Mallaig Ferry

Mallaig pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Mallaig pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Mallaig në Rum, Eigg, pleh dhe Arisaig.

Krahaso gjithë në dispozicion Mallaig çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Mallaig makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Mallaig, Rum, Eigg, pleh dhe Arisaig me Caledonian Mac Brayne Ferry (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Mallaig Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Mallaig Ferry
me Caledonian Mac Brayne Ferry (Calmac) për anijet me vela nga Mallaig në Rum, Eigg, pleh dhe Arisaig në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Mallaig pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Mallaig biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Mallaig

Mallaig shtrihet në fund të quajtur evocatively "Rruga për Ishujve." Ajo është gjithashtu qëllim final për hekurudhave West Highland nga Fort William dhe fokusi për një rrjet të shërbimeve të trageteve në Skye, në Ishujt e vogla, dhe të gadishullit Knoydart.

Mallaig pothuajse nuk ka ndodhur fare. Nga 1890s Rrugor në Ishujt, të cilat ishin ndërprerë në Arisaig që 1812, më në fund kishte straggled veriu në disa cottages këtu.

Ajo ishte ardhja e hekurudhës në 1901 që çoi në rritjen e qytetit. Hekurudha ishte menduar fillimisht për të marrë një kthesë të majtë në Lochailort dhe të përfundojë në një port të ri të peshkimit të planifikuar në bregun jugor të Loch Ailort në vendin e quajtur Roshven Farm. Por pronari i tokës në Roshven nuk do të pajtoheshin kushtet, dhe Extension Line Perëndimi Highland, siç ishte di, erdhi në një port të ri të peshkimit të zhvilluara në vend në Mallaig.

Mallaig është një vend magjepsës. Marrë asnjë njoftim për ata që pretendojnë se është ka pak për të ofruar vizitorëve.

Mallaig Ferry Terminal

Mallaig është një port të punës, dhe kjo është porti dhe jo turistike që formon fokusi kryesor i aktivitetit të qytetit. Kjo e bën një ndryshim freskuese për të gjetur një qytet Highland që ende e ka këtë mundësi. Por në qoftë se ju keni një vend të butë për detin dhe për anije (dhe në qoftë se ju nuk e bëni, çfarë jeni duke bërë në Skoci perëndimore?), Atëherë Mallaig është një nga vendet më tërheqëse dhe interesante ju do të vizitoni.

Ka qenë një kohë kur rruga e ngushtë në Mallaig nga Morar në jug afruar mbi kodrën prapa qytetit dhe ka rënë poshtë rrugës kryesore. Kjo ndryshoi në 1988 me ndërtimin e një cilësi të lartë rruge të re në afërsi të bregut perëndimor që ju sjell direkt në unazë në hyrje të portit.

Stacion hekurudhor është vendi i parë dhe e fundit që shumë njerëz e shohin në Mallaig, qoftë në trenat e shërbimit normale ose në ekskursione të rregullta të avullit tërhoqi jakobit nga Fort William, me siguri një nga mënyrat më të këndshme për të përjetojnë një botë më udhëtimet e mrekullueshme hekurudhore.

Mallaig është catered edhe për sa i përket vendeve të qëndruar, duke filluar nga akomodimi për backpackers e deri te mundësitë në vend më të upmarket si Highland Hotel West. Ka gjithashtu shumë opsione për ata që dëshirojnë për të ngrënë ose pirë, duke përfshirë edhe The Watersedge në skelë, e cila shërben kafe të shkëlqyer dhe snacks përderisa edhe ofrimin e shërbimeve lokale të Informacionit Turistik dhe qasje në internet.

Por mbetet e vërtetë se një nga arsyet kryesore që do të vijnë për të Mallaig është për të kapur një anije. Që nga hapja e Urës Skye në 1995, Mallaig është qëllim final kryesor traget për Skye me sailings për Armadale, pranë gishtin e Gadishullit Sleat. Këto janë më të shpeshta në verë se sa në dimër, por automjetet tani janë kryer gjatë gjithë vitit.

Mallaig është edhe hopping off pika kryesore për ata që dëshirojnë për të kapur një traget për në ishujt e Rum, Eigg dhe pleh (edhe pse sailings verës janë gjithashtu në dispozicion nga Arisaig). Dhe kjo është nga Mallaig që ju mund të arrijë një varkë në fshatin Inverie, në anën jugore të gadishullit Knoydart dhe e thënë të jetë i vetmi fshat në Skoci pa lidhje të rrjetit rrugor.

Ndërsa në Mallaig vlen të eksploruar zhvillimin e strehimit ndërtuar në kodër në Courteachan, në anën e largët të portit. Kjo i jep disa pamje mahnitëse përsëri të gjithë qytetin, dhe më gjerë për të Eigg, Rum dhe Ishujt vogla.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Mallaig garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Mallaig Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian Mac Brayne Ferry (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Mallaig. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Mallaig, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Mallaig traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Mallaig makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Mallaig tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Mallaig jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Mallaig në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Mallaig dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel