes për momentin.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Lubeck garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Lubeck Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Trans Rusia Express pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Lübeck. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Lübeck, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lübeck traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Lübeck makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Lübeck tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Lübeck jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lübeck në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Lübeck dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel