Malaga Ferry

Malaga pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Malaga pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Malaga në Melilla.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Malaga në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Malaga makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Malaga, Melilla me tragete ACCIONA Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Malaga Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Malaga Ferry
me ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Malaga për Melilla në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Malaga pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Malaga biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Malaga

Malaga, Kryeqyteti i Kosta del Sol të vendosura në bregun jugor të Spanjës, dhe vendpushimet e saj të njohura përgjatë bregdetit me diell janë një nga destinacionet e udhëtimit të preferuara në mbarë botën.

Ky destinacion kombinon infrastrukturë të shkëlqyer dhe afërsinë në shumicën e qyteteve evropiane me një klimë të butë gjatë gjithë vitit dhe 160 km nga plazhet përgjatë vendpushimet e Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Marbella, ose ndaj luksoze Puerto Banus.

Në Kosta del Sol ne mund të gjeni një gamë të shkëlqyer të aktiviteteve të kohës së lirë dhe sportive; Entuziastësh Golf mund të gëzojnë në këtë fushë mbi 30 kurse shquar golfi, arsyeja pse Costa del Sol është i njohur edhe si Kosta del Golf.

Përveç kësaj ka një gamë të gjerë të parqet temë dhe parqet e ujit për të gjithë familjen, parqe dhe kopshte publike, si dhe disa kilometra nga bregu nuk janë peisazhet e bukur dhe fshatrat e bardhë e Andaluzisë. Sigurisht që ka edhe një natës të gjallë, sidomos në qytetin e Malaga, Torremolinos, Benalmadena Puerto Marina dhe Puerto Banus në Marbella.

Malaga Ferry Port at Night

Malaga, Një porti në Kosta de Sol në Spanjë është një rajon i madh turistik i famshëm për historinë e saj të pasur arkitektonike, kuzhinë mesdhetare, verërat, plazhet dhe vendlindja e Picasso. Zbulimi Malaga nuk është aq e lehtë sa duket, pasi ajo do të kalojë poshtë aq shumë nga historia dhe pasurinë për të zbuluar ngadalë. Për këtë arsye, ne kemi hartuar një udhëzues të plotë turistike të Malaga përfshirë saj tërheqjet kryesore, aktivitetet në natyrë, bare, Fakte dhe do të thotë për të marrë rreth në krahinë. Malaga dikur një qytet i Moors dhe tani një qytet të argëtohem në gastronomisë dhe festimet e saj është një vend i jashtëzakonshëm në fytyrën e këtij Tokës.

Top 10 Malaga Landmarks

Alcazaba Kalaja:
Badis, mbret i dinastisë Zirid ndërtuar Kalaja Alcazaba në 1040 për të mbrojtur familjen mbretërore nga pushtuesit jashtë. I ndodhur në pikën më të lartë të kodrës, ajo është një nga 'Alcazaba' më të mirë-ruajtur në Spanjë. Sundimtarët myslimanë për të ngritur kështjellën, të dukshme në shtyllat dhe shtyllat e tij dhe të përdorura eshtrat e Teatrit romake shtrirë ngjitur me ndërtimin maure.

Castillo de Gibralfaro:
Rrënojat e kështjellës Gibralfaro shtrihen në shpatet e kodrës Malaga me pamje nga qyteti dhe nga deti Mesdhe. Një kështjellë maure e një origjinë të panjohur, Yusuf I i Mbretërisë së Granadës ndërtoi atë gjatë periudhës fenikas-pabesë. Emri i kalasë rrjedh nga fjala arabe Yabal (Hill) dhe një tjetër fjalë greke Faruh (far). Emri Gibralfaro do të thotë kodër fanar.

Malaga Cathedral:
Midis 16th - shekujt 18th, Diego Siloamit planifikuar Katedralen Malaga njohur edhe si Catedral de la Encarnación në vendin e një xhamie, e cila përfaqësohet tetë shekuj të pushtetit musliman. Edhe pse ndërtimi i katedrales vazhdoi deri në shekullin e 18th, ajo është ende e papërfunduar, si fasada kryesore dhe kulla në jug është i paplotë. Së bashku me skulptura të mrekullueshme dhe arkitekturë të rrallë antike, katedralja edhe shtëpitë muze e vet.

Teatri Roman (Teatro Romano):
Teatri Roman i përkasin 1st shekullit pes shtrihet ngjitur me Alcazaba Kalaja maure. Augustus ndërtuar atë si një medium i argëtimit punësimit atë deri në shekullin e 3rd. Më vonë, Moors përdorur mbetjet e teatrit për të ndërtuar Alcazaba. Vitin 1951 filluar për popullin e Spanjës për të gjetur teatër kur administrata lokale ka filluar planifikimin e një kopsht në hyrje të Qendrës Arteve qytetare.

Plaza de la Merced (Casa Natal de Picasso):
Plaza de la Merced është një pjesë të madhe në shtëpi në këmbë shesh në vendlindjen e famshme piktorit Pablo Picasso. Sheshi kozmopolit është plot me kafene dhe ekspozita të përkohshme, por tërheqjen kryesore është vendlindja e Pikasos, që përfshin një strukturë të përfshirë në veprat e piktorit dhe koleksionet e artit, si dhe të organizuar ekspozita dhe koleksionet e piktorëve të tjera si Frank Rebaxes dhe Luis Molledo.

Jardines de Pedro Luis Alonso Gardens:
Një kopsht ndërtuar mbi linja e Mesdheut nga arkitekti Guerrero Strachan në 1945, Jardines de Pedro Luis Alonso është një nga kopshtet pasluftës historike projektuar për të pi stilet dy hispanikë dhe franceze. Kjo është një nga vendet më të famshme në Spanjë që përshkruan pasurinë e jashtëzakonshme botanik e Malaga.

Plaza de Toros de La Malagueta (Malaga Bullring):
Plaza de Toros Malaga ose Bullring në Malaga ndërtuar në 1874 nga Joaquín Rucoba është e vendosur në zemër të qytetit në afërsi të Castillo de Gilbralfaro. Arena vit organizon konkurse Bullfighting duke filluar nga muaji i zgjat prillit deri në shtator. Feria de Agosto shënon kulmin e sezonit në mes të gushtit, kur bullfights janë një pamje të rregullt.

CAC - Centro de Arte Contemporaneo:
CAC Malaga është ndërtuar në 2003 me një qëllim për të rritur dhe për të nxitur interes në artin bashkëkohor. vepra pioniere e artistëve bashkëkohorë të marrë për të ekspozuar punën e tyre këtu nga koha në kohë veçanërisht për dashamirët e artit të cilët kanë një interes të thellë në artin dhe kulturën e Evropës. Hyrja është falas.

Buenavista Palace (Picasso muze):
Pallati Buenavista, adresa në Museo Picasso Málaga është ndërtuar në shekullin e 16th mbi rrënojat e një pallati Nasrid. Ndërtesë historike iu dorëzua këtij Museo Picasso Málaga në 2003 të shfaqin veprat e Pablo Picasso dhuruar nga anëtarët e familjes së tij. Autoritetet e muzeut kanë stolisur edhe rolin e pasurimin e jetës kulturore të qytetit me anë të mesme të turizmit.

beach Playa de La Malagueta:
Plazhi Playa de La Malagueta ose thjesht plazhi Malaga është një plazh popullor në mesin e të dy turistët dhe vendasit si ajo është më afër në qendër të qytetit. Në fakt, plazhi është një e artificiale të bëra nga rërë të importuara në shekullin 17th nga shkretëtirat e Saharasë. Rrethuar nga shumë kafene dhe restorante, ajo është një vend ideal për të bëj banja dielli, të relaksoheni dhe të gëzojnë.

 


Më të mirë në dispozicion Malaga trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Malaga Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Malaga. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Malaga, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Malaga traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Malaga makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Malaga trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Malaga jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Malaga në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Malaga dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel