Mahon Ferry

Mahon pasagjerëve dhe Car Tragete

Mahon çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Mahon për Alcudia, Barcellona, ​​Palma Mallorca dhe Valencia.

Krahaso gjithë në dispozicion Mahon çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Mahon makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Mahon, Alcudia, Barcellona, ​​Palma Mallorca dhe Valencia me Balearia ose tragete ACCIONA Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Mahon Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Mahon Ferry
me Balearia ose ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Mahon për Alcudia, Barcellona, ​​Palma Mallorca dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Mahon pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Mahon biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Mahon

Mahon ka qenë kryeqyteti i Menorca, pasi britanikët u zhvendos atë nga Ciutadella në 1721. Arsyeja është port në 5 km e gjatë, mbi 1 km në pikën e saj më të gjerë dhe 15-30m thellë ajo është një nga portet më të mëdha natyrore në botë.

Kjo e shoqëruar me vendndodhjen e saj në Mesdhe, e ka bërë atë një fortesë strategjike për shumë vende gjatë gjithë historisë.
Porti vetvete është relaksuar gjatë ditës dhe gumëzhimë natën. Baret dhe restorantet përgjatë Portside të vijë e gjallë gjatë natës është e lehtë për të shpenzuar shumë orë deri në port, duke parë anijet, admiruar pamjen, duke shijuar mikpritjen e restoranteve, apo vetëm u ul duke marrë në atmosferë.

Vetë qyteti ka shumë për të ofruar vizitorëve. Shumica e blerjeve është përgjatë rrugëve për këmbësorë me dyqane të mrekullueshme tortë, dyqane kopanis, lëkurë, qeramikë dhe peshk të freskët dhe ushqim në tregjet.

tregu i qytetit tani banon në një ndërtesë e cila ishte fillimisht një manastir, e ndërtuar në 1751 e cila është restauruar bukur kohët e fundit dhe është vendi për ngjarjet muzikore gjatë gjithë vitit. E ndërtuar nën tokë nën ndërtesën e tregut është një supermarket të madh Spar e cila është e pajisur mirë dhe është çmim shumë konkurrues mençur kështu që nëse tuaj në qytetin e kjo është me vlerë duke bërë thirrje në dhe çorape deri.

Mahon Ferry Port

Me rrugë të ngushta për të shqyrtuar, shesheve të këndshme me hije me mirëpritur kafenetë trotuar dhe pazar që shkon nga tregu dy herë në javë në dyqane të shtrenjta projektuesi. Mao është një domosdoshmëri në çdo vizitë në Menorca.

Ka shumë ndërtesa historike, më të vjetër duke qenë Arch de San Roque vetëm mbetjet e asaj që dikur ishte muri që rrethuan qytetin, rruga e vjetër për Alaior kaluar nëpër këtë portë. I ndodhur një mënyrë pak poshtë këtë rrugë është Bashkia, një ndërtesë tipike Menorcan. e ndërtuar në 1631 dhe restauruar rreth 1780-së, ajo ende ka orën dhënë të Menorcan-së nga Guvernatori anglez, Richard Kane. Brenda ka një galeri shfaqur piktura e Menorcan e famshme.

Gjithashtu në këtë shesh është Kisha e Santa Maria e cila u rindërtua në mes 1748 dhe 1772 dhe është shtëpi për një organ të madhe me mbi tuba 3000. Pas kësaj është Plaza de la Conquesta, në qendër një monument është ngritur në kujtim të mbretit Alfonso III të cilët pushtuar Menorca nga myslimanët në 1287. Gjithashtu e vini re në këtë shesh është Biblioteka publike vendosur në një rezidencë të shekullit 18th njohur si Casa de Kultures.

Mahon ka tre Fiestas vjetore. Kjo është edhe vlerë duke shkuar për një si spanjisht me të vërtetë se si të partisë dhe janë shumë mikpritës për turistët që duan të bashkohen në. E para është në mars dhe prill, gjatë Javës së Shenjtë ka processions solemne në qytet dhe në fshatra të tjera. E dyta është në shkurt ku ka një varg të karnavaleve në disa qytete në mbarë Menorca gjatë javës para Kreshmës. E treta është nga 7th të 9th shtator kjo është festë de la Mare de Deu de Gracia.

Plazhi Punta Prima është shumë i afërt me Mahon dhe ka rërë të bardhë gjobë në një anë dhe shkëmbinj në tjetrën. Objektet përfshijnë pedaloes, rrëshqitje në ajër, dhe pajisje me vela në dispozicion për të punësuar, dhe parkim. Plazhi Es Grau është gjithashtu afër Mahon. Es Grau është një plazh me rërë rrethuar nga dunat e rërës dhe pishave me një liqen me ujë të freskët. I ndodhur në parkun kombëtar pranë një fshat i çuditshëm peshkimi spanjolle. Objektet lokale përfshijnë restorante, bare, dhe dyqane.

Marina në Mahon është më i madh në ishullin që quhet Ribera del Puerto. Ajo ka anijesh 332 dhe objekte të tilla si ujë të pijshëm, energji elektrike, ashensor udhëtimit 50tm, vinç 50tm, mirëmbajtje dhe riparime, sigurinë 24hr, shërbimit të motit, anijeve kanalit, duke ndryshuar dhoma, bar, restorant, supermarket, lavanderi, dhe një bankë aty pranë.

Golfit Club de Golf Biri Parc është e vendosur në Mahon. Ajo ishte projektuar nga Dave Thomas, dhe është i vendosur në afërsi të detit, rrethuar me pisha, dhe në shtëpi për shumë pallonj. Kjo është një moderuar të shkurtër dhe madje natyrisht, e komplikuar në zarzavate, por era mund të shtoni Sfidat në çdo vrimë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Mahon garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Mahon Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Balearia ose ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Mahon. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Mahon, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Mahon traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Mahon makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Mahon tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Mahon jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Mahon në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Mahon dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel