Mariehamn Ferry

Mariehamn pasagjerëve dhe Car Tragete

Mariehamn çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Mariehamn të Helsinkit, Kapellskär, Stokholm, Talin dhe Turku.

Krahaso gjithë në dispozicion Mariehamn çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Mariehamn makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Mariehamn, Helsinki, Kapellskär, Stokholm, Talin dhe Turku me Tallink Silja Anijet apo tragete Viking Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Mariehamn Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Mariehamn Ferry
me Tallink Silja Anijet apo Viking Line për anijet me vela nga Mariehamn në Helsinki, Kapellskär, Stokholm, Talin dhe Turku në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Mariehamn pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Mariehamn biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Mariehamn

Mariehamn është një qytet i madh i vogël me banorët e saj 11.000. Qendra e qytetit ka shumë për të ofruar në një hapësirë ​​të vogël; ju jeni gjithmonë pranë pazar, restorante, kulturën dhe përvojat.

Mariehamn është e vendosur në një gadishull të ngushtë në mes të dy gjiret detare dhe portet Västerhamn dhe Österhamn. Të mbërrini në port perëndimor me anë të një nga anijet e mëdha të udhëtarëve nga Stokholm, Kapellskär, Helsinki, Turku apo Talin. Kjo është edhe vendndodhja e gomar port mysafir në qoftë se ju mbërrini me vetë anije tuaj. Ju mund të zgjidhni Marina port lindore, MSF.

Për një qytet të madhësisë së Mariehamn, shërbimi dhe furnizimin e restorante, hotele, bare, muzetë dhe dyqane, është e madhe.

Mariehamn është quajtur edhe "qyteti i një mijë pemëve Linden", duke iu referuar pemëve Linden që linjë një rrugë nëpër qytet.

Mariehamn Ferry Terminal

I ndodhur në ishullin kryesor të ALANDS, afërsisht gjysmë rrugë ndërmjet kontinentale finlandez dhe Suedisë, Mariehamn ka territorin në të dy anët, rreth njëzet minuta më këmbë përveç por një rrugë e gjatë nga deti djathtë rrumbullakët jug të ishullit.

Kalatave trageteve janë në perëndim dhe në afërsi të tyre është Muzeu Nautical dhe Muzeu Ship, Pommern, një tani unik katër-master bërë në Clydeside dhe më parë e përdorur në Australian afat të grurit. Midis brigjet qëndron në qendër të Mariehamn me shumë hapësira të gjelbra dhe rrugë me pemë kujton Francës.

Nga ana lindore ka një marinë në rregull, ndërtesa e Kuvendit Åland dhe Muzeu Aland. transport Town është e kufizuar, por të lirë dhe pesë rrugët e ishullit, jo të lirë, të fillojë në afërsi të bibliotekës. Dy prej tyre shkojnë në portet e trageteve ndër-ishull që janë të lirë për këmbësorët. Në jug, në lindje, janë Bashkia dhe një park bashkimin në vend të hapur.

tregu i Mariehamn
Është pothuajse e mundur për të ndarë qytetin nga krahina në imagjinatën tuaj dhe një e preferuar shtrihet në 4 rrugë me autobus në Kastelholm ku ka jo vetëm një kështjellë e mirë e vjetër, por një muze i lirë të hapur e ajrit, një muze i burgut dhe një shëtitje të kishës së vjetër e Sund. Ishulli partcularly skenik i Kökar [theksuar Chirke me e shumë të butë] është përdorur më mirë për një natë en rrugë në mes të Mariehamn dhe Turku, qyteti i dytë të Finlandës. Në vetë Mariehamn, pamjet të preferuar janë Pommern, përmendur tashmë dhe parku ngritur pranë saj me një pamje panoramike dhe bregun perëndimor duke shkuar në jug.

Pommern - kuvertë të ulët
Në pranverë lule në fundit rrugën me emrin e bregdetit ishin të pabesueshëm, Cowslip, lule ishull, duke marrë krenari në vendin, por me shfaqjet e violets, anemones druri, barbarozë egër dhe një mori të tjerët. Me sa duket më vonë në sezonin Orchids janë të shkëlqyer. Pastërtia e qytetit dhe informaliteti i tërheqjet e saj për fëmijët ishin gjithashtu mjaft mbresëlënëse, veçanërisht një "anije pirate 'që duket se kanë një tufë fëmijë mbi të.

Kisha, Kokar
Ka kaq shumë pamjet që është e vështirë për të zgjedhur ato të veçanta. të vjetra Post House dhe fshati në Eckerö Janë mbresëlënëse. Ne veçanërisht pëlqente kishën dhe zona e saj të menjëhershëm në Kökar.

Mariehamn Tragete

Viking Line dhe Silja Line anijet që udhëtojnë në mes të Finlandës (Helsinki, Turku) (5 h në Turku dhe 8 h në Helsinki) dhe Suedia (Stockholm) (6 h) hyjnë shkurtimisht në Mariehamn apo Långnäs (natën) për arsye tatimore. Nëse ndalesa është në Långnäs, ka zakonisht një autobus ose taksi lidhje të Mariehamn, kushton aq sa biletë varkë.

Për tregtarët bën një ndalesë në Mariehamn në Tallinn - rrugë të Stokholmit, edhe pse kjo nuk është e lejuar që të përdorin këtë rrugë për të shkuar nga Mariehamn në Stokholm.

Birka Cruises shkon çdo ditë nga Stokholm, duke përdorur terminalin e tyre në portin perëndimor, përballë hotel dhe restorant pica Adlon.

Varkë Stockholm është jashtëzakonisht i ngadalshëm dhe duhet të shmanget nëse udhëtonte për në / nga Stokholm. Në vend të kësaj, ju duhet të marrë përzgjedhjen 676 autobus nga Stacioni Lindore Stokholmit në Norrtälje, pastaj 631 / 631X në Kapellskär, dhe nga atje një anije Viking Line për Mariehamn.

Viking, Silja dhe Tallink të gjitha përdorin të njëjtën terminalit në portin perëndimor. Terminali është h hapur 24. Biletat mund të blihen kur një anije është për shkak të largohet. Objektet janë të kufizuara. Ka disa dollapët, një makinë këmbimit të parave (EUR-SEK), WC dhe një zyrë doganore. Vetëm jashtë, ka një kafene dhe një restorant të vogël kebab.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Mariehamn garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Mariehamn Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tallink Silja tragete apo Viking Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Mariehamn. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Mariehamn, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Mariehamn traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Mariehamn makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Mariehamn tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Mariehamn jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Mariehamn në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Mariehamn dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel