Malta Ferry

Malta pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Malta pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Malta në Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo dhe Salerno.

Krahaso gjithë në dispozicion Malta çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Malta makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Malta, Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo dhe Salerno me Grimaldi Ferry Line apo tragete Grandi Navi Veloci online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Malta Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Malta Ferry
me Grimaldi Ferry Line apo Grandi Navi Veloci për anijet me vela nga Malta në Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo dhe Salerno në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Malta pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Malta biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Maltë

Maltë është një mikrokozmos i Mesdheut. Disa vende evropiane kanë të tillë të koncentruar historinë, arkitekturën dhe, po, plazhet në mënyrë të vogël një zonë.

Ka qenë një përzierje eklektik i ndikimeve dhe një roll-thirrjen e sundimtarëve gjatë shekujve, por të jetë në asnjë dyshim: Malta nuk është vetëm një post imagjinare e Italisë apo një relike e kolonial Britanisë.

Edhe pse i vogël, Malta ka një histori të madhe dhe të pasur, me dëshmi për banesa kthim në epokën neolitike (4th mijëvjeçarit të para Krishtit). Vendi krenohet me disa prej ndërtesave më të në botë lashtë këmbë, tempujt neolitike, dhe vendndodhjen e saj strategjike dhe porteve të mirë në mes të Mesdheut kanë tërhequr fenikasit, grekët, romakët, arabët, normanët, kryqtarët, francezët dhe më në fund britanikët, me periudhën koloniale që zgjat deri në 1964.

Maltë ka shumë për të ofruar, kështu që nëse deti i saj dhe rërë, apo histori që ju jeni pas, ju do të gjeni atë më shumë se kënaq.

Malta Tragete

Maltë ka fituar një reputacion të vërtetë më shumë si një destinacion i madh pushime paketë. Klima mesdhetare fantastike, sasi të konsiderueshme me diell edhe gjatë muajve të dimrit dhe të qartë, det të ngrohtë janë vetëm disa nga gjërat që japin hua atë në këtë treg. Ka një bollëk të akomodimit, sidomos në vendpushimet në bregdetin veri-lindje, shumica e të cilave është çmime të arsyeshme. Gjatë viteve të fundit, qeveria ka bërë përpjekje për të tërhequr një klasë më të lartë turistike dhe ndërtimin e katër dhe pesë yje reflekton këtë, por ka ende shumë fare të lira që do të kishte. Shtoni në klimën e madhe dhe bollëkun e akomodimit plazhet e bukur, pamje dramatike bregdetare dhe shumëllojshmëri të watersports dhe aktiviteteve të kohës së lirë, dhe të bëhet e qartë se pse Malta është kaq popullor me paketë holidaymaker.

Maltë nuk është aspak vetëm një vend për lover plazh megjithatë. Në fakt, të rrinë vetëm në det dhe rërë dhe ju do të humbas në pah të vërteta të Maltës. e kaluara e saj interesante dhe e lashtë e qartë të gjithë rreth jush minutë ju hap off plazhet. plotë zbavitje ndërtimin e tempullit njeriut la tempujt Ggantiji në Gozo, strukturat më të vjetra freestanding në tokë dhe Hypogeum ngatërruar që përmban eshtrat 3600-vjeçar mes tjerash. Disa ditë off plazhet do të ju jap kohë për të eksploruar rrugë plot jetë e Valletta, elegante kryeqyteti mur Mdina, shumë gur-ndërtuar qytete tërheqëse dhe fshatrat e mrekullueshme që tregojnë anën e qetë të jetës Mesdheut.

Për sa kohë që historia ka raportuar, kombi i vogël i Maltës ka marrë një rëndësi që e tejkalon madhësinë e saj të vogël. Arkipelag, të gjitha 315km2 e saj, është një pikël thjeshtë në Mesdheun jugor dhe ju mund të falet duke menduar atë asgjë më shumë se një hap i rëndësishëm në mes të Evropës dhe Afrikës Veriore. Por, Malta ka qenë shtëpia e disa nga më të vjetra strukturave guri të bëra nga njeriu në botë, dhe Knights of Malta famshme vendosën këtu në mesin e 1500s dhe la një trashëgimi të konsiderueshme. Ajo ka shërbyer si një portier shikojnë dhe roje e rrugëve tregtare të Mesdheut, ka qenë një fillojë-pad për pushtuesit evropianë dhe një ambient të qetë për të aristokracisë të pasur. Historia e saj është e gjatë dhe e komplikuar dhe e saj gjeografia unike, dhe së bashku ata kanë bërë atë një nga ishujt më joshës në Evropë.

Ka tragete të shpeshta të shpejtë në portin sicilian e Catania (orë 3) dhe Pozzallo, Itali (90 minuta), por detet mund të jetë i trazuar me një bymehet të rëndë, nëse është e erë. Zakonisht udhëtim merr rreth dy herë më gjatë në anije të mëdha të pasagjerëve, por çmimet janë shumë më të lirë, që e bën atë ideal për shoferët e makina, kamionë, ose campers. Destinacionet e tjera përfshijnë Livorno, Salerno, Romë (Civitavecchia), Palermo, Genoa dhe Tunis. Megjithatë, linjat ajrore zbritje si Ryanair, WindJet dhe Efly mund të jetë më i përshtatshëm dhe çmimet e fluturimeve të tyre shpesh janë të krahasueshme me koston e një udhëtim me varkë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Malta garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Malta Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Grimaldi Ferry Line apo Grandi Navi Veloci pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Malta. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Maltë, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Malta traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Malta makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Malta tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Malta jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Malta në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Maltë dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel